Kolejny konkurent Jerzego? – streszczenie 12 odcinka

Co czeka nas w przedostatnim odcinku?
Poniżej streszczenie.

Beata i Andrzej rezerwują termin ślubu w urzędzie stanu cywilnego. Anka rozpoczyna kurs kuchni francuskiej u Duchampa, który odbywa się w Imbirze. Dowiaduje się, że Antoine był pierwszym mężem Elki. Teksty Manii zostają pozytywnie ocenione przez redakcję czasopisma „Jak”. Dziewczyna dostaje zlecenie na napisanie próbnego artykułu. Pola mówi Ance, że chce być udziałowcem w jej restauracji i proponuje jej swój wkład finansowy. Po kolacji w Kardamonie Duchamp przychodzi do kuchni, żeby osobiście podziękować za wytworny posiłek. Docenia dania Jerzego i suflet przygotowany przez Ankę. Wyraźnie adoruje kobietę, co nie uchodzi uwadze Jerzego i Elki.

7 odpowiedzi do “Kolejny konkurent Jerzego? – streszczenie 12 odcinka”

  1. Na filmpolski.pl są pełne wersje streszczeń:

    Beata i Andrzej idą do urzędu stanu cywilnego zarezerwować termin ślubu. Beata uczula Andrzeja jak ważne dla niej jest wzięcie ślubu razem z jej nową przyjaciółką Polą. Niestety w urzędzie okazuje się, że nie ma wolnych podwójnych terminów. Beata zmuszona jest porzucić swoje marzenia. Anka rozpoczyna kurs kuchni francuskiej u mistrza Duchampa. Szkolenie odbywa się w Imbirze, który Elka wynajęła Duchampowi na ten cel. W drodze na pierwsze zajęcia Anka natyka się na Elkę. Ta nie omieszka podzielić się z nią informacją, że Antoine był jej pierwszym mężem, do czasu, aż Jerzy jej mu nie odbił. Anka wpada na zajęcia spóźniona i zła, co niestety odreagowuje na swoim nowym nauczycielu. Mimo wyraźnego napięcia Antoine wydaje się być pod wrażeniem Anki i po zakończeniu zajęć próbuje zaprosić ją na lampkę wina. Anka odmawia. Do Mani dzwonią z redakcji czasopisma „Jak”. Jej teksty zostały pozytywnie ocenione, dlatego zlecają jej napisanie próbnego artykułu. Gruba próbuje pogodzić Manię z Grocholem. Mania dla świętego spokoju zgadza się z nim porozmawiać. W trakcie spotkania uzmysławia mu, że każde z nich ma teraz odmienne priorytety. Rozstają się w zgodzie, zostawiając sobie tzw. furtkę do ewentualnego powrotu. Pola prosi Beatę o medyczną konsultację, od kiedy poznała Tadeusza zapragnęła zostać matką, a nie wie czy w jej sytuacji jest to możliwe. Pola deklaruje Ance chęć zostania udziałowcem w jej restauracji. Anka wniesie do interesu pracę i swój talent, a Pola wkład finansowy. Okazuje się, że chętnych do pomocy jest więcej. Irena, Wanda, Stefan i Karol również przynoszą Ance swoje oszczędności, nawet Mania dorzuca swoją pierwszą wypłatę. Anka jest wzruszona. Pola próbuje ugotować kolację dla siebie i Tadeusza, niestety jej próby kończą się wyłącznie zadymieniem kuchni. Głodni lądują w restauracji Kardamon. Wieczór w Kardamonie, na sali wśród gości siedzą: Elka, Marcel i Antoine. Jerzy ogłasza w kuchni pełną mobilizację, wszyscy mają dać z siebie wszystko. Po skończonej kolacji Duchamp przychodzi do kuchni, żeby osobiście podziękować za wytworny posiłek. Docenia dania Jerzego, ale jeszcze bardziej suflet przygotowany przez Ankę. Antoine wyraźnie ją adoruje. To drażni Elkę. I nie uchodzi uwadze Jerzego.

  2. Widzę, że z Anki robią drugą Martusię Mostowiak 😉 Co facet ją zobaczy to od razu …..i tak dalej. Żałosne. Chociaż chyba jeszcze gorsze jest to, że na taka Elkę ktoś leci.Gdzie ci faceci mają rozum?
    A przy okazji , tak jak przewidywałam wypadek Jerzego będzie w ostatnim odcinku i przez całe wakacje i zapewne pół września wszyscy będziemy sie zastanawiali co z nim dalej. Cudna perspektywa.

  3. Nie ma za co 🙂 z moich obserwacji wynika, że kolejne pełne streszczenie na filmpolski.pl powinno pojawić się w okolicach wtorku-środy. W końcu dowiemy się co się stanie z Jerzym 🙂

  4. Trochę lipa z tym kucharzem co Anka będzie u niego na kursie. On oczarowany Anką, Jerzy zazdrosny, czytalam na superseriale, że Jerzy go pobije. A to już wszystko widzieliśmy tylko, że z udzialem Jada.
    Pewnie wypadek Jerzego zakończy serię bo skoro ma być nowa to pozostawią nas w napięciu. I chyba wolę tak niż jakby mieli się rozstać z powodu kogoś trzeciego. Serial ma być optymistyczny więc myślę, że po wakacjach okaże się, że z Jerzym będzie wszystko ok i, że wyszedł, wychodzi z tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *