Monika i Jan ogłaszają zaręczyny. Co ze ślubem Julii i Maćka?
Poniżej streszczenia.

61

Monika zaprasza Julię i Maćka na kolację. Podczas spotkania panuje sztywna atmosfera. Po kolacji Julia wraca do mieszkania Kasi, Zwierza się kuzynce z obaw związanych ze ślubem. Tymczasem Monika i Janek zjawiają się u Maćka. Chcą kontynuować wieczorne spotkanie. Darek włamuje się do kliniki Janickich.

62

Tadeusz i Anita zauważają ślady włamania do kliniki. Wzywają policję. Funkcjonariusze zabezpieczają ślady i przesłuchują pracowników. Patrycja, dawna miłość Janka, nieoczekiwanie zjawia się w klinice. Darek usiłuje sprzedać skradzione leki.

63

Patrycja przyprowadza synka na zabieg w klinice. Podczas wizyty sugeruje Jankowi, że nie życzy sobie, by to on leczył jej dziecko. Staje się oczywiste, że spotkanie z Janickim jest dla niej trudne. Dochodzi do poważnej rozmowy. Monika nie kryje zazdrości wobec znajomej Janka. Julia także jest zainteresowana osobą Patrycji. Wypytuje o nią Maćka.

64

Monika jest zaniepokojona dziwnym zachowaniem Janka. Próbuje się dowiedzieć, co się stało. Ten jednak jest tajemniczy. W warsztacie Darka zjawia się policja. Mężczyzna obawia się aresztowania. Julia znajduje w Niemczech klinikę, w której Natalka mogłaby zostać poddana operacji. Janek oświadcza się Monice.

65

Julia nie życzy sobie, aby brat Maćka był świadkiem na ich ślubie. Monika i Janek ogłaszają zaręczyny. Julia jest zaskoczona. Hanna i Tadeusz nie kryją dezaprobaty z decyzji syna. Nalegają, by Janek ponownie przemyślał sprawę. Darek wyznaje Pawłowi, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do ślubu Julii i Maćka.