Jak zakończy się serial Julia?
Poniżej streszczenia ostatnich odcinków.

182
Tadeusz spotyka się z przedstawicielami kliniki Gervaise, od których dowiaduje się, że tajemnice Janickich chciała sprzedać im… Julia. Tadeusz w pierwszej chwili nie chce w to uwierzyć, ale mężczyźni twierdzą, że mają na to dowody!
Tymczasem Julia wyjeżdża z mamą i Natalką na wycieczkę w góry. Wyłącza telefon, aby móc od wszystkiego odpocząć.
W tym samym czasie Janek jedzie na lotnisko…
Tadeusz mówi Maćkowi, że Julia prawdopodobnie chciała sprzedać poufne dane kliniki. Maciek nie wierzy w słowa ojca. Obiecuje, że sprawdzi tę informację i dowie się jaka jest prawda.
W tym samym czasie Sławek próbuje powstrzymać Janka przed wyjazdem z kraju. Przy okazji mówi Jankowi, że między nim a Julią nigdy nic nie było! Janek w końcu zdecyduje się zostać w kraju. Razem z bliskimi próbuje wyjaśnić czy Julia faktycznie chciała sprzedać poufne informacje konkurencji. Maciek uważa, że to kolejna sprawka Moniki. Janek wpada na pomysł, aby napisać maila na adres, z którego została wysłana wiadomość do kliniki Gervaise. Dzięki temu udaje się umówić spotkanie z rzekomą Julią…
Tymczasem Darek wręcza Bożenie prezent. Jak się później okazuje jest to podsłuch…

183
Monika przebiera się za Julię i przygotowuje do spotkania z przedstawicielami Gervaise. Jest niespokojna. Czuje jakiś podstęp, dlatego każe Bożenie wybadać sytuację.
Tymczasem Darek mówi Pawłowi, że obserwował Monikę i zdobył pogrążające ją dowody. Darek zamierza wydać Monikę przed Janickimi i tym samym zemścić się na niej!
Maciek z Jankiem przygotowują zasadzkę na Julię-Monikę. Niestety zauważa to Bożena, która przyszła wybadać sytuację. Natychmiast dzwoni do Moniki i o wszystkim ją informuje.
Tymczasem Kasia i Krzysztof zaczynają martwić się o Julię i jej mamę gdyż nie mogą się z nimi skontaktować…
Maciek z braćmi i Kamilem obmyślają kolejny plan zdemaskowania Moniki. Jest z nimi również Tadeusz. Nagle do Maćka dzwoni Julia. Maciek prosi Julię, żeby się z nim natychmiast spotkała…

184
Maciek opowiada Julii o całej akcji z przedstawicielami kliniki Gervaise. Nadmienia również, że Janek nie wyjechał z kraju.
Tymczasem Tadeusz idzie do Moniki i mówi jej, żeby się przyznała, iż podszywając się za Julię chciała sprzedać klinice Gervaise informacje o Klinice Piękna.
Następnego dnia Julia spotyka się z Janickimi aby wyjaśnić sytuację ze sprzedawaniem danych dotyczących kliniki.
Paweł namawia Darka, aby wydał Monikę w ręce policji! Ten jednak dzwoni do Maćka i chce się z nim spotkać, twierdząc, że ma coś ważnego do powiedzenia na temat Moniki. Maciek z Jankiem spotykają się z Darkiem, który chce sprzedać dowody obciążające Monikę (zdjęcia i nagrania rozmów). Kiedy Darek dowiaduje się, że Monika chciała wmieszać w to wszystko Julię, rezygnuje z pieniędzy. Janek postanawia sam rozprawić się z Moniką. Idzie do jej mieszkania. Monika w emocjach do wszystkiego mu się przyznaje. Janek jest załamany. Dotarło do niego, że przez Monikę zmarnował ostatnie dwa lata życia.
Wieczorem Janek wchodzi do swojego gabinetu, gdzie na biurku leży list od Julii…

185
Janek nadal chce wyjechać do Londynu. Prosi Anitę, żeby zarezerwowała mu samolot.
Tadeusz przychodzi do Maćka. Jest załamany – znalazł pozew o rozwód, w dodatku podpisany już przez Hannę. Maciek, Sławek i Janek postanawiają porozmawiać z Hanną żeby dała Tadeuszowi szansę. Janek wyznaje matce jak bardzo Monika go oszukała.
W tym czasie okazuje się, że Julia wygrała konkurs na komiks. Kaja i Pola chcą, żeby kuzynka została w Krakowie. Julia jednak postanowiła już, że wróci na stałe do Lubawic!
Monika i Bożna również planują wyjechać z miasta.
Tymczasem Igor przychodzi do Julii porozmawiać o Janku. W rozmowie przypadkiem wychodzi, że Julia nie napisała do Janka żadnego maila, tylko list. Igor z Julią zaczynają podejrzewać, że to kolejna intryga Moniki. Julia chce się z nią rozmówić.
W tym samym czasie Janek czyta list od Julii i dowiaduje się, że dziewczyna nadal go kocha. Janek jedzie do Fado aby z nią porozmawiać, ale dowiaduje się od Kasi, że Julka poszła do Moniki… Między kobietami dochodzi do ostrej kłótni. W wyniku szarpaniny z Moniką Julia upada i traci przytomność…

186
Monika próbuje cucić Julię. Nagle w jej mieszkaniu pojawia się Janek. Gdy zauważa nieprzytomną Julię zawozi ją do szpitala. W mieszkaniu Moniki pojawia się również Maciek z Igorem, którzy powstrzymują Monikę przed ucieczką. Do jej mieszkania wkracza policja. Za sprawą nieporozumienia Maciek również trafia na komisariat.
W szpitalu okazuje się, że Julia doznała lekkiego urazu głowy, ale jej stan jest stabilny i wszystko powinno szybko wrócić do normy. Janek jedzie na komisariat złożyć zeznania. W tym samym czasie do szpitala przyjeżdża mama Julii i zabiera ją do Lubawic.
Tadeusz wybacza Sławkowi. Hanna również postanawia dać mężowi jeszcze jedną szansę.
Monika zostaje tymczasowo aresztowana pod zarzutem oszustwa gospodarczego i próby zabójstwa.
Kiedy Janek wraca do szpitala dowiaduj się, że Julia została zabrana przez mamę do Lubawic. Natychmiast jedzie do ukochanej!

Już w Lubawicach Janek i Julia wyznają sobie miłość!
I żyli długo i szczęśliwe…