Komisja morderstw w jesiennej ramówce TVP2

Jak wiemy jesienią w ramówce TVP2 pojawi się serial „Artyści”, który został przeniesiony ze względu na prace nad montażem.
Dodatkowo zobaczymy nowy serial pt.: „Komisja morderstw”. Kryminał, który liczy 10 odcinków będzie opowiadał o specjalnej grupie policjantów zajmujących się rozwiązywaniem zagadek z przeszłości.

W obsadzie zobaczymy m.in: Małgorzatę Buczkowską, Krzysztofa Pieczyńskiego, Marcela Sabata i Pawła Małaszyńskiego.

5 odpowiedzi do “Komisja morderstw w jesiennej ramówce TVP2”

  1. Odcinek1:

    Podczas kopania fundamentów pod hotel, odkryte zostają podziemne magazyny przedwojennej Poczty Głównej w Breslau. Jedna z przechowywanych tu niedoręczonych przesyłek ma makabryczną zawartość: dwie zmumifikowane główki dziecięce. To sprawa w sam raz dla nowo powstałego Wydział Spraw Niewyjaśnionych KW Policji we Wrocławiu. Jego pracownicy: szefowa Alicja Grześkowiak, aspirant Dominik Hertz i młodszy inspektor Maciej Stasiński spotykają się w ruinach dawnej Poczty. Alicję i Macieja łączy bolesna tajemnica ze wspólnej przeszłości… Żeby rozwiązać sprawę będą musieli wznieść się ponad wzajemne urazy oraz wypracować technikę dochodzenia w wypadku przestępstwa popełnionego przed kilkudziesięciu laty. W paczce z czaszkami jest zakrwawiona chusteczka z inicjałami BH, na wewnętrznej stronie papieru w który zapakowana była przesyłka, śledczy odnajdują odciski palców,. Przedzierając się przez archiwa ustalają, że ofiarami są dzieci Brigide Hoym, córki znanego wrocławskiego lekarza i kardiologa. Zostały one porwane w latach 30 – tych przez asystenta profesora Hoyma, Izaaka Silbermanna, któremu udało się uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Z akt tamtej sprawy aż bije niedbałość i błędy w dochodzeniu: można odnieść wrażenie, że nikomu nie zależało na złapaniu sprawcy. Gdy okazuje się, że Izaak Silbermann nadal żyje, mieszka w Monachium a ponadto został w 1968 roku oskarżony przez władze polskie o porwanie dwójki dzieci z Domu Dziecka, Alicja i Maciej udają się na rozmowę z nim. Alicja jest przekonana, że ma do czynienia z pedofilem i mordercą.

  2. Ksenia, znowu zaczynasz z tymi streszczeniami? 🙁

    Wątpię, czy ktoś chce znać tak dokładnie treść przed oglądaniem. To tak, jakby czytać kryminał od ostatniej strony!

  3. Ja i tak poszukuje i publikuje, pomoc Kseni jest nieoceniona 🙂 Oczywiście, że podawaj dalej. Będę starała się streszczać niektóre 😉 Przecież nikt nikogo nie zmusza do czytania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *