Szczerze mówiąc wybór nie był trudny, chociaż w zalewie promowanych produktów musiałam mocno zastanowić się, czy nie zrobić np. top 7, czy Top 10 ;)
Które z produktów odbijają się czkawką na serialowych widzach?
Zapraszam do mojego Top.

Miejsce 5 - Rodzinka.pl

W zasadzie powiecie, że się czepiam bo produkty są bardzo dobrze lokowane - popatrzcie chociażby na wyjazdy, meble Ikea, czy stałego operatora sieci komórkowej.
Ale to po prostu jest jeden, wielki blok reklamowy! Po pewnym czasie człowiek zdaje sobie sprawę, że rozmowy o tym ile “Mega w jakim pakiecie” nie są do końca normalne.
Albo Cola jako napój na kolację u Natalii, która ma zupełnego świra na punkcie warzywek i zdrowej kuchni.
Rodzinka.pl musiała znaleźć się na w/w liście.

Miejsce 4 - Zziajani

Kiedy okazało się w wakacyjnej porze, że w Polsce powstaje nowy serial komediowy ucieszyłam się jak Reksio na szynkę ;) Portale plotkarskie pluły znanymi nazwiskami i pamiętam, że sama w jakiejś sondzie głosowałam na Agnieszkę Sienkiewicz - kandydatce na główną rolę.
Miała być luźna opowieść o rodzinie. Wyszedł jakiś koszmarek z marką Ziaja w tle. Oglądałam trzy odcinki. Zdania mieć nie mogę - bo całość trwała jakieś uchyłki minut (2,45), a przeczytanie streszczenia zajmuje więcej czasu niż epizod.
Moje zażalenie jest proste. Po co to komu było?

Czy dzięki “Zziajanym” ktoś kupił jakiś produkt tej marki?

Miejsce 3 - Przyjaciółki - Rafaello, Ikea, samochód, Cola do śniadania, perfumy, firma jubilerska i ciuchy (+wiele więcej)

Lokowanie w najgorszej postaci. Pojawia się mężczyzna, a ja zastanawiam się od razu, czy nie ma przypadkiem cukierków Rafaello. Cały dzień w Ikea - żaden problem. Są również katalogi sklepu meblowego.

W zasadzie kto broni spłukanej matce dziecka kupować nowy samochód? :) Ważne, aby był danej firmy i dobrze umieszczony podczas scen. Komu potrzebna logika?
A biżuteria, a oglądanie towarów, czy psikanie się perfumami? Wszystko z markowym logo. Wyjście do restauracji - Bam! Jak nie cukierki, to chociaż Avon.
Zauważyliście, że bohaterki rzadko dostają kwiaty? Pewnikiem ta sytuacja zmieni się, kiedy serial podpisze umowę z jakąś “pocztą”.

Miejsce 2 - Na dobre i na złe - Kruk
Lokowanie produktu pojawiło się w odcinku 615, a happy-end widzowie dostali w 616.
Jan miał problem z długiem, na szczęście pojawiła się firma windykacyjna z “zielonym” ptakiem w logo i miła przedstawicielka pokazała nieszczęśnikowi jak należy sobie radzić.
Nie będę uprawiać tutaj żadnej przepychanki. Powiem tylko jedno. Kruk to jedna z wielu firm, które bazują na prawnej niewiedzy przeciętnego zjadacza chleba. Wiadomo, że długi to rzecz przykra. Ale proszę Was - poczytajcie zanim wydacie chociaż 1zł ;)
Video wkleję niebawem :}

Miejsce 1 - Klan - abonament.

Tutaj w zasadzie nie ma o czym dyskutować. Wiem, że abonament radiowo-telewizyjny to kwestia sporna od kilku lat i ile głów, tyle pomysłów na płacenie/niepłacenie.
Ale dlaczego do promocji TVP wykorzystano seniorów? I czy dało się to gorzej przedstawić?
P.S. Postać Jeremiasza ma w tym Klanie przekichane ;)
Oceńcie sami…