Komisarz Alex – Antoni Pawlicki żegna się z czworonożnym przyjacielem!

W najbliższą sobotę po raz ostatni u boku czworonożnego komisarza Aleksa zobaczymy Antoniego Pawlickiego, czyli serialowego Michała Orlicza.
Wiadomo już, że aktor nie pojawi się w kolejnej serii.

W finale 8. serii „Komisarza Alexa” wystąpi Mateusz Janicki, który wcielił się w aplikanta pracującego w kancelarii adwokackiej poszukującego wśród klientów swojego szefa mężczyzny, który zgwałcił mu żonę.

W 13. odcinku 8. serii „Komisarza Aleksa” (emisja w TVP1 w sobotę 26 listopada o godzinie 20.25) Mateusz Janicki pojawi się u boku czworonożnego detektywa. Grany przez niego aplikant Bartek Stępniak wynosić będzie z biura, w którym pracuje, akta klientów kancelarii adwokackiej podejrzanych o dokonanie gwałtów. Okaże się, że jego żona Wera (Maria Pawłowska) kilka miesięcy wcześniej została zgwałcona, w wyniku czego poroniła, a sprawca wciąż pozostaje nierozpoznany. Dochodzącą do siebie po przeżytej traumie kobietę otoczy troskliwą opieką jej starsza siostra Kamila (Anna Gorajska), która w tajemnicy przed szwagrem nocami dokładnie przeglądać będzie przynoszone przez niego do domu teczki z aktami…

Orlicz (Antoni Pawlicki) i jego zespół rozpoczną poszukiwania tajemniczego mordercy, który z zimną krwią zabił dwóch… gwałcicieli. Marta (Beata Fido) odkryje, że obu reprezentuje ta sama kancelaria. W wyniku prowadzonego śledztwa wyjdzie na jaw, że dwaj zamordowani mężczyźni nie są jedynymi podejrzanymi o gwałt osobami, które zgłosiły się po pomoc prawną do adwokata, dla którego pracuje Bartek. Trzeci z gwałcicieli, Ireneusz Czuma (Dariusz Wnuk), właśnie czeka na rozprawę… Tymczasem wizytę w prowadzonej przez niego kwiaciarni złoży Kamila.

Kilka dni wcześniej Bartek Stępniak przypadkowo wpadnie na Czumę w kancelarii i, stojąc obok niego, poczuje zapach eukaliptusa. Przypomni sobie, że żona mówiła mu, iż mężczyzna, który ją zgwałcił, używał nawilżacza do gardła o takim właśnie zapachu. Bartek będzie pewny, że wreszcie znalazł gwałciciela Wery. Powie o tym szwagierce, a ona zdecyduje się osobiście wymierzyć sprawiedliwość i pomścić krzywdę siostry. Niestety, Czuma przejrzy jej plany, podstępem zdobędzie jej adres i zjawi się w mieszkaniu, w którym – oprócz niej – zastanie też swą poprzednią ofiarę. Obezwładni Kamilę i ruszy tropem Wery, której uda się uciec z domu. W tym samym czasie Michał i Ewa (Agnieszka Więdłocha) odkryją, że to siostra Wery jest morderczynią. Czy zdążą dotrzeć do jej mieszkania, zanim Czuma dopadnie ją i ukrytą w niewielkim pomieszczeniu w kamienicy obok Werę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *