Na noże – Kolejne problemy w Bistro – streszczenie 6 odcinka

Premiera 9 października 2016.
Poniżej dwa streszczenia.

Jacek i Zuza spędzają razem noc. Między kochankami dochodzi do kilku spięć, ostatecznie ustalają, że nadal będą przyjaciółmi.
Kucharz postanawia wynająć mieszkanie i pozwala siostrze się wprowadzić. Magda wraca do pracy i świetnie w niej sobie radzi – ku zazdrości Patryka.
W Bistro pojawia się problem z kelnerami.

…………………
DŁUGIE STRESZCZENIE
Zuza i Jacek budzą się po wspólnie spędzonej nocy, o mało co nie nakrywa ich Waldek. W ostatniej chwili Zuzce udaje się uciec i uniknąć spotkania z byłym narzeczonym. Po tym co się wydarzyło pomiędzy przyjaciółmi panuje niezręczność i atmosfera niedopowiedzenia. Zakochana w Jacku Zuza po cichu ma nadzieję, że wspólna noc zbliżyła ich do siebie, ale niestety tak się nie dzieje. Tymczasem „Toute Varsovie” święci triumfy. Wiola chwali się całym plikiem pochlebnych recenzji, jednak Tomasz zamiast pochwalić krytykuje ją za zbytnią rozrzutność w zarządzaniu restauracją. Tomasz wytyka Wioli, że wydaje krocie by być o jeden punkt w rankingu Brzuchomówcy przed „Bistrem u Antoniego”. Darek złośliwie podpytuje Wiolę, jak to możliwe, że dopuściła do tego, by bistro Jacka ich wyprzedziło. Wiola nie pozostawia tego bez odpowiedzi. Mama Jacka odkrywa, że Ola uciekła z domu. Magda ma przedstawić kampanię reklamową dla producenta zdrowego napoju energetycznego. Od rana jest cała w nerwach. Patryk ją bardzo wspiera, nawet podpowiada jej hasło reklamowe napoju. Po bistrze kręci się Waldek, który przywiózł ze swojego gospodarstwa różne produkty do restauracji i oczywiście podpytuje Zuzę, gdzie była z samego rana. Zuza kłamie. Przed Bistrem jakaś szamotanina, Jacek wychodzi sprawdzić, o co chodzi – okazuje się, że to jego młodsza siostra Olka wykłóca się z taksówkarzem gdyż zabrakło jej na taryfę. Ola nie chce wracać do domu do rodziców, prosi Jacka by pozwolił jej zamieszkać razem z nim. Jacek przerażony, niby gdzie tu w kanciapie? Przeprowadzona jest kolejna poważna rozmowa z rodzicami, Jackiem i Olą na temat, co z tą Olką począć? Patryk zauważa, że wraz z czasopismami zabrał ze sobą notatnik Magdy. Spanikowany jedzie do jej firmy i wparowuje na spotkanie. Magda radzi sobie świetnie bez notatnika, pojawienie się Patryka wywołuje konsternację, a Patryk odkrywa, że Magda ma swojego asystenta. Patryk zaczyna odczuwać zazdrość i niepokój związany z powrotem Magdy do pracy. Między Zuzą i Jackiem atmosfera zagęszcza się coraz bardziej, dochodzi do spięcia, którego pretekstem jest sytuacja zawodowa, ale tak naprawdę chodzi o ich relację. Jacek w końcu wyjawia Patrykowi, że przespał się z Zuzką, Patryk jest załamany. Na domiar złego wspólnicy odkrywają, że mają problem z zespołem w bistro – kelnerki są nieuczciwe, a kelner po chamsku traktuje Zuzę. Zuza i Jacek odbywają pojednawcza rozmowę. Według Jacka to zły moment na prawdziwy związek, że teraz powinni skupić się na restauracji i ratować przyjaźń. Zuzka jest zraniona i wreszcie mówi Jackowi co o tym wszystkim sądzi. Jacek postanawia wreszcie poszukać sobie jakiegoś lokum, wynajmuje kawalerkę i zabiera do niej Olkę. Ponieważ w Bistrze nie ma już kelnerów, Jacek przysposabia Olkę do tego fachu, pomaga mu w tym niejaki pan Jan, w Bistrze na stałe zagości też jako kelner wnuczek pana Jana – Marcin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *