Co wydarzy się w życiu bohaterów na początku grudnia.
Poniżej streszczenia.

177
Julia pisze list do Janka, w którym opisuje wszystko co leży jej na sercu. Postanawia go jednak nie wysyłać, tylko zachować dla siebie…

Kasia wyznaje Julii, że widziała się z Jankiem i zrobiła mu karkołomną awanturę.

Skruszony Tadeusz przychodzi do Janka i wyznaje mu, że miał romans z Moniką. Janek jest w szoku! Młody Janicki jedzie do swojej byłej narzeczonej i robi jej wyrzuty. Między nimi dochodzi do ostrej kłótni!

Hanna nadal bardzo przeżywa zdradę męża. Mało co z nim rozmawia…

Monika postanawia odegrać się na Julce. Razem z matką planują kolejną – tym razem naprawdę poważną - intrygę.

Maciek próbuje wyciągnąć od Janka informację dlaczego Tadeusz zwolnił Monikę. Dowiaduje się przy tym, że ojciec miał z nią romans. W pierwszej chwili nie może w to uwierzyć!

Tymczasem Monika spotyka się z Wiłczykiem. Aby zaszkodzić rywalce mówi Wiłczykowi, że Julia zrobiła karierę w klinice Janickich, bo miała romans z Jankiem. Wiłczyk, wierząc w słowa Moniki, myśli, że Julia mu ulegnie…

Tymczasem Julia wysyła list do Janka, w którym szczerze opisała swoje uczucia. Maciek z kolei wyznaje jej, że jego ojciec miał romans z Moniką. Chłopak mówi przyjaciółce, że powinna dać Jankowi drugą szansę! Julia nie chce słuchać Maćka…

178
Julia wyznaje Kasi, że wysłała list do Janka.

Hanna pyta Janka jak się czuje po tym wszystkim czego dowiedział się o ojcu. Oboje są rozgoryczeni i nie wiedzą jak sobie poradzić z zaistniałą sytuacją… Tadeusz próbuje porozmawiać z Jankiem. Ten nadal jest wściekły na ojca i nie przyjmuje jego tłumaczeń.

Tymczasem Monika planuje wykorzystać ostatnią szansę, aby wyciągnąć coś od Janickich. Zależy jej na tym, żeby poznać recepturę kremów, a potem na tym zarobić! W tym celu, razem z matką, usiłują dostać się do gabinetu Tadeusza.

Tadeusz uprzedza Anitę, że zarówno Monika jak i Bożena nie są mile widziane w klinice! Mimo to, Monice udaje się dostać do gabinetu Tadeusza i wykraść cenne informacje.

Swoje niecne plany zaczyna realizować Wiłczyk. Zaprasza Julię na służbową kolację…

Z kolei Darek wysyła do Moniki niemiłe smsy. Bożena idzie się z nim rozprawić. Pijana zasypia jednak pod drzwiami warsztatu…

Julia przychodzi na umówione spotkanie z Wiłczykiem. I jest mocno zdziwiona zachowaniem swojego nowego szefa!

179
Julii udaje się wymknąć Wiłczykowi! Ten incydent powoduje u niej wielkie rozgoryczenie i zniechęcenie. Zamierza opuścić Kraków i wyjechać do Lubawic…

Tymczasem Janek chce przekazać swoje udziały w klinice Hannie i Maćkowi. Tadeusz dowiaduje się o tym od swojego prawnika. Jest przekonany, że syn rezygnuje z jego powodu… Na dodatek Hanna informuje Tadeusza, że chce się z nim rozwieść!

Julia wita się z mamą. Zapłakana opowiada jej dlaczego wróciła do domu.

Monika podszywając się pod Julię wysyła wiadomość do kliniki Gervaise. Kobieta chce sprzedać konkurencji ważne informacje o klinice Janickich.

Kasia mówi Krzysztofowi w jaki sposób Wiłczyk potraktował Julię. Krzysztof wścieka się. Chce dać nauczkę biznesmenowi. Przyłącza się do niego Sławek. Razem idą do Wiłczyka i rozmawiają z nim, na temat jego postępowania względem Julii. Wiłczyk mówi, że dowiedziała się od Moniki, iż Julia zrobiła karierę przez łóżko…

180

Maciek dowiaduje się od Kasi dlaczego Julia wyjechała z Krakowa. Postanawia iść do Wiłczyka. Nie dociera jednak do firmy, gdyż po drodze spotyka Krzysztofa i Sławka, którzy już się z nim rozprawili.

Tymczasem Janek rozmawia z matką. Mówi jej o swoich planach. Chce wyjechać do Londynu i zacząć wszystko od nowa. Hanna próbuje go przekonać, żeby zachował udziały. Janek jednak mówi, że nie zamierza tu wracać…

Kasia informuje Julię, że to Monika zasugerowała Wiłczykowi, iż robiła karierę przez łóżko. Julia dzwoni do Moniki z pretensjami!

Klinika Gervaise jest zainteresowana propozycją Moniki – jej przedstawiciele nalegają na spotkanie. Kobieta zaczyna histeryzować, bo przecież nie wygląda jak Julia. Bożena wpada na pomysł, aby Monika przebrała się za rywalkę.

Maciek ze Sławkiem odwiedzają Julię w Lubawicach. Proponują jej pracę w firmie „Imprezka”. Dziewczyna nie chce jednak wracać do Krakowa.

Maciek mówi Jankowi jakie świństwo zrobiła Julce Monika. Janek zdaje się być tym niezainteresowany. Prosi tylko brata żeby zaopiekował się Julią. Następnie udaje się do Moniki i robi jej wymówki. Z kolei Maciek dzwoni do Julii i informuje ją, że Janek wyjeżdża na stałe do Londynu. Zdradza również Hannie to, że Janek kocha Julię!

181

Hanna rozmawia z Jankiem na temat Julii. Janicki przyznaje matce, że nadal kocha dziewczynę. Hanna mówi synowi, że chce się rozwieść z Tadeuszem.

Tymczasem Monika przychodzi na spotkanie z przedstawicielami kliniki Gervaise, aby sprzedać im tajemnice klinki Janickich. Kosmetyczka chce również wrobić w to Julię. Obserwuje ją Darek, który z ukrycia robi zdjęcia. Zauważają go przedstawiciele konkurencyjnej kliniki i natychmiast kończą spotkanie z Moniką.

Do Janka przychodzi list od Julii. Anita zostawia go na biurku Janka wraz z inną korespondencją…

Monika opowiada Bożenia o nieudanym spotkaniu z przedstawicielami Gervaise. Bożena podejrzewa jakiś podstęp!

Julia pomaga mamie przy organizacji strony internetowej jej firmy. Alicja z kolei planuje wyjazd w góry z córkami.

Tadeusz przychodzi do Maćka i Kamila na obiad. Jest tam również Sławek. Tadeusz oświadcza chłopakom, że Hanna chce się z nim rozwieść.

Maciek chce pogodzić rodziców. Mówi o tym Jankowi. Ten ma odmienne zdanie na ten temat.

Przedstawiciel kliniki Gervaise dzwoni do Tadeusza i mówi mu, że ktoś chciał sprzedać im tajemnice kliniki Janickich…