Miłość nad rozlewiskiem 7 – po odcinku

Przyznam się, że nastawiłam się na płaczliwą Gosię i jej tarzanie się w pościeli przez przeszło 40 minut, z powodu zdrady Janusza, więc jestem mile zaskoczona.
Wręcz zdumiało mnie to, że Małgosia tak szybko otrząsnęła się i chciała rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi.


Bardziej niż matka, którą rzeczywiście ukochany porządnie rozczarował w odcinku siódmym swoim rozstaniem przejmowała się Marysia i nie rozumiem tego wątku. Bo co właściwie Kuba zrobił? Był zazdrosny. Zapytał z kim dziewczyna rozmawiała przez telefon, a kiedy ta zaczęła na niego warczeć dodał, że wygląda jak nietoperz. Ale na drugi dzień chciał ją przeprosić i się zrehabilitować. Dziewczyna potraktowała go co najmniej jakby zdradził ją z przyjaciółką.

Wezwanie policji i prośba o interwencję ojca. Co ona chciała w ten sposób udowodnić? I Kuba na posterunku zakuty w kajdanki jak nie przymierzając morderca lub gwałciciel.
Później pogadanka z ojcem narzeczonej, przyjazd nad Rozlewisko i wielkie wybaczenie.

Ze streszczenia wynikało, że Paula bardzo zaprzyjaźni się z młodym rzeźbiarzem Orestem. Na razie pokazano nam tylko, że przyjaciółki podglądały go jak kąpał się z koniem i tańczył ze słuchawkami na uszach. Niestety nie widzieliśmy też jego zainteresowania dziewczyną, Gosia tylko wspomniała o jego maślanych oczach. I nie było Sławka, wiemy jednak, że ciąża Pauli mu nie przeszkadza (przynajmniej tak wynika z jej opowieści).

Bardzo dobry motyw z buntem księdza i jego pijaną mamą, która została postawiona przed faktem dokonanym i teraz mam nadzieję, że złagodnieje i pozwoli mu żyć swoim życiem (a w zasadzie życiem parafii).

Ostatni odcinek pozostawił widzów w niepewności co do losu znalezionego na drodze Tomasza. Okazuje się, że mężczyzna zemdlał i pierwsze sceny odcinka siódmego pokazały, że bawi się w najlepsze, popijając nalewkę z Piernackim. Wynik rezonansu też mnie zaskoczył – tętniak jest ale nie zagraża życiu mężczyzny.

Kaśka rzeczywiście się zmieniła, jeśli nie dodawałaby do każdej wypowiedzi „TAK” nikt nie zauważyłby, że jest opóźniona. Nie wiem dlaczego po pierwszej serii, w której kobieta naprawdę grała umysłowo chorą kobietę teraz na siłę starają się ją pokazać z zupełnie innej strony.

Janusz jednak nie wyjechał. Ale co to oznacza? Że nie chce się leczyć? Jakieś pomysły?

Odcinek – poza wątkiem Marysi nie był zły. Z pewnością był lepszy niż kilka poprzednich. 3 mocne bobry.

fot.tvp.pl

2 odpowiedzi do “Miłość nad rozlewiskiem 7 – po odcinku”

  1. zgadzam sie w 100% z tyn newsem, mam identyczne odczucia, odcinek nawet mi sie podobał, byłsympatyczny, pomijając całgeo wątku Marysi i Kuby którego kompletnie nie rozumiem, Marysia mnie irytuje.. nie wiem co to wszystko miało być.. po pierwsze nie dziwie sie ze Kuba spytał Ją z im rozmaiwala, bo rozmowa była co najmniej nie jak ze zwykłym znajomym.. a ona tak naskoczyla na niego.. mógł to kuba inaczej rozegrac, ale Marysia, ta policja itd… masakr jakaś.

    Nie widze zadnej nici porozumienia miedzy Paula a Orstem a w serialu juz drugi raz bylo powiedziane ze bardzo podoba mu się Paula.. dziwne

    wątki z proboszczem i jego matką świetne 🙂 w koncu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *