Nie tylko zarost i kreacje. Zdecydowanie “włosy” bohaterów również zapadają w pamięć. Fryzur było tyle ilu aktorów - czyli setki. Bujne loki, fale, grzywki, kolory - wybór był trudny i kilkakrotnie zmieniany.
Poniżej moje TOP 12 serialowych fryzur, które zdecydowanie zapadły w pamięć.

Miejsce XII - “Fala” Borewicza

Pan porucznik szybko zmienił fryzurę i w późniejszych odcinkach wyglądał inaczej. Jednak moja fascynacja pierwszymi epizodami i szlachetną falą ułożoną z bujnych loków pozostaje do dzisiaj. Nie mogło jej zabraknąć w moim Top.

Miejsce XI - Marta “W labiryncie”.

Nastolatka po fazie buntu (gdzie prezentowała nader spokojną fryzurę) postanowiła zaszaleć i obciąć się z jednej strony - pozostawiając włosy (ni to grzywkę) z drugiej strony głowy. Ciężko było fascynować się dialogami i jej grą aktorską, kiedy przez cały odcinek potrząsała swoją fryzurą albo odgarniała ją do tyłu.
W top zaszczytne miejsce za niewygodę.

Miejsce X - Klaudia - Ranczo

Obecnie to blond loki. Ale pamiętajmy o jej wcześniejszych metamorfozach! Szczególnie wspominam punkowy anturaż czyli niebanalny irokez.

Miejsce IX - Zenek Pereszczako - Złotopolscy

Kolejny pretendent do miana “najciekawsza grzywka w polskim serialu”. Bartłomiej Topa pojawił się tylko na chwilę w Złotopolskich ale zdecydowanie “zachwycił” przetłuszczoną, przydługą grzywką, którą potrafił oryginalnie potrząsać. Ba! zarzucał nią w każdej scenie.
Wyobrażacie sobie Zenka bez grzywki?

Miejsce VIII - Fryzura na “serduszko” - Marek M jak miłość

Zapomniana fryzura z początków Marka (i nie tylko) w M jak miłość. Serduszko w polskim serialu pojawiało się często i  równie szybko znalazło się na polskich ulicach.
Fryzura polega na utrzymywaniu długiej grzywki i rozdzielaniu jej przedziałkiem, czekając aż końcówki utworzą kształt serca.

Miejsce VII - Marusia - warkocze

Okazuje się, że grająca Marusię -  Pola Raksa miała krótką fryzurę, więc jej kultowe warkocze powstały ze sztucznych włosów.
Uroczo i dziewczęco. Prosta fryzura szybko stała się kultową.

Miejsce VI - Artur - Pierwsza miłość

Nie wiem dlaczego Pan Łukasz nie błagał charakteryzacji na kolanach o inny wizerunek na początek swojej przygody w serialu. W Pierwszej miłości zaprezentował grzywkę, której nie powstydziłby się wokalista z Tokio hotel. Muszę przyznać fryzura trzymała się nieźle podczas gry aktorskiej.
Trochę szokująca, trochę śmieszna. Zdecydowanie oryginalna.

Miejsce V - Kasia i Tomek - blond fryzurka

Nigdy wcześniej ani później Joanna Brodzik nie wyglądała tak uroczo jak w serialu “Kasia i Tomek”. Genialne obcięcie, które jednocześnie spełniało wymagania krótkiej, jak i długiej fryzury. Z pewnością pamiętacie urocze “kucyki” i “warkoczyki” bohaterki. Tak jak Jennifer Aniston przyczyniła się do mody na fryzurę Rachel, tak w Polsce to właśnie “Kasia” była pionierką kultowej fryzury.

Miejsce IV - Frania Niania i jej rodzina czyli “Tapirowane szczęście”

Opiekunka dzieci Skalskiego mogła pochwalić się oryginalnym tapirem, jednak z pewnością nie przebiła swojej mamy, daleko jej również było do włosów babci. Lakier i mocny makijaż dopełniły całości.

Miejsce III - Grzywka “na BrzydUlę”.

Nie tylko pęknięte okulary i staromodne ciuchy robiły z Ulki tytułową Brzydulę. Na jej image duży wpływ miała grzywka, którą młoda dziewczyna z wielkim pietyzmem zakręcała wieczorami na wałki. Zdecydowanie nie dodawała jej uroku.
Przestroga dla tych, którzy zastanawiają się nad posiadaniem podobnej fryzury.

Miejsce II - Janosik - Było długo i pięknie

Lubię długie włosy u mężczyzn (wykluczam długie grzywki). Mimo walk, pojedynków, schadzek zawsze miał nienaganną fryzurę. Wówczas długie włosy z pewnością kojarzyły się ze swobodą i pewną nonszalancją (hippisi). Wyobrażacie sobie Janosika np. ogolonego na przysłowiową “zapałkę” - ja nie.

Miejsce I - Pietrek i Jola - Ranczo

Jako para nie mają sobie równych. Ona utleniony kok i kręcona grzywka, on raz na zielono, innym razem w dredach. Zdaję sobie sprawę, że po zakończeniu zdjęć charakteryzacja zmienia im “image” i nie muszą w podobnych “cudach” paradować na co dzień. Jednak na ekranach telewizorów prezentują się rewelacyjnie.