Kulisy serialu „Ratownicy”

Od 22 września na antenie TVP1 możemy śledzić fascynujące losy bohaterów serialu „Ratownicy”, piękne widoki polskich i słowackich  Tatr i brawurowe akcje ratunkowe. Praca na planie serialu dostarczyła ekipie zdjęciowej i wiele satysfakcji, ale stworzenie serialu, którego akcja niejednokrotnie dzieje się wysoko w górach, to również niebezpieczeństwo i ciężka praca fizyczna.
CHCECIE POZNAĆ KULISY KRĘCENIA SERIALU?

Widz oglądający scenę, w której dwóch ratowników ściąga ze skalnej półki zabłąkanego turystę, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że w nakręceniu sceny brało udział kilkadziesiąt osób, a ciężki sprzęt zdjęciowy, musiał zostać wniesiony w wyższe partie gór, szlakami turystycznymi, na plecach wielu ludzi.

Widowisko, którego ostatni odcinek możemy zobaczyć już w najbliższą środę o 21.30, to wspólna praca TVP1 oraz koproducentów: Profilm Agencja Filmowa Sp. z o.o. i TFT Sp. z o.o..
Reżyserii, tego niezwykle trudnego przedsięwzięcia, podjął sie Marcin Wrona („Moja krew”, „Chrzest”), a cała historia wyszła spod pióra Wojciecha Saramonowicza.

Na planie, prócz filmowej ekipy, niezbędna była pomoc i rada prawdziwych ratowników górskich, wykwalifikowanych taterników i odważnych kaskaderów.

Zapraszamy do zapoznania się z unikalnymi zdjęciami zrobionymi podczas kręcenia serialu „Ratownicy” i do oglądania ostatniego odcinka w środę 22.12.2010 o 21.30 na antenie TVP1.

Pamiętajcie też o naszej akcji.

10 odpowiedzi do “Kulisy serialu „Ratownicy””

 1. no niesamowite, szczególnie podziwiam tych panów co na plecach noszą 3razy większe od siebie bagaże.. faktycznie, tam żadne auto dźwig, czy inne sprzęt nie dojedzie..

  tym bardziej gratuluje ekipie ze w tak trudnych warunkach potrafiła stworzyć taki świetny serial!!

 2. WOW 😀 rewelacyjne zdjęcia! Tym bardziej Ratownicy powinni zostać na antenie, po takiej ilosci pracy jaka wlozono w serial. Brawa na stojaco

 3. bardzo fajne zdjęcia, widać, że na planie była super atmosfera 🙂 dzięki za zamieszczenie fotek, pozdrawiam 🙂

 4. Piękne zdjęcia groznych gór. Jak człowiek oglada, to nie myśli ile wysiłku musiało być włożone w nagranie poszczególnych scen..

 5. Racja, świetne zdjęcia i widać ile pracy trzeba włożyć aby powstał tak dobry serial. Oświetleniowiec ze stelarzem na plecach wymiata 🙂

 6. Kocham ten serial!!ta mega wciągająca fabuła!! i love "Ratownicy" i love!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Druga seria musi być!! my fani wywalczymy ją!!

 7. mega foty! Nie zdawałem sobie sprawy, że taka pojedyncza scena to aż tak wielkie przedsięwzięcie… Szkoda, że to już był ostatni odcinek :/ czekam na więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *