W Internecie krąży mnóstwo plotek na temat kontynuacji przygód sympatycznej Uli Cieplak. Wszyscy twierdzą, że kontynuacja będzie na 100%, czytamy również, że serial Majka ma mieć tylko 77 odcinków (zaplanowanych jest 190, a 77 to liczba odcinków I serii) i za kilka miesięcy będziemy mogli śledzić dalsze losy ulubionych bohaterów Brzyduli.
Jakie są fakty:
Po pierwsze wysyłając maila z pytaniem o kontynuację do stacji TVN otrzymamy odpowiedź:
(…)

Dziękujemy za zainteresowanie naszą stacją oraz przesłaną korespondencję. Cieszy nas
fakt, iż prezentowana oferta programowa przypadła Pani do gustu. Aprobata widzów ma
dla nas duże znaczenie i mobilizuje do dalszej pracy.

W nawiązaniu do zapytania pragniemy poinformować, iż na chwilę obecną nie posiadamy
sprecyzowanych informacji dotyczących ewentualnej kontynuacji serialu
. Jednocześnie
informujemy, iż wszelkie przedstawione przez Panią sugestie zostaną przekazane do Działu
Programowego, który jest organem decyzyjnym.

Czyli o kontynuacji nic nie wiadomo.

Dużo osób powoływało się na portale plotkarskie, które twierdziły m.in, że:
TVN wysłał już podobno do USA odpowiednie dokumenty. Teraz wystarczy poczekać, aż twórcy oryginalnej wersji wyrażą zgodę na dokręcenie drugiego sezonu serialu w Polsce.

(pomponik.pl)
Jakim cudem i po co TVN miał pisać do USA, jeśli oryginalną licencję posiada Kolumbia? :)
dzięki Harkon

Aktorzy nie potwierdzają i nie zaprzeczają. W wywiadach twierdzą, że doszły ich takie słuchy, jednak nic więcej na ten temat nie mogą powiedzieć.

Gazety. Często powoływany TeleTydzień w Artykule pt:”Seriale 2010″, który miał być niby potwierdzeniem na pytania o kontynuację Brzyduli. A w nim czytamy tylko:

“Nieoficjalnie mówi się o kontynuacji Brzyduli, ale jej premiera w tym roku jest mało prawdopodobna”
i drugi opis pod zdjęciem: “Brzydula - ponoć już trwają przygotowania do realizacji kontynuacji opowieści o uczuciowych i zawodowych perypetiach Uli i Marka”

Gdzie tutaj jest potwierdzenie?

Ostatecznego wyjaśnienia szukała redakcja Popcornera, która od Pani Marty Hopfer dowiedziała się, że:
Żadne działania w tym kierunku nie są prowadzone - powiedziała w rozmowie telefonicznej.
Zakup drugiej części przygód “BrzydUli” byłby trudny z jeszcze jednego powodu. “Ecomoda”, czyli oryginalna kontynuacja “Yo soy Betty la fea miała zaledwie 26 odcinków, bo scenarzystom skończyły się pomysły na fabułę. Opowiadała o perypetiach głównych bohaterów serialu (Betty i Armanda) 2 lata po ślubie. Para miała dziecko i prowadziła razem firmę. TVN decydując się na zakup serialu, musiałby właściwie na nowo napisać scenariusz “BrzydUli 2″.
źródło: popcorner.pl

Reasumując:
1. Majka - będzie mieć 190 odcinków (oglądalność Majki 2,5 miliona - Brzydula na początku miała o 700 tysięcy widzów mniej).
2. Nikt z TVNu nie potwierdza, że Brzydula doczeka się kontynuacji
3. Żadna z gazet nie pisze, że Brzydulę czeka kontynuacja - pojawiają się tylko słowa: “ponoć, nieoficjalnie, doszły nas słuchy itp.
4. Serial z Violettą w roli głównej ma większe szansę na powstanie niż kontynuacja losów Uli i Marka (TVN nie musiałby kupować licencji na Eco-Modę)
5. Niebawem ogłoszenie wyników głosowania w Telekamerach. Aktorzy i serial są niewątpliwymi faworytami. Triumf Brzyduli jest prawie przesądzony. Mam nadzieję, że podczas gali poznamy szczegóły dalszych losów Brzyduli.
Trzymajcie kciuki. Być może Brzydulomaniaków nie spotka los “Kryminalnych” (przypomnijmy 3 Telekamery za najlepszy serial, złota telekamera publiczności, miliony fanów i koniec emisji).

Ps. Jeśli spotkacie się nieoficjalnymi informacjami na temat kontynuacji - dajcie znać

fot.http://www.kotek.pl/