Majka 149 – 156 streszczenia

Co wydarzy się w najbliższych odcinkach? Czy Majka zbliży się do Michała?
Czy knowania Aleksandry dobiegają finału?

149
Michał żąda, by Aleksandra złożyła pisemne zeznanie, że bez jego wiedzy usunęła ciążą. Kobieta godzi się na to. Piotr podpisuje ze Stefanem umowę o pożyczkę, której zabezpieczeniem ma być mieszkanie Olkowiczów. Michał czyta list, który Majka chciała wysłać do swojego ojca. Uświadamia sobie, jak bardzo ją skrzywdził wypierając się Basi. Zwierza się matce, że będzie walczył o odzyskanie zaufania dziewczyny.

150
Lucyna wspólnie z synem postanawia, że Kazimierz wróci do kraju. Michał uświadamia sobie, że nie może pozwolić na to, by Aleksandra zaprzepaściła majątek ojca. Majka waha się, czy wrócić do firmy Duszyńskiego. Niepokoi ją wizja codziennych spotkań z Michałem, ale z drugiej strony tęskni za przyjaciółmi. Adam i Sabina zostają zwabieni do Kliszy przez Kasię i Bartka. W tym czasie Michał i Majka przeprowadzają poważną rozmowę. Dziewczyna oświadcza, że wybaczy mu wszystko, jeśli w końcu usłyszy prawdę.

151
Michał opowiada Majce o intrygach Aleksandry. Zafałszowane wyniki testu miały wykluczyć to, że jest ojcem Basi. Dziewczyna pyta go, czy dziecko nie jest mu potrzebne tylko do walki o majątek ojca. Adam i Sabina siedzą przy stoliku w Kliszy zwabieni przez Kasię i Bartka. Postanawiają zemścić się na przyjaciołach za podstęp. Wiktor liczy, że wkrótce zostanie wspólnikiem Duszyńskiego. Podpytuje szefa o sytuację finansową firmy. Majka mówi Lilce o swoich planach odnalezienia ojca we Florencji. Tymczasem Michał spotyka się z Aleksandrą. Oświadcza, że wycofuje się z wcześniejszego układu i chce rozwodu.

152
Stefan ma nowy plan, jak uprzykrzyć życie Michałowi. Zamierza doprowadzić do ruiny finansowej Olkowiczów. Prosi Piotra o podpisanie bardzo niekorzystnego aneksu do umowy. Wiktor przypomina Aleksandrze, że nie da się już wplątać w jej intrygi. Majka mówi Michałowi o wyjeździe do Florencji. Boi się reakcji babci i matki, gdy usłyszą o jej planach. Kasia i Bartek cieszą się, że udało się im połączyć Adama i Sabinę. Proponują przyjaciołom wspólny wyjazd na weekend. Aleksandra kontaktuje się z mężem. Oświadcza, że albo wycofa pozew o rozwód, albo rodzina Majki straci mieszkanie.

153
Michał zastaje w firmie naburmuszoną Sabinę. Dziewczyna oznajmia, że Kasi i Bartka nie będzie dziś w pracy. Jest wyraźnie wściekła na Adama. Wkrótce wychodzi na jaw powód jej złości. Majka mówi Annie i Róży o planach podróży do Włoch w poszukiwaniu ojca. Michał proponuje Stefanowi, że spłaci długi Olkowiczów. Konkurentowi nie zależy jednak na pieniądzach, więc odmawia. Nie widząc innego wyjścia, Duszyński kontaktuje się z Dagmarą – jedyną osobą, która może wpłynąć na Stefana.

154
Rodzina Olkowiczów jest w dramatycznej sytuacji finansowej. Nieświadome niczego Anna i Róża pomagają Majce pakować się do wyjazdu, gdy pojawiają się u nich windykatorzy. Dagmara stawia Stefanowi ultimatum – jeśli nie zostawi Olkowiczów w spokoju, na zawsze zniknie z jego życia. Mężczyzna ulega i informuje Michała, że przyjmie od niego pieniądze na poczet długu Piotra.

155
Aleksandra mam pretensje do Stefana, który uległ Dagmarze i pokrzyżował jej plan wywarcia nacisku na męża. Duszyński mówi Adamowi o swoich kłopotach finansowych. Wszystkie oszczędności oraz samochód oddał na poczet długu Olkowiczów. W odpowiedzi słyszy, że to nie był rozsądny krok, gdyż przyszłość firmy jest niepewna. Michał szykuje Majce niespodziankę z okazji pierwszej rocznicy poznania się na jednaj z ulic Krakowa.

156
Po romantycznym wieczorze Majka budzi się u boku Michała. Po raz pierwszy od długiego czasu czuje się szczęśliwa. Duszyński zastanawia się, czy przyjąć do spółki Wiktora. Mogłoby to uchronić firmę przed bankructwem. Zarówno Adam, jak i Wiktor, naciskają na szybką decyzję. Pozbawiony samochodu Michał pożycza od Bartka rower.

fot.http://majka.plejada.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *