Kto komu tym razem wyznał miłość?
Bobry i kilka słów… tradycyjnie ;) (prapremiera)

To nie koniec świata w równym tempie zbliża się do finału.
Dzisiaj zabrakło mi wątków komediowych, natomiast romantyczne, obyczajowe, i dramatyczne pojawiły się w pełnej krasie.

Irmina wyznała Kazimierzowi, że jego ukochana pojawiła się kilkadziesiąt lat temu w Warszawie. Ojciec Anki poczuł się zraniony, jednak rozmowa z mądrą kobietą zrobiła swoje. Podejrzewam (na razie nieśmiało), że niebawem okaże się, iż Anka jest córką Witolda. W późniejszych epizodach może się również wydać, że Paweł nie jest jego biologicznym dzieckiem (Ula: on zupełnie nie jest podobny do ojca).

Brakowało mi Darka. Wiemy, że niesłusznie oskarżono go o handel narkotykami, jednak dzięki pomocy Anuszkiewicza dowiedzieliśmy się, że mężczyzna jest niewinny.
Przy okazji wyszło na jaw, że Burmistrz nie potrafi utrzymać języka za zębami.

W Warszawie Paweł miał jako menadżer wystosować fikcyjne oświadczenie. Okazuje się, że pobyt w Białej zupełnie go zmienił. Zamiast “ratować” reputację młodego klienta postanowił przyznać, że piłkarz potrzebuje pomocy w walce z nałogiem.
*Przy okazji - myślałam, że trzymanie zalanego telefonu w słoiku z ryżem to jedna z “miejskich legend”(wchłanianie wilgoci itp.) A tu taka niespodzianka ;)

Podobała mi się scena “powrotu taty”. Bogaty prawnik na emeryturze tak bardzo boi się samolotów, że z powodu opóźnienia rezygnuje z wakacji.
Jednak najlepsza była rozmowa ojca z synem i album z wycinkami.Mądrze i wzruszająco.

Nadal nie wiadomo gdzie przebywa Stanisław.

Szczerze. Pierwsze pół godziny było przeciętne. Nie wynudziłam się, jednak przyzwyczajona do wątków i humoru z poprzednich epizodów oczekiwałam czegoś więcej.
ALE ostatnie minuty są naprawdę rewelacyjne.
Paweł odsłuchuje wiadomość od Anki, w jednej sekundzie rzuca pracę i wyjeżdża z Warszawy. W tym samym czasie jego ukochana rozmawia z ojcem i zmarłą mamą.
+”Dzięki mamuś” dla Zoi, która pożycza mu kluczyki.
Pocałunki, wyznania miłości! Niewinny Darek!
I ta muzyka :) Dobierana pod każdą scenkę i każdy wątek.

4 bobry.