Gra o Tron 7 – Po Finale słów kilka. O Spoilerach bez Spoilerów.

Nie będę pisać recenzji, bowiem nie chce mi się zagłębiać w meandry nowych otwarć, zepsutych wątków, czy rozdrapywać pochodzenia Johna Snow.
Jeśli nie oglądacie Gry o Tron, to Shame, Shame, Shame! 😉 A tak serio: Macie sporo do nadrobienia.
Serial przeskoczył książkę, ale George R.R. dba o to, aby na planie wszystko trzymało się przysłowiowej „kupy”.
Siódmy sezon był świetny. Rozrywka w czystej formie, a wszelkie sceny walk, smoki itp. sprawiały, że człek po odcinku mógł tylko powiedzieć: „Mają rozmach skurczybyki” 🙂

Jak widzimy budżet jest ogromny, a HBO stawia wszystko na jedną kartę.
I to przynosi zyski – kolejne rekordy oglądalności zostały pobite.

I wszystko jest super, tylko człowiek musi mocno pilnować się, kiedy ma ochotę włączyć facebooka. Każdy serwis MUSI już w nocy umieścić konkretnego „Mema”, czy też powalić czekających na odcinek jakimś solidnym tytułem – Najlepiej z nazwiskiem uśmierconego.

Jeszcze jedna rzecz. Wydając grube miliony na efekty, promocję, sceny walk itp. warto przede wszystkim dobrze zabezpieczyć serwery.
W listopadzie 2016 roku! hakerzy wykradli scenariusze siódmego sezonu. I wszystkie teorie (Serio) właśnie się potwierdziły. Widziałam listę „Spoilerów, które niekoniecznie muszą być prawdziwe) dopiero dzisiaj, chociaż omijanie ich przez taki okres czasu jest sporym wyzwaniem.

I właśnie o Spoilery pokłóciłam się z chłopem. On nie widzi problemu w tym, żeby pół roku wcześniej dowiedzieć się o śmierci ważnego bohatera, czy wydarzeniach, które na dobre zmienią losy całej historii.
Ja uważam, że to konkretnie psuje zabawę i szlak mnie po prostu trafia, jak na dzień dobry widzę już wielki obrazek przedstawiający coś, co wydarzy się w ostatniej minucie.

Mam pytanie do Was. Co uważacie o takich „kontrolowanych wyciekach”?
Chociażby takich z naszego lokalnego gruntu – o Tomku Chodakowskim?

8 odpowiedzi do “Gra o Tron 7 – Po Finale słów kilka. O Spoilerach bez Spoilerów.”

 1. Zgadzam się z Tobą, adminko. Na ostatni odcinek siódmego sezonu wstaliśmy o 3:00 w nocy bo(tu cytat mojego męża)”na pewno jakiś debil wrzuci cos do sieci co popsuje nam cały odcinek, nastawiam budzik”
  I dobrze zrobiliśmy bo rano na Instagramie pojawiły się pierwsze filmiki, zdjęcia…
  Nie rozumiem czegoś takiego jak kontrolowany wyciek, wiem, że trzeba cały czas podsycać atmosferę i zachecac widza ale to co sie teraz dzieje to jest jakiś absurd, zwłaszcza w naszej polskiej telewizji. Ja w ogole nie oglądam M jak miłość a cały czas czuje, że jestem na bieżąco wlasnie przez takie informacje i spoilery.
  Oglądanie traci sens kiedy wiesz co sie wydarzy. Serial na dostarczać emocji a traci sie je mając świadomość tego, że np ” wszystko bedzie dobrze” lub ” no to bedzie ta scena kiedy go uśmierca ” wow super, tylko po co oglądać wtedy ?

 2. Właśnie to jedno podoba mi się u Shondy. Jak zabija kluczowego bohatera, to naprawdę nikt nie ma o tym pojęcia (no chyba, że aktor udziela wylewnego wywiadu o tym jak się męczy i musi odejść i próbować się rozwijać 😉
  A w Polsce 2 tygodnie przed ważnym wydarzeniem – trach i w głupim streszczeniu mamy informacje…

  A Gra o Tron to zupełnie inna para kaloszy 😀 A mąż ma rację 🙂

 3. Ciekawe czy odnotowują wzrost oglądalności po wypuszczaniu takich newsów? Tego się chyba nie dowiemy:/
  A mąż no tak czasami trzeba mu przyznać racje ;D
  Tak na poza tym to ten sezon GoT był świetny i nie zgodzę sie z wieloma osobami, które jęczą, że wszystko było przewidywalne… Takich zwrotów akcji nie było juz dawno, tempo wzrosło i wszystko miało swój ciąg przyczynowo- skutkowy – czyli fabuła „trzymała sie kupy” , zero rozgrzebywania wątków, po 6 sezonie wszyscy spodziewali sie bitwy dwóch królowych w sezonie 7 a tu prosze, nikt nie wpadł na to, że postanowią łapać umarlaka i żadnej wielkiej wojny nie bedzie …
  Mozna tez pooglądać sobie co mówią o tych scenach aktorzy ( filmiki z HBO na yt ) dużo wyjaśniają, opowiadają o ważnych scenach, serio polecam 🙂

 4. Jeśli chodzi o kwestię Jona Snowa , to jak dla mnie to nie był spoiler , była to jedna z teorii fanowskich krążąca w internecie już w momencie drugiego sezonu.

 5. Linijka ja oglądam wszystko na youtube – poza właśnie takimi Spoilerami, bo to mnie rozwala na łopatki.
  Ale „łapanie truposza”, w sensie ten odcinek, to jeden z moich ulubionych… Dobra. Nie Spoileruję już 😀
  BUUUZIAKI :***

  bggh – A kto się czepia teorii fanów? to zupełnie inna historia…

 6. Tylko z drugiej strony irytujące jest to że dwa.moesiace temu pod żadnym pozorem nikt nie mógł się o tym dowiedzieć, najlepiej strzeżona tajemnica serialu itd a tydzień czy dwa.przed emisją hula już po Internecie wieść o wszystko jest ok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *