Hotel 52 6×01 – streszczenie odcinka

ODCINEK 66, EMISJA: 6.09.2012 – Sokołowska ucieka sprzed ołtarza, Halejcio staje na recepcji, Fijał zostaje szefową sali restauracyjnej.
Gościnnie: Anita Sokołowska, Łukasz Konopka
Co wydarzy się w odcinku – przeczytacie poniżej.

Natalia i Artur znowu razem
Sześć miesięcy po tragicznych wydarzeniach w Hotelu 52. W związku Natalii (Laura Samojłowicz) i Artura (Krzysztof Kwiatkowski) znowu dobrze się dzieje. Para zażegnała poważny kryzys. W trudnym dla Lipskiej momencie – czyli po pożarze w Hotelu 52 – Górski był przy niej i wspierał ją. Dzięki temu Natalia odbudowała zaufanie do Artura. Teraz stara się być bardziej wyrozumiała dla Górskiego oraz absorbującej jego czas i uwagę pracy.
Artur podziwia Natalię – dzięki jej uporowi Hotel 52 powstał z popiołów. Po 6-ciomiesięcznej przerwie dorobek życia Mariusza Lipskiego (Zbigniew Stryj) staje otworem dla gości. Teraz musi stawić czoła konkurencji. Czy Natalii uda się odzyskać zaufanie gości hotelowych?

Uciekająca panna młoda
Artur (Krzysztof Kwiatkowski) podwozi Natalię (Laura Samojłowicz) do pracy. Nagle jego samochód zatrzymuje spazmatycznie zanosząca się płaczem panna młoda – Sonia Sawicka (Anita Sokołowska). Wsiada do środka i prosi zaskoczonego Górskiego, aby natychmiast ruszał przed siebie. W tylnej szybie widać biegnącego, niedoszłego pana młodego, Norberta (Łukasz Konopka). Równie mocno zaskoczeni zachowaniem Sonii będą goście weselni.
Uciekająca panna młoda w towarzystwie Natalii i Artura podjeżdża pod Hotel 52. Za namową Lipskiej idzie do restauracji, aby napić się kawy i nieco ochłonąć. Sonią zajmuje się Robert (Jakub Mazurek), który spróbuje dowiedzieć się, co takiego skłoniło Sonię do ucieczki sprzed ołtarza. Wkrótce cały personel zaangażuje się w pomoc nieszczęśliwej kobiecie. Lucy (Lucyna Malec) nakłoni Sonię do zwierzeń. Okaże się, że uciekła sprzed ołtarza z powodu… przysięgi małżeńskiej.

Kuba planuje oświadczyny
Kuba (Paweł Tomaszewski), który wykazał się męstwem i wyniósł z płonącego Hotelu 52 Martę (Magdalena Lamparska), teraz spija śmietankę – recepcjonistka ostatecznie rozstała się z Damianem (Krystian Kukułka) i postanowiła związać się z dzielnym bell boyem. Wkrótce okaże się, że życie razem wcale nie jest usłane różami…
Kuba od rana chodzi „zakręcony”. Śniły mu się złamane zęby, następnie widział w hotelowym lobby pannę młodą. Uważa, że to znak, aby… jak najszybciej poprosić Martę o rękę!

Nowa recepcjonistka – Sara
Na recepcji Hotelu 52 staje nowa pracownica. To 23-letnia Sara Wyrzykowska (Klaudia Halejcio). Już przy pierwszym spotkaniu powali Kubę (Paweł Tomaszewski) swoją… kobiecością. Po skończonej pracy w szatni bez skrępowania będzie przebierała się w obecności bell boya, ten z kolei nie będzie mógł oderwać wzroku od jej okrągłości…
Sara jest oczytana, wykształcona, zna 4 języki obce. Niepokorna, pyskata, nie boi się mówić to, co myśli. Mimo to wzbudza sympatię. Ma dobre serce. Dobrze dogaduje się z Martą (Magdalena Lamparska), z którą współpracuje na recepcji.
Pracowała w biurze podróży w Bydgoszczy. Właściciel biura specjalnie dla niej rozstał się z żoną, co okazało się kłamstwem. Młoda dziewczyna dała się otumanić, a tymczasem romans kwitł. Ukochany obiecywał nawet, że się z nią ożeni. Czar prysł, kiedy żona właściciela biura podróży odwiedziła rodziców Sary z prośbą, żeby zrobili porządek z córką, która podle poluje na żonatych mężczyzn… Z powodu rodzinnego skandalu Wyrzykowska uciekła do Warszawy.
Obecnie Sara mści się na płci przeciwnej. Nie interesują ją dłuższe związki, a adoratorów odprawia z kwitkiem. Już niebawem pojawi się jednak ktoś, kto wyjątkowo ją zaintryguje…
Z pobłażaniem przypatruje się przygotowaniom Marty i Kuby do ślubu. Uważa, że miłość nie potrzebuje biurokratycznej legalizacji. Zresztą nie wierzy w uczucia do grobowej deski.

Iwona i Andrzej wracają z urlopu
Iwona (Magdalena Cielecka) i Andrzej (Andrzej Wysocki) wracają z wakacji. Ciało Iwony szpecą blizny, co umiejętnie stara się ukryć. Widać, że wciąż nie doszła do siebie po dramatycznych wydarzeniach w Hotelu 52 – wie, że o mały włos, a straciłaby życie. Obecnie jej myśli krążą stale wokół Igora (Kamil Kula), który od tygodnia nie daje znaku życia. Obecnie syn mieszka w Niemczech razem z Marzeną (Aleksandra Popławska) i dzieckiem (Konstanty Dobies).

Nowa szefowa sali podbije serce personelu, skrywa pewną tajemnicę
Natalia (Laura Samojłowicz) przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną z potencjalną kandydatką na kierowniczkę sali. Beata (Ada Fijał), choć robi bardzo dobre wrażenie, nie ma doświadczenia w hotelarstwie. Jednak urok osobisty, kreatywność i przedsiębiorczość od razu dadzą się zauważyć. Zostanie nawet zauważona i doceniona przez Iwonę (Magdalena Cielecka).
Beata odbije serce męskiej części personelu kuchennego. Jedyną osoba, u której jej obecność w Hotelu 52 wzbudzi dosyć mieszane uczucia, będzie… Andrzej. Wkrótce okaże się dlaczego.

Emisja 1. odcinka szóstej serii „Hotelu 52” 6 września o godzinie 21.00 na antenie Telewizji POLSAT.

fot.Polsat.SA.

Jedna odpowiedź do “Hotel 52 6×01 – streszczenie odcinka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *