Monika i Bożena pracują nad zemstą!
Przeczytajcie streszczenia odcinków.

172

Tadeusz mówi Monice, że jest gotów jej zapłacić, żeby tylko zostawiła Janka. Ale jej oczekiwania finansowe muszą się znacznie zmienić… zmniejszyć! Monika nie chce się na to zgodzić.

Julia ciężko znosi fakt, że Janek jest z Moniką. Sławek dodaje jej otuchy. Dziewczyna dziękuje mu za wsparcie.

Hanna przypadkiem dowiaduje się, że Tadeusz zbiera pieniądze, gdyż ma osobiste problemy. Hanna dopytuje go o szczegóły, ale ten unika odpowiedzi. Janicka martwi się, że mąż ukrywa przed nią coś ważnego. Postanawia z nim poważnie porozmawiać. Nie przypuszcza, że za tym wszystkim stoi Monika, która nadal szantażuje Tadeusza. Grozi, że wyjawi Hannie iż mieli romans! Tadeusz w końcu wyznaje żonie, że potrzebuje pieniędzy po to, żeby zapłacić Monice za odejście od Janka. Zdobywa się na odwagę i wyznaje jej również, że miał kiedyś romans z Moniką…

Pola zaczyna się buntować. Nie może pogodzić się z faktem, że będzie mieć młodsze rodzeństwo! Julia rozmawia z Polą. Próbuje jej dodać otuchy i pomóc oswoić się z nową sytuacją.

Tymczasem Maciek przedstawia Igorowi kolejny plan zdemaskowania Moniki. Przypadkiem widzi to Julia. Wścieka się na chłopaków, że nadal się tym zajmują i nie uszanowali jej prośby.

173

Julia dostaje list, z którego wynika, że jej komiks został zakwalifikowany do finału konkursu. Dziewczyna nie wie o co chodzi. Jest przekonana, że to sprawka Maćka! Kiedy dowiaduje się, że to Sławek wysłał jej prace – ma to niego wielkie pretensje.

Hanna jest załamana. Bardzo przeżywa wyznanie Tadeusza. Decyduje się jednak spotkać z Moniką i osobiście z nią porozmawiać…

Monika z Bożeną nadal faszerują Janka pigułkami nasennymi. Maciek ciągle próbuje skontaktować się z bratem, ale ten ma ciągle wyłączony telefon. Maciek podstępem dostaje się do mieszkania i wyciąga Janka na spacer. Przypadkiem spotykają na mieście Julię. Okazuje się, że Janek wcale nie wrócił do Moniki! Po powrocie do mieszkania – stawia sprawę z Moniką jasno i każe jej się natychmiast wyprowadzić!

Tymczasem Pola przeprasza rodziców za swoje zachowanie. Widać, że dziewczyna pogodziła się z zaistniałą sytuacją.

Maciek opowiada Julii, że Janek wcale nie wrócił do Moniki i że Julia musi koniecznie pogodzić się z jego bratem. Ich rozmowę przypadkiem słyszy Sławek…

174

Hanna rozprawia się z Moniką. Mówi jej, że nie dostanie ani grosza i ma zniknąć z życia Janka!

Julia wyprowadza się od Sławka. Dziewczyna ma wyrzuty sumienia, że posłużyła się nim, aby odepchnąć od siebie Janickiego. Julia szczerze rozmawia ze Sławkiem. Żałuje, że go wykorzystała do swoich celów.

Hanna przychodzi do Janka i chce mu powiedzieć, że Monika miała romans z Tadeuszem. Rezygnuje z tego, gdy syn oświadcza, że rozstał się z tą kobietą.

Monika jest załamana. Straciła ostatniego haka na Janickich. Wobec tego planuje zemstę! Wspólnie z Bożeną opracowuje plan. W końcu, podszywając się pod Julię, piszą maila do Janka… Tymczasem Julia dostaje kwiaty od tajemniczego wielbiciela. Podejrzewa, że jest nim Janek…

Z kolei młody Janicki wraca do kliniki.  Wszyscy serdecznie go witają. Janek zauważa jednak, że ojciec jest zmartwiony. Wypytuje go o co chodzi, ale Tadeusz unika konkretnej odpowiedzi.

Julia podejmuje ważną decyzję. Chce powiedzieć Jankowi, że go kocha i zobaczyć jaka będzie jego reakcja. Maciek łamie obietnicę daną Julii i mówi Jankowi, że Julia nie kocha Sławka… Sytuacja ma szanse pozytywnie się zakończyć, ale Julia i Janek w tym samym momencie dostają maile napisane przez Monikę -  w ich imieniu…

175

Janek jest wstrząśnięty wiadomością, którą otrzymał od Julii. Julia natomiast nie może uwierzyć, że Janek mógł wysłać jej tak okropnego maila! Monika zjawia się u Janickiego, aby wybadać jakie wrażenie zrobił na nim mail, który napisała do niego w imieniu Julii.

Tymczasem Maciek cieszy się, że udało mu się zeswatać Janka i Julię… Cieszy się do momentu, aż widzi swoją przyjaciółkę w podłym nastroju! Natychmiast idzie do Janka i próbuje się dowiedzieć o co chodzi. Janek unika odpowiedzi…

Z kolei Julia dostaje dedykacje muzyczną w radiu. Jest przekonana, że to od Sławka. Podejrzewa, że chłopak wysłał jej wcześniej kwiaty. Dziewczyna przychodzi do niego z pretensjami. Sławek nie wie o co chodzi…

Hanna nadal bardzo przeżywa zdradę Tadeusza.

Julię czeka duża niespodzianka. Elegancko ubrany Darek przychodzi do niej z wizytą… W jakim celu?

176

Darek wyznaje Julii, że jest tą jedyną, z którą chce być do końca życia!

Tymczasem Bożena czeka na Julię w Fado. Kobieta chce sprawdzić jak czuje się Chmielewska po tym, co – rzekomo – zrobił jej Janek.

Maciek próbuje wyciągnąć od brata dlaczego oboje z Julią są na siebie obrażeni. Janek nie chce na ten temat rozmawiać.

Hanna martwi się o Janka. Pyta go czy radzi sobie po rozstaniu z Moniką. Syn wyznaje Janickiej, że kocha inną kobietę, ale to skomplikowana sprawa. Matka radzi mu porozmawiać z ukochaną. Janek dzwoni do Julii i umawia się z nią na spotkanie.

Tymczasem Tadeusz wzywa Monikę na rozmowę. Podczas spotkania daje jej do podpisu wymówienie. Kobieta reaguje bardzo ostro. Robi sceny przy pracownikach kliniki. Przed Jankiem natomiast zgrywa niewiniątko. Płacze i histeryzuje. Janek uznaje, że nie może zostawić jej w tej sytuacji. Dzwoni do Julii i nagrywa się na poczcie, tłumacząc, że niestety spóźni się na spotkanie. Julia wścieka się!

Janek ma pretensje do ojca, że zwolnił Monikę. Tadeusz nie ma zamiaru tłumaczyć się synowi. Tak naprawdę nie wie jak ma mu powiedzieć, że miał romans z Moniką.

Julia jest wściekła na Janka, że kolejny raz z niej zadrwił. Dziewczyna postanawia nie przychodzić na umówione spotkanie…