Kruk. Szepty słychać po zmroku – (Pytanie)


„Kruk” to jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat i zostały tylko dwa odcinki (w sumie będzie sześć i historia zostanie zamknięta), dlatego namawiam Was serdecznie do nadrabiania zaległości.

Jestem zachwycona warstwą wizualną, scenariuszem (niebanalne rozwiązanie w trzeciej odsłonie), ale aktorsko… Czapki z głów!
To co z rolą zrobił chociażby Bosak, czy Łukaszewicz… Jakich my mamy zdolnych ludzi 🙂

Poniżej hipotezy. Nie czytajcie! – Oglądajcie 🙂

Wiemy już dlaczego Adam nosi kołnierz ortopedyczny i łyka garściami piguły. Poza molestowaniem seksualnym i śmiercią najlepszego przyjaciela otrzymał w Domu dziecka kalectwo i zaburzenia psychiczne.
Jeśli żyje ze Sławkiem od kilkudziesięciu lat, to odrobinę dziwię się, że przeszedł testy psychologiczne i pracuje w policji. Z drugiej jednak strony jest nieprzyzwoicie inteligentny, więc ukrycie czegokolwiek nie będzie sprawiało mu większych problemów.

Zostawiam na razie ten wątek, bowiem trzeba zastanowić się kim jest porywacz dziecka.

Ewidentnie pedofil podesłał seniorowi rodu perfumy, które miały sprowokować Rafałka.
Korepetytor ma alibi. Tylko męska pupa najbardziej pasuje mi do Marcina Bosaka.
Myślę sobie tak. Nie tylko Kruk i Sławek zostali zniszczeni. Z pewnością jest spora grupa chłopców, chcących dokonać zemsty.

A może krzywdzony był również syn Zygmunta?
Boję się tego.

A Wy jakie macie przypuszczenia?

8 odpowiedzi do “Kruk. Szepty słychać po zmroku – (Pytanie)”

 1. Na początku wydawało mi się, że to Bosak jest porywaczem, natomiast po 4 odcinku już sama nie wiem, zobaczymy w 5… Jestem zachwycona tym serialem i tradycyjnie mam teraz ochotę jechać na Podlasie 😉 tak jak po obejrzeniu Watahy pojechałam w Bieszczady 😀

 2. Ja w Bieszczady chętnie, ale Podlasie po tym serialu… Uuuu 😉 Niekoniecznie. Zachwyt to dobre słowo 🙂

 3. Adminko korepetytor ma alibi, ale wiesz tak się zastanawiam co by było gdyby tak jak w PA on kogoś wynajął żeby go udawał? (odcinek kiedy Michał zabijał tego bandytę , a jednocześnie był w barze)
  Jak dla mnie Szymon jest najbardziej podejrzany, i ta scena kiedy Zygmunt chce go dotknąć, a on się odsuwa.

 4. Kasia nie wiem czy to nie jest za małe miasteczko na taką mistyfikację… W sumie wszyscy znają Szymona, a jak wiemy nie posiada brata bliźniaka. Nie wiem 😉

 5. Gdzieś czytałam że w odcinku 2 (tylko nie sprawdzałam bo nie miałam dostępu do odcinka) w napisach pojawiło się nazwisko Przemysław Furdak jako sobowtór Szymona.
  Moze też być tak że Szymon z kimś współpracuje i ktoś go chroni.

 6. Myślę że pupa to jednak Bosaka, ale może ten jego sobowtór był wtedy w Izbie wytrzeźwień.
  Jedna rzecz mnie zastanawia, bo przecież stary Wasiluk poznał młodego Kruka, bo miał go zawieźć do tego Zgorzelca czy gdzieś, a teraz jak on go przesłuchuje to nie kapnął się z kim rozmawia? Nie pamiętam czy teraz jako dorosły padło jego nazwisko przy Wasiluku czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *