I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych – Lista Laureatów

Po raz pierwszy w Elblągu rozdano nagrody dla najlepszych polskich seriali.
Triumfowało Ranczo, które zdobyło Światowida Publiczności i tytuł Serialu Wszech Czasów. Cezary Żak odebrał Złotego Światowida – główną nagrodę za rolę męską, a Zofia Czerwińska za rolę żeńską w „Na dobre i na złe”.
Srebrne Światowidy zdobyli: Kinga Preiss za rolę w serialu „Ojciec Mateusz” i Jan Wieczorkowski za „Czas Honoru”.

Przyznano nagrody specjalne. Pierwszą otrzymała Monika Kwiatkowska za występ w serialu „Głęboka woda” (za stworzenie dramatycznej i poruszającej postaci ofiary przemocy), a drugą „ławeczka z Ranczo” – czyli Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski, Franciszek Pieczka i Piotr Pręgowski.

Światowida Warmii i Mazur dla najlepszej aktorki z regionu otrzymała za rolę w „Dom nad rozlewiskiem” – Joanna Fertacz.

Gratuluję i cieszę się, że powstała konkurencja dla Telekamer i w końcu aktorzy, którzy na to zasługują mogą być docenieni.
Mam jednak nadzieję, że w kolejnych latach będzie więcej nominacji, a przede wszystkim do Festiwalu dołączą wszystkie polskie stacje telewizyjne.

fot. Konrad Gnyla źródło: http://ro.com.pl/

2 odpowiedzi do “I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych – Lista Laureatów”

  1. no właśnie , powinny dołączyć do festiwalu wszystkie polskie stacje bo wtedy można mówić o festiwalu polskich seriali telewizyjnych

  2. Serial Wszech Czasów to „Zmiennicy”, „Alternatywy 4” tudzież „07 zgłoś się”, a ten festiwal to jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *