Na jaką nowość serialową czekam

Wiemy już co we wrześniu pojawi się w polskiej telewizji. Kilka prapremier pojawi się już w najbliższym tygodniu w internecie.
Na co czekacie? Co Nas może pozytywnie lub negatywnie zaskoczyć? Poniżej moje prognozy.


Wszyscy kochają Romana (TVN)
Licencja z USA,  czyli odgrzewany kotlet sprzed kilkunastu lat. Cieszę się, że ktoś postawił na Panią Seniuk, która jest rewelacyjną aktorką komediową i będzie mogła pokazać po raz kolejny swój warsztat (tym bardziej, że gra upierdliwą teściową). Nie przepadałam za oryginałem, więc liczę na polskie poczucie humoru. A jeśli reżyser tego „dzieła” na starcie opowiada o tym jak ciężko musiał pracować aby wypuścić serial na polski rynek (użył słowa „dziwkę”) to nie zapowiada się kusząco.
Sitcom z podkładanym śmiechem – +1

Komisarz Rozen (POLSAT)
Przedsmak tego co będziemy mogli zobaczyć już był. Jeśli Polsat postawi na nowoczesne kamery ten serial może nas zaskoczyć. Fabuła ciekawa, reszta poniżej normy. Ale wystarczy zmienić kilka rzeczy (poza obsadą) i efekt murowany.
+1

Aida (TVP 2)
Jak na razie bardzo mało reklamowany serial, po raz kolejny na licencji. Dwie siostry Bochosiewicz, w tym jedna zagra matkę z problemami, a druga córkę. Czekam na konferencję prasową TVP2.

Sapryk w jednej z głównych ról +1,5

Wiadomości z drugiej ręki (TVP2)
Obsada bardzo dobra, przede wszystkim Mecwaldowski, który jest jednym z najlepszych aktorów komediowych w Polsce. Praca w telewizji, mocny wątek gejowski i przede wszystkim to będzie serial tzw.”codzienny”. Również na licencji. Tym razem argentyńskiej (TVN wychodzi z seriali codziennych na licencji, TVP właśnie na nie stawia).
+2

Rezydencja (TVP1)
W zasadzie nic o tym serialu nie wiadomo, poza tym, że ma liczyć zawrotną liczbę odcinków, ma być polskim odpowiednikiem Dynastii i wystąpią w nim bardzo znane nazwiska (Szapołowska, Wieczorkowski), które za jeden dzień zdjęciowy zażądały zawrotnych gaż.

Będzie to opowieść o małżeństwie, które od dawna się nie kocha, ich trójce dzieci – jeden spięty frustrat, który chciał być lekarzem ale pracuje z ojcem – Sambor Czarnota, drugi bawidamek i lowelas – Jan Wieczorkowski i ich młodsza siostrzyczka – Klaudia Helejcio polski odpowiednik zmanierowanej Paris Hilton. W ich życiu pojawi się całkiem normalna dziewczyna – w tej roli Anna Cieślak.Jak będzie? Komediowo? Obyczajowo?
+2
Głęboka woda (TVP1)

Pracownicy opieki społecznej w natarciu. Podobał mi się pierwszy odcinek, który został wyemitowany w czerwcu i wiem na co mogę liczyć. Reklamy zero, specjaliści od promocji śpią.
Świetny Dorociński. Po pierwszym odcinku nikt nie powie, że to serial wybitny ale z pewnością ma potencjał.
+3

Układ warszawski (TVN)
Mocno reklamowany serial z Janem Englertem w roli inteligentnego włamywacza i jego bratankiem (Lesław Żurek) po przeciwnej stronie barykady czyli w roli policjanta.
Zapowiada się ciekawie, obsada palce lizać – wymienię tylko Pana Topę.
+3

Siła wyższa (TVP1)
Tego jeszcze w polskim serialu nie było! Mnisi. A przy okazji reżyser Ranczo, cała plejada gwiazd i świetni scenarzyści. Katarzyna Żak w roli siostry zakonnej, walka z centrum buddyzmu i ciekawe postacie.
Zapowiada się nieźle, komediowo i błyskotliwie. Jak będzie?
Zobaczymy we wrześniu.
+3,5

4 odpowiedzi do “Na jaką nowość serialową czekam”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *