Koniec Klanu…

Po wielu spekulacjach w końcu pojawiły się oficjalne wiadomości.
Jak podaje portal wirtualnemedia.pl serial będzie można oglądać do końca czerwca, a o jego powrocie do jesiennej ramówki zadecyduje szefostwo TVP.
Jan Pawlicki wyjaśnia: – „Chciałbym, żeby „Klan” był emitowany do końca roku. To zależy od negocjacji zarządu z producentem. Szanujemy „Klan” i jego widzów, ale jest to projekt przemijający”

Najprawdopodobniej w jego miejsce pojawi się nowy serial codzienny (który jak podejrzewam szybko zostanie skasowany 😉 Ile było już takowych projektów?

Jak Wam się podoba decyzja nowych władz TVP?

6 odpowiedzi do “Koniec Klanu…”

 1. Z jednej strony wiadomo, że nie da się już Klanu oglądać na poważnie. Dla beki, jak najbardziej. Bo w tym tasiemcu nawet zawodowi aktorzy zaczynają grać tak jak żółtodzioby z łapanki. A scenariusz i te wątki… kto to pisze?!No, ale z drugiej strony, bo jak wiadomo każdy medal ma dwie strony, jakoś dziwnie wyobrazić sobie TVP bez Klanu. 19 lat to jednak nie przelewki. A i 3 mln widzów nadal są. TVNowa Druga Szansa o tych 3 milionach marzy póki co. A przecież teoretycznie jest świeżość, jest nowość, jest podążanie za trendami. Oczywiście odbiorca TVNu i TVP to inne osoby teoretycznie i w TVP łatwiej złapać oglądalność, ale… poziom 3 mln spokojnie można porównać, bo i większe oglądalności TVN osiągał.
  Zgadzam się z treścią komentarza, że nowość szybko zniknie, bo jakoś nie widzę tej telenoweli historycznej produkowanej przez TVP. Myślę, że jeśli faktycznie wykopią Klan to Pawlicki dość szybko tego pożałuje, jak zobaczy wyniki oglądalności. Bo mieć 3 mln, a nagle… milion przy dobrych wiatrach, no to jednak różnica jest.
  Tak więc… ja, osoba wychowana na Klanie (jak startował miałam 8 lat) mimo, że zerkam na niego typowo dla beki myślę, że powinien sobie trwać, bo… gorsze chłamy w TV mamy (myślę głównie o paradokumentach produkowanych na potęgę).
  Zresztą coś czuję, że decyzję to oni jeszcze 17 razy zmienią, bo to co dyrektor by sobie chciał to jedno, a to co wyjdzie z tego to drugie…

  Ja póki co ubolewam, że nie będzie Rancza na wiosnę i trzeba na nie czekać aż do jesieni ;(

 2. Olka – 100% racji.
  Jeśli Klan ma swoją widownię (starszą, ale to AŻ 3 miliony!) to jeszcze się zdziwi nowy Prezes jesienią jak w miejsce nie bójmy się tego powiedzieć „kultowej” produkcji wprowadzi swoją Nowość.
  Ja oglądam sporadycznie. Uśmiech i kręcenie głową – gwarantowane 😉

 3. Dla tych 3 milionów warto „Klanu” nie ruszać. To są głównie starsze osoby, którym już zabrano „Plebanię” i „Modę na sukces”, więc niech coś dla nich w Publicznej zostanie.

 4. No to konkurencja może wysyłać kwiaty z podziękowaniami. Sukcesem będzie, jeśli nowy serial zgromadzi połowę widowni „Klanu”. Już sami nie wiedzą co robią…

 5. Jak dla mnie to dobra decyzja. Młodzi z tej głupoty pokazywanej w Klanie się śmieją, a starsze pokolenie niestety w to wszystko wierzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *