Ostatni odcinek szóstej serii już za nami.
Z pewnością ostatnie minuty, nawet dla tych, którzy czytają “spoilery” był mocnym szokiem. Jak Wam się podobał cały sezon? Czego się dowiedzieliśmy?
Czego zabrakło?
Szósty sezon opierał się na kilku tematach:
- Lilly i Marshall - zmiana pracy, kłopoty z zajściem w ciążę
- Śmierć ojca Marshalla i pojawienie się taty Barneya
- Nowa dziewczyna Teda - Zoey (która przy okazji stała się przyjaciółką grupy) i spory o wyburzenie hotelu; i Nowa dziewczyna Barneya - Nora.

Najważniejsi serialowi goście to oczywiście: Zoey - Jennifer Morrison (dziewczyna Teda), John Lithgow (ojciec Barney’a), Nicole Scherzinger (Jessica Glitter jako duet Robin z lat 80′tych), Jorge Garcia (Blitz - współlokator Teda i Marshalla) i Katy Perry jako głupiutka Honney.

Było kilka bardzo udanych odcinków. Moim zdaniem najlepszy był 15 z gościnnym udziałem Katy Perry, kiedy Marshall z rodzinnego domu kontrolował wyznanie miłości przez Teda i Zoey. Było też kilka słabszych, nawet nieudanych - jak ten pt.”Noc w Muzeum”. Właściwie nie posunął akcji do przodu i na tle wydarzeń okazuje się zbędny (i nie był śmieszny).

Było zdecydowanie mniej wątków komediowych jak to miało miejsce w poprzednich sezonach. Seria poważnieje, podobnie jak jego bohaterowie. Nadal największym talentem komediowym i najlepszym scenariuszem może pochwalić się Barney - jego dialogi pozostaną legen darne ;)

Finał rozpoczął kilka wątków. Lily jest w końcu w ciąży - chociaż zatrucie zupą było od początku do końca przewidywalne. Ted rozstał się ostatecznie z Zoey, z dużą pomocą przyjaciół. Z pewnością każdy miał ciarki, kiedy mężczyzna wyznał, że blondynka w kawiarni to “przyszła matka” ale informacja została szybko zdementowana. Na tytułową bohaterkę będziemy musieli jeszcze długo poczekać…

Bardzo dobry finał. Scenarzyści mają duże pole do manewru w siódmej serii.

Barney Stinson w roli pana młodego? Która kobieta mogła na tyle zawładnąć sercem podrywacza i singla, żeby zdecydował się na przysięgę małżeńską? Na razie są dwie opcje - Nora, nowa, inteligentna i śliczna dziewczyna, z którą jak widzieliśmy Barney znowu będzie się spotykał. A może jednak stara miłość - Robin, która jest również jego najlepszą przyjaciółką? Nie mam pojęcia, w którą stronę chcą pójść scenarzyści.

A jak Wy stawiacie po finale szóstego sezonu?

n
Z kim ożeni się Barney?
View Results

fot.moreshows.blogspot.com