Instynkt 5-6 streszczenia

Co czeka komisarz Oster? Jakimi sprawami policja będzie zajmować się w kolejnych odcinkach? Tytuły 5 i 6 epizodu brzmią: „Ten pierwszy raz” i „Bilet do Hollywood”

5 Ten pierwszy raz

W mieszkaniu w luksusowym apartamentowcu zostaje znalezione ciało nastolatka. Policjanci docierają do szkolnego przyjaciela ofiary, Marcina Bieńka. Chłopak przyznaje się, że razem z Erykiem brali narkotyki, a towar dostarczał im diler o pseudonimie Grucha. Funkcjonariusze organizują obławę na handlarza w nocnym klubie Hades. Właścicielem lokalu jest Hartmann, dawny znajomy Oster. Kobieta próbuje ukryć przed partnerem, że ona i Hartman się znają. Grucha zeznaje, że tamtego wieczoru spotkał się z Erykiem i Marcinem, by odebrać od nich pieniądze za towar. Gdy wychodził w drzwiach minął się z kobietą z agencji towarzyskiej. Okazuje się, że prostytutkę wynajął ojciec Marcina. Gdy policjanci jadą do mieszkania Marcina, by z nim porozmawiać, upokorzony nastolatek wyskakuje przez okno. Oster odbiera telefon od Hartmana. Mężczyzna prosi ją o pilne spotkanie w klubie. W ślad za policjantką jedzie Tarkowski. W Hadesie zastaje Oster nad zwłokami Hartmana.

6 Bilet do Hollywood

Prokurator Wójcik wypytuje Oster i Tarkowskiego o okoliczności śmierci Hartmana. Spotkanie przerywa telefon od Kulawego, który nakazuje zakończyć przesłuchanie. Na peryferiach miasta zostają znalezione zwłoki listonosza. Wkrótce policjanci zatrzymują kliku mężczyzn, którzy w tym samym czasie okradli pobliski sklep. Jednak okazuje się, że nie oni zabili listonosza. W czasie sekcji zwłok na ubraniu ofiary śledczy znajdują ślady niezwykle rzadko stosowanego leku. Oster ustala, że jedyną osobą, której przepisano lekarstwo była babcia Przemka. Wkrótce policjanci znajdują chłopaka. Rogoż zabiera Oster do leśniczówki. Próbuje przekonać ją, by do niego wróciła, jednak kobieta nie chce się na to zgodzić. Po powrocie do Warszawy policjantka wyprowadza się z mieszkania byłego męża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *