Na noże – Patryk odchodzi z pracy – streszczenie 12 odcinka

Premiera 20 listopada 2016.
Poniżej dwa streszczenia.

Viola namawia „lokalsów” do odwiedzenia „Toute Varsovie” i zgłoszenia zatrucia pokarmowego. Restauracja zostaje zamknięta.
Jacek nie jest zainteresowany odbudowaniem relacji z menadżerką, a ona z zemsty zatrudnia Darka na szefa kuchni w Warsztacie Smaków.
Magda chce zmniejszyć sobie ilość godzin w pracy. Patryk, który źle zrozumiał intencje żony wpada do Prezesa z poważną awanturą.
…………………….

DŁUGIE STRESZCZENIE

Ojciec Jacka wychodzi ze szpitala, jednak nie może operować przez co robi się jeszcze bardziej opryskliwy dla swoich bliskich. Nadchodzi dzień ogłoszenia wyników plebiscytu „Best New Coming” organizowanego przez redakcję czasopisma branżowego „Ze smakiem”. Wszyscy poza Jackiem w napięciu oczekują na ogłoszenie wyników. Ostatecznie plebiscyt wygrywa Darek. Dla Jacka jest to już bez znaczenia… Do Wioli dociera, że „Warsztat…” jest zagrożony, a tym samym i jej własny los. Przekupuje lokalsów, żeby udali się do „Toute Varsovie” na obiad, a potem zgłosili zbiorowe zatrucie. Tomasz jest zmuszony zamknąć swoją restaurację. Nad małżeństwem Patryka i Magdy nadal unoszą się ciemne chmury. Patryk przyprowadza dzieci do „Warsztatu smaku” – bawią się w prowizorycznie stworzonym kąciku zabaw pod okiem Justyny. Tak się niefortunnie składa, że Magda przychodzi do restauracji w chwili, kiedy Justyna zabawia jej dzieci i to w dość kontrowersyjny sposób… Do Magdy dociera, że to ona musi coś zmienić w relacji z mężem. Idzie do szefa z dość nietypową prośbą. Prosi o krótszy dzień pracy, tak, by mogła zająć się dziećmi. Dowiaduje się o tym Patryk, który wyciąga mylny wniosek – ze słów asystenta rozumie, że Magda została wyrzucona z pracy. I jak to Patryk podejmuje natychmiastowe działanie – wparowuje do gabinetu szefa z kolejna dziką awanturą – jego żona flaki sobie dla firmy wypruwa, a wy ją zwalniacie?! W samym środku awantury pojawia się Magda i ratuje szefa z opresji. Kiedy Patryk dowiaduje się o pomyśle Magdy jest oburzony i nie chce na to się zgodzić. W końcu dochodzą do porozumienia: Magda wraca do pracy na pełnym etacie, a Patryk będzie zajmował się dziećmi, rezygnując tym samym z pracy w „Warsztacie…”. Wiola wyjawia Jackowi, że akcja z zamknięciem „Toute Varsovie” to jej robota i że zrobiła to tylko dla Jacka, na swój sposób wyznaje po raz kolejny Jackowi miłość. Jacek jest zaskoczony i zniesmaczony, odrzuca Wiolę. Ona nie mogąc znieść upokorzenia, postanawia się zemścić i zatrudnia Darka w „Warsztacie smaku”, czyniąc go głównym szefem kuchni. Dla Jacka to duży cios – zostaje na polu bitwy całkiem sam – bez Patryka, bez Zuzy, a za to z żądną zemsty Wiolą i Darkiem-rywalem w jego kuchni!

2 odpowiedzi do “Na noże – Patryk odchodzi z pracy – streszczenie 12 odcinka”

  1. Ano rzeczywiście 🙂 Zupełnie tytuł mi się o uszy nie obił, chociaż o produkcji z Kingą słyszałam. Super wiadomość! Tworzy się w Polsce „sezon zimowy” z nowościami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *