Hotel 52

Najnowsza produkcja Polastu zapowiada się obiecująco – głownie za sprawą aktorów.

Jak czytamy na stronie telewizji „Hotel 52″ to serial telewizyjny, którego akcja rozgrywa się współcześnie w luksusowym, warszawskim hotelu. Śledzimy w nim życie osobiste i perypetie zawodowe personelu, wśród którego prym wiodą Natalia Lipska (Laura Samojłowicz) i Iwona Szwed (Magdalena Cielecka).

Natalia jest dwudziestokilkulatką z artystycznymi ambicjami, która po nagłej śmierci ojca odziedziczyła hotel i znalazła się w zupełnie nowej, niezwykle trudnej dla siebie sytuacji. Iwona to główny menedżer hotelu. W ciągu ostatnich lat była kochanką ojca Natalii – z tego powodu między obiema kobietami dochodziło do poważnych napięć. Różnice charakterów i wieku, dawne, odżywające, co pewien czas animozje nie ułatwiają im współpracy, ale w trudnych momentach potrafią zewrzeć szyki i nawzajem się wspierać, dlatego pomimo rozmaitych zawirowań zarządzany przez nie hotel zachowuje dawną, wysoką renomę. Paniom sekundują mężczyźni: Natalię wspiera Artur Górski (Krzysztof Kwiatkowski), były student prawa, który marzenia o adwokackiej todze na razie musiał zamienić na pracę w hotelowej recepcji oraz Michał Chorwat (Rafał Królikowski), dawny narzeczony Iwony, zatrudniony przez nią w hotelu na stanowisku konsjerża.

Opisany kwartet głównych bohaterów otacza rozbudowana hotelowa „orkiestra”. Restauracyjną salą zarządza Wiola (Marzena Trybała), dobroduszna pięćdziesięciolatka, wspierana przez ambitną Martę (Magdalena Lamparska) i nieco safandułowatego Grześka (Mateusz Lewandowski). Nad porządkiem w pokojach czuwa Lucy (Lucyna Malec), niecierpliwie wyczekująca szansy na awans w hotelowej hierarchii osóbka, która lubi dawać się we znaki swoim podwładnym – w szczególności niezwykle pracowitej, obarczonej licznymi życiowymi problemami Joli (Magdalena Stużyńska). W recepcji Arturowi towarzyszy Paula (Magdalena Kumorek), młoda kobieta, której udaje się zachować pogodę ducha i życzliwy stosunek do świata pomimo trudnej sytuacji z wymagającym stałej opieki mężem. Hotelowym enfant terrible jest Kuba (Paweł Tomaszewski), wynajmujący na spółkę z Arturem mieszkanie, uwielbiający brzęk mamony i wesołe, beztroskie życie młodzieniec. Wśród postaci spoza hotelu na pierwszy plan wybija się Kaśka (Helena Sudecka), przyjaciółka Natalii z dzieciństwa, która w oczekiwaniu na prawdziwą miłość zajmuje się wypiekami coraz to nowych ciastek. Obiektem jej cichych westchnień jest Paweł (Robert Kuraś), kucharz na dorobku, który jednak nie ma zamiaru się z nią wiązać, chociaż z zupełnie innych powodów niż te, o które posądza go Kaśka.

Przypadek Kaśki i Pawła nie jest odosobniony – związane z postaciami zagadki, skrywane przez nie dramatyczne, czasami wstydliwe tajemnice to charakterystyczny rys opowiadanych w „Hotelu 52” historii. Także tych, które dotyczą hotelowych gości, bowiem każdy kolejny odcinek ma swoich własnych bohaterów, którzy w hotelu zostawiają nie tylko pieniądze i ślad w książce gości, ale również kawałek swojego życia. Śledzimy ich przejmujące, niecodzienne perypetie, które często obrazują przewrotność losu, zawsze zaś zmuszają w końcu naszych hotelowych ulubieńców do mniej lub bardziej skutecznej interwencji, do ujawnienia prawdziwych cech charakteru, wyrzucenia z siebie emocji, do pokazania, jakimi są ludźmi. Wydarzenia dramatyczne mieszają się z komediowymi, dobro przeplata się ze złem, uczucia z wyrachowaniem, smutek z wybuchami radości. Role epizodyczne zagrają m.in. Mateusz Damięcki, Lesław Żurek, Beata Ścibakówna, Tomasz Dedek, Piotr Szwedes, Jacek Borkowski, Anna Samusionek, Ewa Telega oraz Leszek Teleszyński.

Reżyserem serialu „Hotel 52″ i operatorem obrazu jest Grzegorz Kuczeriszka, znany między innymi z tworzenia takich projektów jak „Teraz albo nigdy”, „Czas Honoru”, „Oficer”. Autorami scenariusza są m.in. Aneta Głowska, Katarzyna Leżeńska oraz Wojciech Szarski. Scenografię przygotował Arkadiusz Kośmider a całość wyprodukował Michał Kwieciński (Akson Studio).

fot. se.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *