Licencja na wychowanie już od 28 lutego

W pierwszych odcinkach trzeciej serii zobaczymy przygotowania do balu sylwestrowego i różne sposoby jego spędzania 😉 + marchewkowa dieta.
Co słychać u Barańskich i Leszczyńskich? Poczytajcie w streszczeniach.
75

Zbliża się noc Sylwestrowa. Roma i Ryszard po wielu latach chcą ponownie wybrać się na bal. Na tę okazję Barańska kupuje sobie czerwoną, dopasowaną w talii suknię. By ją założyć w sylwestrowy wieczór musi jednak trochę stracić na wadze. Zdesperowana rozpoczyna drakońską dietę, której podstawą są marchewki. Tymczasem Madzia zaczyna kichać. Wiktoria po raz pierwszy od dłuższego czasu idzie z Łukaszem na imprezę w stylu lat 40. Mąż towarzyszy Leszczyńskiej w poszukiwaniach odpowiedniej kreacji. Jendka Wiktoria długo nie może się zdecydować. Po wielu godzinach spędzonych w centrum handlowym, Paweł jest bliski załamania nerwowego. Postanawia wziąć sprawy we własne ręce.

76

Nadchodzi Sylwester. Nieoczekiwanie z wizytą do Leszczyńskich przychodzi pani Czesia i rodzice Pawła. Goście zaczynają grać w karty i nie myślą wychodzić. Gdy w końcu zniecierpliwiona gospodyni może się przygotować na całonocną imprezę, okazuje się, że Łukasz nie chce im towarzyszyć. W rodzinie Barańskich wybucha epidemia grypy. Roma, której bardzo zależy na sylwestrowej zabawie, długo nie poddaje się chorobie, ale i ona w końcu ląduje w łóżku. Ryszard, by umilić dzieciom czas, opowiada im historię swojej znajomości z mamą.

77

Leszczyńscy wchodzą w Nowy Rok z ambitnymi postanowieniami. Paweł zamierza zrezygnować z jedzenia tłustych potraw, a Weronika chce uprawiać jogging. Szybko okazuje się jednak, że Leszczyńskiemu nie będzie łatwo obudzić zaspanej żony i wyciągnąć ją na świeże powietrze. Siostra Romy, Julia, znów pomieszkuje w domu Barańskich. Co gorsza, cierpi ona na nocne lęki. Pewnego razu przychodzi do sypialni Romy i Ryszarda i kładzie się im do łóżka. Gdy sytuacja się powtarza, pan domu zaczyna się buntować, gdyż brakuje dla niego miejsca w małżeńskim łożu. Tymczasem Roma wymyśla, jak wyleczyć siostrę. W rezultacie to Ryszard zaczyna mieć napady paniki.

78

Na jednym z portali społecznościowych ktoś ze znajomych stwierdza, że Wiktoria ma grube kostki. Dziewczyna żali się matce. Weronika natychmiast obmyśla zemstę. Tworzy fałszywy profil i za jego pośrednictwem wymierza karę złośliwej koleżance córki. Wieczorem, kiedy Leszczyńscy prażą popcorn i oglądają film, w domu wybucha pożar. Tymczasem Marysia ma kłopot z napisanie opowiadania na zajęcia w szkole. Roma chce pomóc córce. W tym celu zaopatruje się w księgarni w poradnik o pisarstwie i z wypiekami na twarzy pisze opowiadanie. Marysia i jej koleżanki przyjmują dzieło z entuzjazmem. Nie wiadomo jednak, jak do pracy ustosunkuje się polonistka Marysi.

fot.http://www.tvp.pl

Jedna odpowiedź do “Licencja na wychowanie już od 28 lutego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *