W 2. odcinku 10. serii „Komisarza Aleksa” (emisja w sobotę 9 września o godz. 20.25 wTVP1) gościnnie wystąpią Paweł Deląg i Ilona Ostrowska jako jego żona!

Biznesmen Andrzej Styczyński (w tej roli Paweł Deląg) dowie się, że jego kochanka spodziewa się dziecka. Uzna, że kobieta powinna poddać się aborcji.

Ona jednak nie będzie chciała nawet o tym słyszeć i zagrozi ukochanemu, że jeśli zmusi ją do usunięcia ciąży, powie o ich romansie jego żonie (Ilona Ostrowska). Andrzej zamachnie się na nią, a dziewczyna – upadając - uderzy się w skroń i umrze. Górski (Krystian Wieczorek) od razu zacznie podejrzewać, że to Styczyński zabił najpierw kochankę, a potem szantażującego go chłopaka wiedzącego o jego romansie ze zmarłą sekretarką.

Styczyński, czując, że Piotr jest o krok od oskarżenia go o dokonanie dwóch morderstw, zdecyduje się wykorzystać swe znajomości w świecie wielkiej polityki, by zaszkodzić komisarzowi. Nakłoni posła Zdanowskiego (Bartłomiej Morawski), by zadzwonił do komendanta łódzkiej policji i doprowadził do odsunięcia Górskiego od sprawy. W udowodnieniu biznesmenowi winy pomoże Piotrowi Alex, który przypadkowo znajdzie pamiętnik zabitej dziewczyny…