Od 22 września na antenie TVP1 możemy śledzić fascynujące losy bohaterów serialu „Ratownicy”, piękne widoki polskich i słowackich  Tatr i brawurowe akcje ratunkowe. Praca na planie serialu dostarczyła ekipie zdjęciowej i wiele satysfakcji, ale stworzenie serialu, którego akcja niejednokrotnie dzieje się wysoko w górach, to również niebezpieczeństwo i ciężka praca fizyczna.
CHCECIE POZNAĆ KULISY KRĘCENIA SERIALU?

Widz oglądający scenę, w której dwóch ratowników ściąga ze skalnej półki zabłąkanego turystę, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że w nakręceniu sceny brało udział kilkadziesiąt osób, a ciężki sprzęt zdjęciowy, musiał zostać wniesiony w wyższe partie gór, szlakami turystycznymi, na plecach wielu ludzi.

Widowisko, którego ostatni odcinek możemy zobaczyć już w najbliższą środę o 21.30, to wspólna praca TVP1 oraz koproducentów: Profilm Agencja Filmowa Sp. z o.o. i TFT Sp. z o.o..
Reżyserii, tego niezwykle trudnego przedsięwzięcia, podjął sie Marcin Wrona (”Moja krew”, “Chrzest”), a cała historia wyszła spod pióra Wojciecha Saramonowicza.

Na planie, prócz filmowej ekipy, niezbędna była pomoc i rada prawdziwych ratowników górskich, wykwalifikowanych taterników i odważnych kaskaderów.

Zapraszamy do zapoznania się z unikalnymi zdjęciami zrobionymi podczas kręcenia serialu “Ratownicy” i do oglądania ostatniego odcinka w środę 22.12.2010 o 21.30 na antenie TVP1.

Pamiętajcie też o naszej akcji.