„Na krawędzi” – nowy serial Telewizji POLSAT

„Na krawędzi” to historia Marty Sajno (Urszula Grabowska), pozornie szczęśliwej i niezależnej kobiety, samotnie wychowującej córkę Annę (Maria Niklińska). Marta, jako majętna bizneswoman, po wielu latach wraca z Kanady do Polski, by wyrównać rachunki z przeszłości.

Kiedyś, w czasach studenckich, została bardzo skrzywdzona…było ich czterech: policjant, prokurator, adwokat i sędzia. Marta nie potrafiła pogodzić się z tym, co jej zrobili. Wróciła do Polski, żeby ich odnaleźć. Nie jest już tak bezbronna, jak dwadzieścia lat temu. Kupiła wydawnictwo, założyła fundację dla kobiet – ofiar przemocy, dla kobiet, które przeżyły to co ona.


Marta Sajno staje się właścicielką popularnego czasopisma dla kobiet.
Pewnego dnia odkrywa w ogrodzie ciało podopiecznej fundacji. Podrzucenie ciała na teren posiadłości Marty Sajno, jest ewidentnym ostrzeżeniem. Czyżby stanowiła dla kogoś zagrożenie? Nie daje się zastraszyć. Postanawia działać! Czy Marta wierzy, że tym razem sprawiedliwość stanie po jej stronie? Prosi o pomoc policjantkę w wydziału operacyjnego. Tamara (Maja Hirsch) nielegalnie rozpracowuje dla niej tych, którzy przed laty ją skrzywdzili. Chce o nich wiedzieć wszystko: z kim sypiają, na co wydają pieniądze, w jakich bankach mają kredyty, jakie płacą podatki, jakich mają wrogów i kto ich kocha. Szef Tamary, inspektor Tomek Kamiński (Marek Bukowski) czuje, że Sajno coś ukrywa. Niewiele o niej wiadomo, a to co wiadomo – czy nie zostało czasem sprytnie spreparowane?

Marta jest gotowa poświęcić wiele, żeby się zemścić. Nie boi się prawdy. Chce sama wymierzyć sprawiedliwość. Po kolei odnajduje swoich dawnych prześladowców i chce im odebrać to, co kochają najbardziej: władzę, pieniądze i prestiż. Czy jednak odważy się wystąpić przeciwko wpływowym i bezwzględnym ludziom z pierwszych stron gazet? Na czyje zlecenie działali, kto ich przekupił, dlaczego sprawę umorzono, komu mógł zaszkodzić wyrok i kto był sprawcą? Marta nie wie, dokąd zaprowadzi ją prywatne śledztwo. Jednak im bardziej zbliża się do rozwiązania zagadki, tym mocniej zagęszcza się wokół niej sieć intryg. Od czasu gwałtu i korupcji minęło prawie dwadzieścia lat, więc zmieniło się bardzo wiele. Nie zmienili się jednak ludzie oraz metody ich działania.

W serialu obok Urszuli Grabowskiej i Marka Bukowskiego
występuje plejada wspaniałych aktorów, a wśród nich: Przemysław Sadowski, Maja Hirsch, Agnieszka Warchulska, Krzysztof Pieczyński, Mirosław Baka, Łukasz Simlat, Mateusz Damięcki, Krzysztof Stelmaszyk, Mariusz Bonaszewski, Piotr Fronczewski, Piotr Grabowski, Jacek Kopczyński, Robert Koszucki, Jakub Wieczorek. Jedną z głównych ról zagrała również aktorka młodego pokolenia – Maria Niklińska. Do obsady dołączyły także: Joanna Kulig, Olga Bołądź, Aleksandra Szwed, Katarzyna Skrzynecka, Beata Kawka i Emilia Krakowska.

fot.Polsat S.A.

6 odpowiedzi do “„Na krawędzi” – nowy serial Telewizji POLSAT”

  1. Super się zapowiada! Uwielbiam Urszulę Grabowską i cieszę się, że zagra główną rolę. W ogóle obsada ciekawa, jedynie p. Niklińska mnie nie przekonuje w roli córki.

  2. Maria Niklińska jest za stara na córkę Urszuli Grabowskiej, to będzie raziło.Ale na ten serial czekam odkąd dowiedziałam się, że ma powstać, odliczam więc dni do premiery 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *