Komisarz Alex – Lucyna i Piotr nareszcie zostaną parą

Mamy fantastyczne wieści zarówno dla czworonożnego detektywa, jak i dla widzów: w 5. odcinku 13. sezonu „Komisarza Aleksa” (emisja w sobotę 26 października o godzinie 20.35 w TVP1) do Lucyny (Magdalena Walach) i Piotra (Krystian Wieczorek) nareszcie dotrze, że tworzą naprawdę świetną parę – nie tylko w pracy, ale i prywatnie! Ba, razem mogą góry przenosić! Z kolei Alex zostanie towarzyszem gangstera cierpiącego na cukrzycę…


POŚRÓD WILKÓW – odc. 5

W dniu swojego ślubu ginie od kul zamachowca szef gangu Małolat (Maciej Radel). Policjanci podejrzewają, że za zabójstwem stoi inny gangster Zimny (Dariusz Biskupski), który ukrywał się za granicą i wrócił do Łodzi.

Alex pod okiem treserki uczy się wykrywać narkotyki i ekipa Górskiego musi sama znaleźć miejsce pobytu Zimnego. Wcześniej udaje się to ludziom z gangu Małolata. Zimny jest cukrzykiem i nad jego bezpieczeństwem czuwa wyszkolony pies potrafiący wyczuć wzrost cukru we krwi. Ludziom Małolata udaje się otruć psa. Jednocześnie porywają córkę treserki, u której szkoli się Alex. Stawiają treserce warunek – ma podstawić Zimnemu niewyszkolonego psa. Górski postanawia, że to Alex zagra rolę psa dla cukrzyków.

Alex trafia do Zimnego, ale porywacze stawiają kolejny warunek: oddadzą dziecko, kiedy Zimny będzie trupem. Z pomocą przychodzi policjantom matka Małolata. Nie zgadza się na zemstę, która rani inną matkę. Policjanci odzyskują dziecko i aresztują porywaczy. Alex nie wraca jednak do Górskiego. Do specgrupy z CBŚ trafia przeciek o transporcie kokainy, którą przemycono z Kolumbii do Łodzi i którą chce kupić Zimny. Alex z ukrytym w sierści nadajnikiem GPS ma pomóc w namierzeniu transportu.

Akcja kończy się powodzeniem. Przemytnicy i Zimny zostają zatrzymani. Gangster jest zszokowany, kiedy dociera do niego, że jego nowy opiekun Alex to glina pod przykrywką. Zapowiada zemstę na treserce.

Lucyna i Alex odwiedzają kobietę, obiecując jej ochronę. Okazuje się, że treserka sama już o tym pomyślała. Postanowiła przenieść się do matki do Monachium. Pakując rzeczy w pośpiechu zapomniała o ulubionej zabawce dziecka. Wraca po nią do domu. Lucyna chce przyspieszyć wyjazd, wyprowadzając samochód z podwórka. Kiedy do niego wsiada, zamki zatrzaskują się. Słychać tykanie bomby. Lucyna próbuje ją rozbroić. Na próżno. Daje rozpaczliwe znaki Aleksowi, żeby odciągnął od samochodu dziecko. Alex wykonuje polecenie. Samochód-pułapka eksploduje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *