Marta znów do wzięcia – co wydarzy się w odcinku 7×01 [+zdjęcia]

Marta (Magdalena Lamparska) i Artur (Krzysztof Kwiatkowski) wychodzą z sądu. Górski pociesza przyjaciółkę. Przed chwilą sąd orzekł rozpad małżeństwa Marty i Kuby (Paweł Tomaszewski). Recepcjonistka jest załamana – nie tak wyobrażała sobie swoją przyszłość u boku bell boya. Marzyła o miłości na dobre i na złe. Artur, który na prośbę Marty specjalnie przyleciał ze Stanów, zeznawał podczas rozprawy. Nie opowiedział się po żadnej ze stron. Dzięki temu cała sprawa szybko się zakończyła.

Marta przyznaje, że oboje z Kubą są winni za rozpad ich małżeństwa. Artur przypomina, że olbrzymi wkład miały także teściowe…
Obecnie Kuba mieszka w Anglii. Artur załatwił mu tam pracę w hotelu.

Karolak jednak usidlony!
W Hotelu 52 melduje się załoga z kapitanem Andrzejem Radeckim (Tomasz Karolak) na czele. Okazuje się, że Radecki obchodzi dziś 40-ste urodziny. Ekipa (Katarzyna Skoniecka, Karina Seweryn, Maciej Jachowski, Maciej Beczek) pamiętała o tym. Wszyscy składają życzenia pilotowi. Jest też szampan. Panuje wesoła atmosfera. Uradowany Radecki zaprasza zespół na miasto w ramach przyjęcia urodzinowego. Okazuje się jednak, że każdy ma już plany na wieczór. Andrzej jest niepocieszony – nie chce samotnie spędzać urodzin.
Radecki po rozpakowaniu walizki natychmiast sięga po telefon. Postanawia podzwonić po byłych kochankach, aby umówić się na urodzinowego drinka. Niestety, okazuje się, że każda z nich prowadzi ustatkowane życie. Zdenerwowany Radecki postanawia samotnie napić się w restauracji hotelowej. Tam przypadkiem spotyka Izę (Katarzyna Kołeczek), byłą kochanką, z 2,5-letnim synkiem Maksem (Eryk Praśko). Rozmowa nie przebiega w przyjemnej atmosferze, Iza nie wspomina za dobrze bawidamka i wiecznego kawalera. Wkrótce okaże się, że łączy ją z Andrzejem… dziecko. Max to syn Radeckiego. Został poczęty krótko przed rozstaniem Izy i Andrzeja. Odkrycie zaskoczy pilota. Czy będzie to przełomowy moment w jego życiu, który odmieni jego podejście do życia i świata?

Nowy sezon, nowe porządki
Podczas nieobecności Natalii (Laura Samojłowicz), która przebywa w Stanach, Tomasz (Filip Bobek) pełni obowiązki głównego menedżera. Świetnie odnajduje się w tej roli. Obawia się jednak, że personel hotelowy obmawia go za plecami. Robi wszystko, aby nikt nie posądził go o panoszenie się. Za ladą recepcji Hotelu 52 – jak do tej pory – stoją Sara (Klaudia Halejcio) i Marta (Magdalena Lamparska). Puste miejsce po Kubie zajmuje Sebastian (Amin Bensalem) – sympatyczny, ale nieco nieporadny bell boy.
Tomasz korzysta z obecności Artura (Krzysztof Kwiatkowski) w Hotelu 52 i przedstawia swoją kandydaturę na stanowisko menedżera. Ma kilka innowacyjnych pomysłów. Obiecuje przesłać Natalii biznesplan na najbliższe trzy lata.
Po pracy Sara i Tomasz udają się do nowo otwartego klubu Check-in, znajdującego się w pobliżu Hotelu 52. Tam spotykają Lucy (Lucyna Malec), Sebastiana, Roberta (Jakub Mazurek), Leszka (Jakub Wieczorek), Kasię (Katarzyna Sawczuk) i Łukasza (Maciej Musiał). Personel zebrał się w pubie, aby zakomunikować Tomaszowi, iż trzymają kciuki za to, aby został menedżerem Hotelu 52. Uważają, że idealnie będzie nadał się do tej roli. Konsjerż jest zaskoczony. Nie spodziewał się takiego poparcia.

Kolejne kłody z życiu Iwony i Andrzeja
Iwona (Magdalena Cielecka) i Andrzej (Marek Bukowski) przebywają nad morzem. Wciąż próbują rozkręcić wspólny interes, niestety okazuje się, że otwarcie pensjonatu wymaga olbrzymiego nakładu pieniędzy. Wszystkie oszczędności zostały już wydane, a pensjonat wciąż wymaga remontu. Sytuacja przedstawia się dramatycznie. Na domiar złego do Andrzeja stale ktoś wydzwania z zastrzeżonego numeru. Iwona nie podejrzewa, że mąż zapożyczył się na duże sumy u starego znajomego z niechlubną przeszłością…
Andrzej rozmawia przez telefon z Igorem (Kamil Kula). Nagle przed Wysockim wyrasta Aleksander (Peter J. Lucas). Okazuje się, że to od niego pożyczył pieniądze na rozkręcenie pensjonatu. Z powodu nieustannych problemów finansowych Andrzej wciąż nie zwrócił pożyczki. Aleksander zaczyna się niecierpliwić. Grozi Wysockiemu, że jeśli nie otrzyma miliona złotych, Andrzej gorzko tego pożałuje…
Między Iwoną a Andrzejem stale dochodzi do spięć. Oboje nie potrafią sobie poradzić z narastającymi problemami. Dodatkowo Iwona nieustannie jest myślami przy Igorze. Boi się, że jako samotnie wychowujący ojciec nie poradzi sobie trudami życia codziennego.

Kamil Kula wraca do „Hotelu 52”
Od narodzin Krzysia (Kacper Janik) Igor (Kamil Kula) samotnie wychowuje chłopca. Matka dziecka, Marzena (Aleksandra Popławska), po porodzie wpadła w głęboką depresję i odrzuciła syna. Nie mogąc porozumieć się z ukochaną, Igor opuścił Niemcy. Zabrał ze sobą Krzysia. Zamieszkał u rodziców w Sopocie. Codzienne obcowanie z apodyktyczną matką (Magdalena Cielecka) powoduje, że Igor postanawia wziąć życie w swoje ręce – razem z chłopcem przeprowadza się do Warszawy. Swe pierwsze kroki kieruje w stronę Hotelu 52. Ma nadzieję, że uda mu się tutaj zahaczyć. Na gwałt potrzebuje pracy. Rozmawia z Tomaszem (Filip Bobek). Konsjerż czuje presję ze strony personelu – zostawić samotnego ojca z dzieckiem? Dzwoni do Artura (Krzysztof Kwiatkowski), aby przedyskutować sprawę zatrudnienia Igora.
Lucy (Lucyna Malec) użala się nad losem Igora. Jola (Magdalena Stużyńska-Brauer) z kolei obiecuje wsparcie w razie potrzeby. Marta (Magdalena Lamparska) oferuje Igorowi swoją pomoc w uprzątnięciu mieszkania Iwony i Andrzeja (Marek Bukowski). W długo nie zamieszkałym mieszkaniu panuje bałagan. Ponadto proponuje, że w razie konieczności z przyjemnością zaopiekuje się Krzysiem – za wszelką cenę próbuje wynaleźć dla siebie kolejne zajęcia, aby zająć czymś głowę. Samotność i roztrząsanie przeszłości nie wpływają pozytywnie na nastrój Marty.

Tomasza dosięga przeszłość
W Hotelu 52 pojawia się prywatny detektyw (Wojciech Brzeziński). Od razu udaje się do stanowiska konsjerża. Pokazuje Tomaszowi (Filip Bobek) zdjęcie Marii (Weronika Rosati) – byłej ukochanej, która złamała serce konsjerżowi. Dopytuje się, czy Maria ostatnio się z nim kontaktowała. Detektyw na polecenie jej męża próbuje odnaleźć kobietę, która zniknęła bez śladu. Prosi o kontakt, gdyby się odezwała. Tomasz jest poruszony. Wracają wspomnienia… Ostatni raz widział Marię rok temu.
Tomasz opowiada Sarze (Klaudia Halejcio) o wizycie detektywa Haberskiego. Recepcjonistka dopytuje, dlaczego Tomasz tak bardzo przeżywa sprawę zaginięcia byłej. Konsjerż odczytuje to jako zazdrość. Tłumaczy, że obawia się, iż z Marią może faktycznie dzieje się coś niepokojącego. Zapewnia jednocześnie, że sprawy z Marią dawno już zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *