„Musisz zamknąć oczy i policzyć do 38” – po odcinku 2×12

Polsat wydał decyzję – koniec serialu i cotygodniowych spotkań z najsympatyczniejszymi mieszkańcami Białej. Może zmieni zdanie? Trzymam za to kciuki.
Aby zostać z serialem trochę dłużej recenzje pojawią się po odcinkach, które miały emisję w telewizji.

Żałuję, że Piotr Rogucki dostał do zagrania tak nieciekawą postać. W sensie – nikt w Białej nie lubi okrutnego pisarzyny i wszyscy chcą się go jak najszybciej pozbyć (może poza Burmistrzem). Miałam nadzieję, że aktor zagości w serialu na dłużej.
Zawiązał się jednak nieformalny „Związek kobiet pokrzywdzonych” w osobach Nory, Halinki i Uli, który dał mu dzisiaj popalić. Wszystkie brzydkie sprawki Klaudiusza Potockiego wyszły na jaw. Został porzucony w lesie – bez ubrań, samochodu i telefonu. Mówcie co chcecie ale Rogucki ma odwagę. Rzadko na ekranach polskiego serialu można oglądać męskie pośladki w pełnej krasie. I to naprawdę zgrabne pośladki 😉
Oczywiście nakłonienie gołego mężczyzny do liczenia było kuriozalne – i to może zdarzyć się tylko w serialu. Ważne, że plan kobiet z Białej okazał się sukcesem, a nagrane-kompromitujące rozmowy zostały wykasowane.
Scenki przerysowane do granic możliwości – ale naprawdę komiczne.

Paweł w końcu spotkał się z doktorkiem i mimo, iż wymierzył mu policzek to i tak nie miało żadnego znaczenia. To Anka postanowiła zakończyć znajomość z Adamem. Nie wiem dlaczego ale zrobiło mi się go żal (podobnie jak Sebo z Przyjaciółek).
Chociaż zachował się jak tchórz.

Blanka ma nadal trójkę absztyfikantów. Dzisiaj to Janusz brylował. Nie dość, że kupił dziewczynie motor, to jeszcze poprosił Darka o jej rękę.
Mam wrażenie, że mechanik nie da mu błogosławieństwa 😉

Nora pogodziła się z mężem, a Anka na ognisku postanowiła wysłuchać przeprosin Pawła.

Odcinek przede wszystkim śmieszny ale momentami zbyt naiwny.
Było miło, a momentami sielsko dlatego 3,5 bobra.

Czas na finał 🙂

7 odpowiedzi do “„Musisz zamknąć oczy i policzyć do 38” – po odcinku 2×12”

  1. Pierwsza scena, tez trochę może przerysowana, gdy Pawła chowają w szafie, a drzwi się ciągle otwierają, ale śmiałam się w głos i chyba słyszeli mnie wszyscy sąsiedzi, zwłaszcza gdy Anka opowiada, że zaprosi Adama na ognisko a Paweł otworzył drzwi i z impetem wyrzuca jej kurtkę :-)) Pogonienie pisarza naiwne, fakt, ale też prześmieszne:-) Decyzja Polsatu nadal nie daje mi spokoju.

  2. Taka trochę telenowela brazylijska w pewnym momencie wyszła – całe to ukrywanie, namawianie na ściąganie ciuchów itp. Ale to miało urok dlatego nie mogę krytykować. Bardzo ładny obrazek i „To nie koniec świata” miał momentami właśnie taką konwencję 🙂

    Kończę właśnie oglądać odcinek finałowy i ciężko mi się powstrzymać przed napisaniem kilku słów 😉

  3. Jestem już po finale ostatniego odcinka – i powiem jedno:
    Tak się nie kończy serialu !!! Nie ma mowy żeby Polsat zrezygnował z kontynuacji to na bank tylko zabieg marketingowy!! 🙂 Aż mnie zamurowało 😀

  4. Koleżanka mojej córki 7 lat temu w czasie koncertu Comy dotykała tych zgrabnych pośladków…. A tak poważnie to zgadzam się z ~martucha187 tak się nie kończy seriali…
    🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *