KSD 13 – to już jest koniec?

Pierwsza seria przygód przyjaciółek dobiegła końca. Nie ma na razie słowa o kontynuacji serialu – non stop pojawiają się informacje, że jeśli już to za rok…
Czy serial mógłby zakończyć się właśnie w tym miejscu? Ostatnia scena w „Stołówce” wyraźnie pokazuje, że nie.

Słomka i Mikołaj są świetnym małżeństwem – tak powinien wyglądać u nich happy end. (Czy dziecko jest im potrzebne do szczęścia? Na chwilę obecną niekoniecznie. Niech nacieszą się sobą i zaczną zarabiać).

U Darii niby wszystko ok. Rozmowa na parkingu miała na celu pokazanie, że to ONA teraz stawia ultimatum – musisz przenieść się do Warszawy bo inaczej nasze małżeństwo nie ma szans. I najwyższa pora.
Wydaje mi się jednak, że ostatnia rozmowa z Dawidem (telefoniczna) dużo wnosi do dalszej akcji – on nie pozwolił aby Daria oddzwoniła, ona krzyczy, że to ona ustala warunki – w drugiej serii Filip Bobek mógłby się wcielić w psychopatycznego byłego kochanka, który szantażowałby kobietę. Byłoby ciekawie…

Czy tak mógłby zakończyć się wątek Joasi? W zasadzie… Jako samotna, samowystarczalna prawniczka – Magda M jak żywa. Ale czy w tym serialu o to chodzi? Ona potrzebuje miłości i faceta. Rudą lubiliśmy za jej podejście do seksu i otwartość. W ostatnim odcinku wyglądała okropnie.

I ostatnia, kluczowa para, główna miłość w serialu. Gdyby Jan powiedział, że odchodzi do Beaty, że jednak z nią będzie wychowywał dziecko, że mimo nadziei, które dał Magdzie między nimi nic nie będzie – to mógłby być koniec.  Ale samo wejście i spojrzenie w oczy – widać, że serial ma mieć drugą część.
A czy nie wydaje Wam się, że Beata kłamie? Odniosłam takie wrażenie, kiedy przyglądała się szczęściu Magdy i Jana w parku – w czerwonym płaszczyku, wysoko – wyglądała jak wilk obserwujący swoje ofiary 🙂  Lub wampir, który czeka na dogodny moment do ataku 🙂 luźne skojarzenie…

W każdym bądź razie ostatni odcinek nie był najlepszym w serii, był jednym ze słabszych. Zostawił jednak produkcji otwartą furtkę i aż prosi się o kolejne części.
Nie rozumiem jaki jest powód, że TVN na razie nie myśli o kontynuacji. Jak pisałam wcześniej – licencja kupiona, marka już wypromowana, fani są, scenografia zrobiona…
Czekam na informacje.

fot. http://ksd.plejada.pl/

4 odpowiedzi do “KSD 13 – to już jest koniec?”

  1. Zgadzam się – jeden ze słabszych. Wszystkie wątki szybciutko pozamiatane pod dywan. Kiszka z chrzanem 🙁 .
    Szkoda, że już koniec.

  2. koniec – nie koniec. W zasadzie nikt nie potwierdził oficjalnie, że KSD już nie będzie. Na razie informacje dotyczą li i jedynie tego, że Klubu nie będzie na jesień… 🙂 głowa do góry Ptysiu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *