Kontynuacja Brzyduli – fakty i mity

W Internecie krąży mnóstwo plotek na temat kontynuacji przygód sympatycznej Uli Cieplak. Wszyscy twierdzą, że kontynuacja będzie na 100%, czytamy również, że serial Majka ma mieć tylko 77 odcinków (zaplanowanych jest 190, a 77 to liczba odcinków I serii) i za kilka miesięcy będziemy mogli śledzić dalsze losy ulubionych bohaterów Brzyduli.
Jakie są fakty:
Po pierwsze wysyłając maila z pytaniem o kontynuację do stacji TVN otrzymamy odpowiedź:
(…)

Dziękujemy za zainteresowanie naszą stacją oraz przesłaną korespondencję. Cieszy nas
fakt, iż prezentowana oferta programowa przypadła Pani do gustu. Aprobata widzów ma
dla nas duże znaczenie i mobilizuje do dalszej pracy.

W nawiązaniu do zapytania pragniemy poinformować, iż na chwilę obecną nie posiadamy
sprecyzowanych informacji dotyczących ewentualnej kontynuacji serialu
. Jednocześnie
informujemy, iż wszelkie przedstawione przez Panią sugestie zostaną przekazane do Działu
Programowego, który jest organem decyzyjnym.

Czyli o kontynuacji nic nie wiadomo.

Dużo osób powoływało się na portale plotkarskie, które twierdziły m.in, że:
TVN wysłał już podobno do USA odpowiednie dokumenty. Teraz wystarczy poczekać, aż twórcy oryginalnej wersji wyrażą zgodę na dokręcenie drugiego sezonu serialu w Polsce.

(pomponik.pl)
Jakim cudem i po co TVN miał pisać do USA, jeśli oryginalną licencję posiada Kolumbia? 🙂
dzięki Harkon

Aktorzy nie potwierdzają i nie zaprzeczają. W wywiadach twierdzą, że doszły ich takie słuchy, jednak nic więcej na ten temat nie mogą powiedzieć.

Gazety. Często powoływany TeleTydzień w Artykule pt:”Seriale 2010″, który miał być niby potwierdzeniem na pytania o kontynuację Brzyduli. A w nim czytamy tylko:

„Nieoficjalnie mówi się o kontynuacji Brzyduli, ale jej premiera w tym roku jest mało prawdopodobna”
i drugi opis pod zdjęciem: „Brzydula – ponoć już trwają przygotowania do realizacji kontynuacji opowieści o uczuciowych i zawodowych perypetiach Uli i Marka”

Gdzie tutaj jest potwierdzenie?

Ostatecznego wyjaśnienia szukała redakcja Popcornera, która od Pani Marty Hopfer dowiedziała się, że:
Żadne działania w tym kierunku nie są prowadzone – powiedziała w rozmowie telefonicznej.
Zakup drugiej części przygód „BrzydUli” byłby trudny z jeszcze jednego powodu. „Ecomoda”, czyli oryginalna kontynuacja „Yo soy Betty la fea miała zaledwie 26 odcinków, bo scenarzystom skończyły się pomysły na fabułę. Opowiadała o perypetiach głównych bohaterów serialu (Betty i Armanda) 2 lata po ślubie. Para miała dziecko i prowadziła razem firmę. TVN decydując się na zakup serialu, musiałby właściwie na nowo napisać scenariusz „BrzydUli 2”.
źródło: popcorner.pl

Reasumując:
1. Majka – będzie mieć 190 odcinków (oglądalność Majki 2,5 miliona – Brzydula na początku miała o 700 tysięcy widzów mniej).
2. Nikt z TVNu nie potwierdza, że Brzydula doczeka się kontynuacji
3. Żadna z gazet nie pisze, że Brzydulę czeka kontynuacja – pojawiają się tylko słowa: „ponoć, nieoficjalnie, doszły nas słuchy itp.
4. Serial z Violettą w roli głównej ma większe szansę na powstanie niż kontynuacja losów Uli i Marka (TVN nie musiałby kupować licencji na Eco-Modę)
5. Niebawem ogłoszenie wyników głosowania w Telekamerach. Aktorzy i serial są niewątpliwymi faworytami. Triumf Brzyduli jest prawie przesądzony. Mam nadzieję, że podczas gali poznamy szczegóły dalszych losów Brzyduli.
Trzymajcie kciuki. Być może Brzydulomaniaków nie spotka los „Kryminalnych” (przypomnijmy 3 Telekamery za najlepszy serial, złota telekamera publiczności, miliony fanów i koniec emisji).

Ps. Jeśli spotkacie się nieoficjalnymi informacjami na temat kontynuacji – dajcie znać

fot.http://www.kotek.pl/

13 odpowiedzi do “Kontynuacja Brzyduli – fakty i mity”

 1. Co za brednie, przecież Robert Wieczorek mówił, że serial z Vilettą w roli głównej jest jeszcze bardziej skomplikowany w realizacji i nie mają zamiaru w to brnąć…

  A co do tego, że TVN decydując się na zakup serialu, musiałby właściwie na nowo napisać scenariusz „BrzydUli 2”, to przecież „BrzydUla” była serialem napisanym od nowa od samego początku i oprócz głównego wątku Uli i Marka wszystkie sytuacje i dialogi bardzo różniły się od oryginału.

  Kolejny dziennikarz nie popisał się wiedzą na temat Brzyduli 🙂

 2. moje stwierdzenie jest takie że wszyscy pokolej oszukują i coraz mniej wierze w to że BrzydUla znowu się pojawi

  a no i jeszcze jedno Majka ma taką dużą oglądalność bo wszyscy już są przyzwyczajeni do godz 17:55 i nie ma o takiej godz żadnego takiego fajnego filmu!!!

 3. Ajajajajjj! Mam wielką nadzieję, że jednak będzie kontynuacja życia Marka u Uli! 🙂 Wioletta, owszem. Zabawna, barwna postać, lubię ją. ale Brzydula to Brzydula. myślę, że fani bardziej liczą na jej kontynuację:):)

 4. Czy przypadkiem oryginalna Brzydula czyli serial “Yo soy Betty la fea“ nie byl produkcja kolumbijska a nie wenezuelska? Czyli kto posiada oryginalna licencje?

 5. Uwaga uwaga! FANI BRZYDULI!!!!!
  Podpisujcie się pod petycją, może dzięki Nam powstanie kontynuacja serialu! Im nas więcej tym lepiej! 🙂

  proca.pl/pokaz/4011/kontynuacja_polskiej_brzyduli

 6. Bardzo lubię BrzydUlę i świetnie by było, gdyby nakręcono kontynuację:) Podpisałam się oczywiście pod petycją, choć nie wiem, czy Ci ludzie z TVN-u w ogóle czytają te nasze błagania. Powstał też blog:
  http://ratujmy-brzydule.bloog.pl ,
  który też może przyczynić się do powstania kontynuacji… Nawet jeżeli to nic nie da(no, ale nie bądźmy pesymistami), nie będziemy mieć wyrzutów sumienia, że nie robiliśmy nic, co mogłoby sprawić, że nakręcą kolejna część serialu ”BrzydUla”:)

 7. Kocham brzydule i chce kontynuacje niue wiem co mam zrobic by była jej kontynuacja ale jak chodzi o odcinkki wystarczy zapytac fanow co by chcieli

 8. Uwielbiam ten serial. Oglądam już go trzeci raz i wogóle mi się nie nudzi. Lubie głupie teksty Violetty i jej nieudane kłamstwa. Marek jest piękny. Ostatni odcinek jest cudowny jak Marek mówi do Uli
  Marek: Był u mnie Piotr
  Ula: Co?
  Marek: Był u mnie Piotr i powiedział mi… Ula jeśli to prawda to cudownie bo ja ciebie bardzo bardzo kocham Ula <3

  To jest cudowne… <3

 9. Kurcze…facet cczyli jak oglądałęm już 4 raz albo nawet piąty i wkurza mnie krótka końcówka i brak kontynuacji. Fajna fabuła i brak dalszej części. Smutek i nostalgia człowieka ogarnia. Zapewne byłaby oglądalność ale nie dokręcili a czas płynie i chyba już nic z tego. Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *