Koniec zdjęć do 7 sezonu Rancza – Co zobaczymy na wiosnę?

Scenami w pracowni Kusego zakończyły się 28 listopada zdjęcia do 7. sezonu „Rancza”. Nowa seria obfituje w zaskakujące polityczne i osobiste wątki głównych bohaterów a dwie nowe postaci – Monika (Emilia Komarnicka) i Łukasz (Bartłomiej Magdziarz) wprowadzą dużo zamieszania w Wilkowyjach. W tej transzy także, po raz pierwszy, wykorzystano komputerowe efekty specjalne.

Obie nowe postaci 7. serii „Rancza” są związane z życiem artystycznym.
Agentka (charakterologicznie też) Monika będzie próbowała mocno namieszać w ustabilizowanym życiu Lucy i Kusego, Łukasz (pojawił się już wcześniej w dialogach w 6. serii) będzie działać na nerwy głównie senatorowi Koziołowi… A skoro o tym ostatnim mowa, 6. seria zakończyła powstaniem jego nowej partii – Polskiej Partii Uczciwości (PPU). Teraz Czerepach i Wójt muszą ten nowy polityczny twór wylansować, co czynić będą z typową dla tego duetu (głównie Czerepacha) pomysłowością.

Za sprawą zafascynowanej twórczością Kusego agentki Moniki, która nawiedza dworek, zupełnie niespodziewanie dochodzi do rewolucyjnego odwrócenia ról – Kusy staje przed szansą na warszawską karierę, a Lucy będzie musiała pogodzić pracę w urzędzie z byciem matką i żoną (na dodatek z zagrożoną pozycją żony). Agentka, która ma widoczne zakusy (nomen omen) na Kusego (a dotyczą one nie tylko prawa wyłączności na jego dzieła) robi wszystko, aby zrealizować swój plan. Nie cofnie się nawet przed pozowaniem Kusemu do aktu, tłumacząc to artystycznymi potrzebami.

Na plebanii, znana teoria proboszcza, że „Michałowa mnie do grobu wpędzi” zaczyna się jakby spełniać. Ksiądz zapada na tajemniczą chorobę. Jakiś czas później na tej samej plebanii pojawia się biskup z tak zaskakującą propozycją, że na wieść o niej Michałowa pada zemdlona na ziemię.

Klaudia rozstaje się dramatycznie z Dudą i przenosi swoje uczucia na awangardowego reżysera z Lublina, Łukasza, który zainstalował się na dłużej w Wilkowyjach, aby rzekomo popracować w spokoju nad sztuką… Duda, szukając sposobu, aby zmienić decyzję Klaudii, ucieka się do sposobu starego jak świat – przy pomocy innej dziewczyny chce wzbudzić zazdrość Klaudii. Niestety, w tzw. międzyczasie sprawy się mocno komplikują.

Czerepach zaczyna szaleć, bo uświadamia sobie, że wysyłając Lodzię do Brukseli posłał ją niejako w samo centrum żądnych erotycznych przygód mężczyzn w delegacji. Sodoma i Gomora a nawet Ciechocinek nie wytrzymują porównania.

Lucy nie dość, że czuje na plecach oddech Moniki, ma inny kłopot. Większy… Zaczyna ją indagować prokuratura, co w jej przypadku jest zupełnie bezpodstawne i wydaje się być czystą abstrakcją. A jednak … Kiedy wychodzi na jaw prawdziwy cel inwigilacji i dręczenia biednej Lucy, w pewnych wysoko postawionych wilkowyjskich kręgach następuje gigantyczne zdziwienie i dochodzi do zbiorowego, można powiedzieć, ataku histerii, czego wynikiem jest zejście całej wsi do podziemia…

Niejako z boku tych wszystkich wydarzeń, a może jednak bardziej w tle, w Wilkowyjach, w najgłębszej konspiracji rośnie nowa para kochanków – w konfiguracji, której nie spodziewałby się chyba nikt…

źródło: http://www.facebook.com/ranczotvp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *