Kevin sam w domu w Polsacie… czyli akcje fanów

Daleko mi do oceniania filmów. Chce jednak na przykładzie Kevina pokazać, że kilka seriali zaistniało tylko i wyłącznie dzięki fanom. A za wzór podaję Ranczo.

Kevin to tradycja na Święta, obśmiana, wyszydzana, no przecież pamiętamy demotywatory, komentarze i inne cuda niewidy, które pojawiały się gdy była już znana świąteczna ramówka.

Większość wyśmiewała Polsat (podobnie jak świąteczną reklamę Coca-coli) za coroczne puszczanie nam starego wszakże filmu w Wigilię lub kolejny Dzień Świąt. I co? W tym roku stacja zrobiła niespodziankę i postanowiła sięgnąć po inne filmy. I nagle zdarzyło się coś niesamowitego. Fani Kevina zaczęli organizować akcję, prowadzili specjalne konta na facebooku, komunikatory oszalały, były petycje, wolne wnioski, prośby, groźby i żałoba narodowa. Jeszcze wczoraj oficjalne komunikaty ze strony Polsatu brzmiały twardo: „Kevina nie będzie”. Nagle wszystko się odmieniło.

Kevin sam w domu będzie w Wigilię! I ta wiadomość obiegła kraj lotem błyskawicy, stając się (poza śmiercią Pani Kownackiej) wiadomością dnia! Podejrzewam, że już jutro pojawi się na okładkach dzienników.

Świetne zagranie 🙂 naprawdę śmiało można kupić film za grosze na DVD (ja mam jeszcze na VHS) ale przecież nie o to chodziło. Można się razem złączyć i doprowadzić do zmiany decyzji tzw. „góry”? Ano można.

Na świecie przykładów – jak fani mieli wpływ na dalsze odcinki swoich ulubionych pozycji jest sporo. A chociażby Chuck, Roswell, Jerycho – odratowane przez tych, którzy chcieli więcej. Ale i w Polsce zdarzyły się takie akcje, które zmusiły produkcję do kontynuacji swojego dzieła.

Po pierwsze Ranczo. Drodzy Państwo czapki z głów przed Ranczersami, którzy dokonują cudów. Grupa sympatyków serialu, który po pierwszej serii nie miał być kontynuowany wywalczyła drugą serię. Mało tego i trzecią i czwartą – oczywiście ostatnią. Kiedy scenarzyści zakończyli już wszystkie wątki, forum zaczęło strajk i prośby i rozmowy. I wiecie co? Na wiosnę zobaczymy już piątą serię. Odcinki nie są robione na siłę, bo też przede wszystkim o to chodziło fanom, jest zabawnie i serial rozwija się coraz lepiej 🙂 A oglądalności może im pozazdrościć każdy inny tytuł w Polsce.
Przy okazji fani serialu pomagają w corocznym odpuście w Jeruzalu (to on gra Wilkowyje) i zbierali m.in. na remont zabytkowego kościoła.

Magda M. Może wiecie, może nie ale serial miał się zakończyć na potrójnym ślubie. I do akcji wkroczyli fani. Kiedy już nakręcono wszystkie sceny 3 serii okazało się, że fankluby szaleją. Przy okazji serial znajdował się u szczytu formy – chodzi oczywiście o oglądalność. Potrójny ślub okazał się tylko snem Magdy M., a TVN postanowiła dokręcić jeszcze 10 odcinków.

Świat według Kiepskich. Już w 2007 postanowiono zakończyć emisję. Serial miał nie wrócić po wakacjach. Jednak to fani, którzy dzwonili, pisali do telewizji Polsat postarali się o nowe odcinki i po dziś dzień dzięki nim można oglądać go w TV.

Szkoda, że mimo wielu petycji nie udało się jednak przywrócić KSD, które zebrały niezłą widownię ale okazały się „za odważne jak na polskie realia”. A jeszcze słabiej wyglądała akcja szaleństwa za BrzydUlą, gdzie były petycje, fankluby i tysiące próśb, a Majka już była nakręcona i gotowa do puszczenia.
Czy przy okazji Majki/BrzydUli TVN nie pluje sobie trochę w brodę? Nie wiadomo.

Świetne jest to, że to my mamy duży wpływ na telewizję i jej ramówki. Proszę Państwa – w kupie siła!

A czy Wy znacie jakieś seriale polskie, gdzie akcja fanów pozwoliła im na kolejne odcinki?

11 odpowiedzi do “Kevin sam w domu w Polsacie… czyli akcje fanów”

  1. dokładnie tak trzeba ranczersom pogratulowac wszystkich akcji 🙂 I szkoda ze nie ma juz KSD. Mimo ze nie ogladam juz nowych odcinkow swiata wedlug K to szanuje ze ktos to lubi i wywalczyl kolejne odcinki. Ja tez pisalam petycje pod magda m i brzydula 🙂

  2. I o to chodzi Polsat zmienił reklamę coca coli -szkoda moja mama do mnie ,mówi że jak Polsat wyemituje reklamę coca coli to SĄ JUŻ ŚWIĘTA.A co do Kevina to jest nasza rodzinna tradycja świąteczna…

  3. kefin to nasza bajka wszyscy ją oglądamy jak niepuscicie jego to macie muzk z makaronu a wasze dzieci tego nie lubią????????????????????????????????????????????????????????

  4. jak niepuscicie jego to macie muzk z makaronu a wasze dzieci tego nie lubią????????????????????????????????????????????????????????

  5. kocham kevina ale nie go tylko serial bardzo śmieszny fajny i wogule KC keviin sam w domu i w nowym yorku :D:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *