W nowym paśmie TVP2 - nowe seriale nadawane są o godzinie 18:45.
Poniedziałki i wtorki przeznaczone są na serial “Apetyt na miłość”, a w środy i czwartki TVP2 będzie emitować  potencjalny hit pt. “Licencja na wychowanie”. Najnowsza produkcja to opowieść o problemach współczesnych rodziców, którzy preferują odmienne modele wychowania. Barańscy to typowa tradycjonalistyczna rodzina z przedmieścia. Matkę pochłania opieka nad dziećmi i prowadzenie domu, więc jest sfrustrowana. Ojciec utrzymuje dom, ale chyba to nie jego opinia jest w nim najważniejsza… Leszczyńscy są nowocześni - matka rozwija się zawodowo.

Mąż wychowuje syna i pasierbicę. Pozostaje bezrobotny, bo nie umie się zdecydować, jaką ścieżkę kariery wybrać. Która rodzina lepiej poradzi sobie z codziennymi kłopotami? (źródło tvp.pl)

Odcinek 1 - streszczenie

Zbliża się 1 września. Ryszard, by pomóc żonie w wyprawieniu dzieci do szkoły bierze dzień wolnego. Jego obecność zamiast przyśpieszyć przygotowania, wprowadza jeszcze większy zamęt. Kilka godzin upływa Barańskiej na szukaniu zeszytów, książek i flamastrów. Zdesperowana gospodyni domowa wykrada z koszyka innej klientki sklepu ostatni marker w potrzebnym jej kolorze. Wieczór zaś przeznacza na obkładanie podręczników folią. W domu Leszczyńskich także urwanie głowy. Bartek od rana terroryzuje rodziców i do znudzenia każe im sprawdzać zawartość tornistra i przerabiać tabliczkę mnożenia. W szkole też nie dzieje się lepiej. Na skutek intryg Weroniki, ona i jej mąż, trafiają w rezultacie do lekarza…

fot.tvp.pl