Miłość nad rozlewiskiem – po odcinku 9

Odcinek o wyjazdach. Wyjechał Janusz, na leczenie (najwyższa pora), organista Maciej, były Elwiry i Tomasz. A za nim Barbara.
wątek Barcelony Tomasza bardzo mnie zirytował i nie śmiałam się jak Małgosia, wzdychając „ech ci zakochani”…

Bo co ma miłość do bezsensownego narażania swojego życia. Chciał zobaczyć Barcelonę, kobiety załatwiły mu ten wyjazd. W sprawę zostali wciągnięci prawie wszyscy z Rozlewiska, Marysia, a nawet Konrad, który użyczył swojego wozu. Została rozpisana trasa, przyjechała córka Marysi, zaczęło się pakowanie i nagle okazuje się, że Tomasz wynajął Piernackiego i sam pojechał na lotnisko.
Chodziło mu jednak o samolot, a nie wycieczkę do Barcelony.

Nie wiem dlaczego kobiety nad rozlewiskiem mają tak poprzestawiane priorytety. Ze swoimi mężczyznami kłócą się o pierdoły, nie rozmawiają tygodniami, a sprawa wyjazdu do Barcelony i ucieczka Tomasza to nic takiego. Barbara ma bilet i doleci do swojego ukochanego, mimo, że wie o tętniaku i zagrożeniach spowodowanych lataniem.
Powinna porwać bilet na kawałki, lub oddać go Piernackiemu, obrazić się, poczekać na skruszonego mężczyznę i przeprowadzić rozmowę.

Ten wątek bardziej pokazał mi, że Tomasz chce jak najszybciej popełnić samobójstwo, niż jak pewnie mieli zamiar scenarzyści spełnić marzenia.

Maciej opowiedział swoją historię. Okazało się, że jest dobrym człowiekiem, który chciał pomóc maltretowanej kobiecie. Przy okazji wyjaśnił jak doszło do szarpaniny i nieumyślnej śmierci. Rozmowa z księdzem też mnie rozczarowała.
Wyjadę, nie jedź. Wyjadę. Wyjechał.

Wreszcie pokazano, że Orest „kocha się” w Pauli. Mężczyzna poprosił ją o pozowanie do figurki matki boskiej.
Kolejny odcinek bez Sławka, jednak pojawił się w jego zakładzie młody chłopczyk (Rysio). Bardzo naturalny aktor dziecięcy.

Wątek byłego Elwiry zupełnie od czapy i niepotrzebny. No gdyby jeszcze mężczyzna namieszał coś w życiu bohaterki, starał się usilnie o prawa do opieki nad dzieckiem, rozmawiał z obecnym mężem byłby w tym jakiś sens.
Kamil wraca z USA po kilkunastu latach, bo tęsknił. Rozmawia z Elwirą, przy okazji poznaje też swoją córkę. Kobieta płacze na brzozie i zwierza się Małgosi, opowiadając swoje życie. W międzyczasie wraca jej cudowny mąż i obdarowuje swoje kobiety prezentami. Usłyszy przy okazji „tato”.
A wątek biologicznego ojca już się zakończył. Kamil nagrywa matce swojego dziecka wiadomość na komórkę „Masz fajną rodzinę, wracam, nie przejmuj się mną”. Powiedzcie mi po co był ten wątek? Chyba tylko, żeby pokazać, że Elwira ma takie fajne życie – ale o tym wiedzieliśmy już wcześniej.

Jeszcze jedno zastrzeżenie – tym razem chodzi o mieszkanie Janusza. Wiemy, że dzieli dom z ojcem, jednak dentystę chyba stać na drobny remont i wydanie kilkuset złotych na półkę z Ikei. A u niego w pokoju meblościanka na wysoki połysk – szał PRL-u. 🙂
Ale to już czepianie się 🙂

Dwa bobry.

(fot. J. Bogacz/TVP) tvp.pl

5 odpowiedzi do “Miłość nad rozlewiskiem – po odcinku 9”

 1. hehe nie mogę. .też komentowałam tą meblościankę podczas oglądania tego odcinka…

  Trzy razy przezylam lekki szok:
  1. Tomasz rano wstaje i sam samolotem wyjeżdża do Barcelony.. byłam w szoku.. na prawdę chodziło o LOT do Barcelony a nie o „pocałunek z Basią w Barcelonie”, nie spodziewałam sie po nim takiego zachowania.

  2. Reakcja Basi, byłam pewna ze będzie wielka awantura, złość, bo tak by wypadało, zostawił ją samą i poleciał, mimo zakazu lekarzy.. a ona reaguje jakby on poszedł na spacer, po prostu stwierdza ze jedzie za nim, reakcja Gośki i Marysi tez mnie zdziwiła, ani ich to nie zaskoczyło ani nic.. żadna nie dopytywała ale co? jak? dlaczego? pojechał to pojechał koniec rozmowy, zmiana tematu.

  3. wyjazd Kamila.. po co był ten watek (przepraszam, ze powtarzam się po Adminie, ale mam te same odczucia) w książce ojciec Dominiki w ogóle sie nie pojawił, i Elwira nikomu nigdy nie zwierzyła się jak to się stało, że została mamą, nigdy nie chciał o tym gadać. Spodziewałam się ze tutaj kogoś takiego wymyśla.. jakieś intrygi ,kłopoty bo to popularny wątek serialowy a tutaj to jakby zapychacz czasu..

  jakiś czas temu nagle urwał sie tez watek Piernackiego i tej aktorki.. myślałam ze to jakoś pociągną, ze tym młodym kochankiem okaże się być Piernacki albo Tomasz… a tutaj nagle słuch o aktorce zaginał.. pewnie wyjechała tylko nikt o tym nie wspomina..

 2. Masz rację. Nie ma kontynuacji wątku Piernackiego i aktorki ale szczerze powiedziawszy jakoś mi to w ogóle nie przeszkodziło 😉
  nawet o nim zapomniałam. W kolejnych odcinkach Basia z Tomaszem wrócą z romantycznej podróży, a Kaśka będzie szykować dom na ich przyjazd. Czyli bardzo dobrze, że mężczyzna z tętniakiem lata samolotami 😉
  Bardzo dobry klimat ma serial, świetne miejsce, muzyka, plenery, zdjęcia… a coraz bardziej nic się kupy nie trzyma.

 3. no dla mnie tez to nie był ważny wątek… z tym Piernackim.. nawet momentami wkurzający ale takie nagłe urwanie wątku jest denerwujące, po co to wlatywali.. kolejne zapychacze scen?

 4. aj już sama zgłupiałam jak się to pisze hehehe

  czytałam tez w streszczeniach ze Elwira będzie sie w kolejnych odcinkach zastanawiać czy przypadkiem dalej nie kocha Kamila itd.. mam nadzieje ze nie zostawi Andrzeja bo taki ideał jakim jest Andrzej, a przynajmniej jak go na razie przedstawiają to nie trafia się często..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *