Komisarz Alex – Szef Górskiego podejrzany o zamordowanie kochanki

W 3. odcinku 10. sezonu „Komisarza Aleksa” (emisja w sobotę 23 września o godz. 20.25 w TVP1) komendant Stanisław Mędrzak (Zbigniew Lesień), bezpośredni przełożony komisarza Górskiego (Krystian Wieczorek), wpadnie w bardzo poważne tarapaty. Po nocy spędzonej w łóżku swej kochanki – znanej łódzkiej dziennikarki śledczej – z przerażeniem odkryje, że kobieta, z którą kilka godzin wcześniej uprawiał namiętny seks, jest martwa! Znajdzie jej ciało na podłodze w przedpokoju… Natychmiast zadzwoni do Piotra…

Ślady Mędrzaka znalezione przy zwłokach Barbary (Halina Chmielarz) nie pozwolą Piotrowi wykluczyć szefa z kręgu podejrzanych o dokonanie mordu na dziennikarce. W dodatku okaże się, że komendant miał motyw, by zabić kochankę, bo już od dawna podejrzewał ją o zdradę.

– Nie zrobiłem tego – zapewni Górskiego i Ninę (Karolina Nolbrzak) przełożony i doda, że wieczorem zażył leki na sen i popił je alkoholem, więc spał jak zabity i nie ma pojęcia, co się stało.

Piotr nie będzie chciał wierzyć w winę swojego szefa i poprosi prokuratora (w tej roli Zbigniew Suszyński), by dał mu dobę na przeprowadzenie dochodzenia i dowiedzenie, że to nie Mędrzak pozbawił Janicką życia.

Tymczasem Alex zainteresuje się małą suczką zamordowanej Barbary. Jaką rolę w rozwikłaniu skomplikowanej zagadki odegra urocza Fifi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *