Na noże – „Luz, Blues, Reggae” – po odcinku 4

Jeśli oglądaliście 4 odcinek”Na noże” to zrozumiecie, że niekiedy mam podobne problemy jak Brzuchomówca.
Dwa zupełnie różne seriale, inna tematyka, inna jakość, a nawet kategoria. A ocena jest ta sama.

To tak na marginesie 🙂 bez rozpisywania.

Krytyk kulinarny ocenił Bistro i słynną „Toute Varsovie” na 9,5 punktów, chociaż ja z większą przyjemnością skosztowałabym pieczonej świnki, rybki, czy bezy – zamiast piany z ostryg podawanej pincetą 🙂

Jacek spanikował, a widownia coraz bardziej domyśla się co wydarzyło się w Dublinie.
Cieszę się, że po śmierci dziadek Antoni pojawia się i doradza – udany zabieg scenarzystów.

Rodzinka w komplecie (bo i ojciec był tylko kilka godzin wcześniej) zjawiła się na premierze. Viola okazała się wyrachowaną kobietą i przekupiła personel. Na szczęście pojawili się nowi – w tym Joanna Drozda, która kradła show Pani Brodzik w Rozlewisku i Wiesław Boguszewski (chłop jak dąb o pseudonimie myszki z kreskówek).

Czy to zwykła garkuchnia, czy wykwintny lokal chyba nie powinno się używać łyżki do próbowania potraw na kilku osobach. Jacek ma dziwne nawyki. Kształcony za granicami kraju, zapomina o ważnej zasadzie, którą możecie podpatrzeć w każdym programie kulinarnym. Metalowe sztućce są mimo wszystko jednorazowe. Jeśli dałeś komuś polizać – odłóż.

(Kiedyś na imprezie rodzinnej byłam świadkiem zdarzenia: Przybyły z dalsza wuj w ferworze opowiadania kawałów zabrał się za sałatkę jarzynową. Z pietyzmem nałożył sobie spory kopczyk z miski, dokładnie wylizał łychę i ponownie włożył ją w naczynie. Nikt do końca imprezy (poza wujem) sałatki nie tknął chociaż była pyszna).

Mam nadzieję, że w tej kwestii wypowie się ktoś bardziej doświadczony.

Wątek Patryka nadal jest moim faworytem (namiętności w spiżarni z własną żoną mnie rozbawiły), ale coraz bardziej lubię Zuzę.

Będziecie zaskoczeni.
4 bobry.

2 odpowiedzi do “Na noże – „Luz, Blues, Reggae” – po odcinku 4”

  1. Co do serialu się nie wypowiadam ponieważ mam braki w oglądaniu i jeszcze nie obejrzałam 3 odcinka a co mówić o 4, ale jeśli chodzi o łyżkę to u mnie była podobna sytuacja. Mój brat kiedyś podobnie zrobił tylko był to bigos z młodej kapusty, później mama kazała mu samemu resztę wszystko zjeść żeby miał nauczkę. Po tym przez kilka miesięcy biedny nie mógł patrzeć na bigos.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *