Niedawno zachwycałam się rolą Pani Izabeli w serialu Blondynka. Jej Jasiunia jest jednym z niewielu elementów, dla których warto oglądać ten serial.
Poza “Blondynką” aktorkę można zobaczyć w serialu “Bulionerzy” (powtórki codziennie o 19:30), a jeśli mamy szczęście to po przełączeniu na TVN - jako nauczycielkę, koleżankę Danusi.
Najlepiej Pani Izabeli wychodzą role wszędobylskich i zawistnych kobiet. Ma szczęście do grania postaci, które “wszystko wiedzą najlepiej”.

Jej dorobek aktorski jest imponujący. A jeśli chodzi o seriale, ciężko znaleźć pozycję, w której Pani Dąbrowska nie wystąpiłaby przynajmniej “gościnnie”. I zawsze zapada w pamięć!
Absolwentka Wydziału Lalkarstwa w Białymstoku.  Występowała w teatrach: Lalka w Warszawie (1989-90), Lalki i Aktora “Miniatura” w Gdańsku (1990-91), Dramatycznym w Warszawie (1995), Na Woli w Warszawie (1999).
Na ekranach pojawiła się dopiero w 1997 roku. Zagrała m.in. w Bożej Podszewce, Galeriankach, Show oraz kilku filmach z cyklu Święta Polskie.
Jeśli chodzi o seriale: Agentki, Na kocią łapę, Ojciec Mateusz, Mamuśki, Ja wam pokażę!, Skorumpowani, Boża podszewka II, Klinika , Wiedźmy , Egzamin z życia , Niania, Kryminalni, Stacyjka, Bulionerzy, Sublokatorzy, Hela w opałach, Glina, Plebania itd. (naliczyłam 30 pozycji).
Nie mówiąc o dubbingu (kilka podstron tytułów bajek, filmów z udziałem Pani Dąbrowskiej) i rolach teatralnych
Zastanawiam się o czym musiałby być serial, żeby Panią Izabelę obsadzić w głównej roli. I w zasadzie po co? Jeśli jako postać drugo-, a nawet trzecioplanowa jest bardziej zapamiętywana niż “gwiazdy” danej produkcji.

Niestety wiadomości prywatnych za wiele nie znajdziemy. Poza datą urodzenia w Internecie nie ma żadnych plotek z kim, kiedy i gdzie. Widocznie aktorka nie musi się “lansować” - a ma co robić. :)

Po raz kolejny szacunek i czapki z głów!

fot.http://www.filmpolski.pl