Kolejny, nowy serial Polsatu.
Jako, że w końcu dotarłam do prapremiery wszystkie odczucia znajdziecie poniżej.
“To nie koniec świata” w każdą niedzielę o 22:00 od 8 września 2013.
Warto?

Ja jestem oczarowana i zachwycona tym tytułem.
Podczas oglądania pierwszego odcinka doceniłam poczucie humoru, błyskotliwe dialogi, a przede wszystkim grę aktorską.

Pamiętacie jak nazwałam Krystiana Wieczorka “serialowym królem”? (był okres, kiedy występował w prawie każdej polskiej produkcji). Nie przepadałam za jego postaciami w “Julii” czy “M jak miłość”. Po pierwszym odcinku “To nie koniec świata” uważam, że to rola stworzona dla niego i w końcu może pochwalić się warsztatem aktorskim.

Paweł to bardzo bogaty menadżer. Specjalizuje się  sprzedaży gwiazd futbolu. Jedno niefortunnie wypowiedziane zdanie i czas pożegnać się z Warszawą, sushi, uległymi żonkami i całym dobrobytem. Musi oddać mieszkanie i zostaje z dnia na dzień bez środków do życia. Mało tego. Nad jego nazwiskiem pojawiają się chmury w formie kontraktu do spłaty, na niebagatelną sumę 100 tysięcy złotych.

Tak się w Warszawie mieszka “na bogato” (a propos obśmianej wszędzie “Miłości na bogato”). Bo jeśli porównamy mieszkanko Marceli, z apartamentem Pawła to widać różnicę ;)

Paweł kocha luksus. Jest do niego przyzwyczajony, ubiera się w drogie ciuchy (te białe marynarki i spodnie “rurki”). Ma również wypasiony samochód i dom po dziadku na Podlasiu. O przepraszam na Lubelszczyźnie.
Chce sprzedać posiadłość i zainwestować pieniądze w nową firmę.
Nie przypuszcza, że podróż sentymentalna przyniesie mu tyle niespodzianek.
Poczynając od odholowanego Porshe, przejażdżki traktorem podczas której stara się ubrać swoje drogie (mniemam) okulary przeciwsłoneczne, szukanie zasięgu na bagnach wypasionym Iphonem, kończąc na spotkaniu z tatą Anki (błoto, krowa + pierwsza wizyta w lumpeksie).
Wieczorek jest znakomity.

Podoba mi się Magdalena Lamparska w roli Uli, która cudownie się upija :) “Wodę, jak zwierzęciu?”
Jednak to Eryk Lubos zawładnie waszymi sercami. “Moneta klienta, rzecz święta”.
Aktor z wyższej półki, który dostał idealnie dopasowaną rolę. Tym razem wciela się w mechanika samochodowego, którego ulubionym powiedzeniem jest “Nie ma problemu”.
Podobnie jak “U mnie jak w banku” ;)

Karolina Gorczyca mi zupełnie nie przeszkadzała, podobnie jak Paweł Królikowski.

Wiem, że schemat jest dość oklepany. Wyjazd z miasta/zmiana życia. Ale serial “To nie koniec świata” jest bardzo dobrze napisany i ogląda się z przyjemnością.

Oświetlenie, muzyka, zdjęcia, energia, gra aktorska - jestem pod wrażeniem.

5 bobrów na początek.