Na noże – Spotkanie z krytykiem – streszczenie 4 odcinka

Premiera 25 września 2016.
Czas na szaleństwo streszczeń!

Viola chce otworzyć nową restaurację przed premierą „Bistra u Antoniego”, jednocześnie podkupując byłemu pracowników.
Jacek ma problemy z załogą, dostawami i menu. Nie wytrzymując napięcia ucieka nad Wisłę.
Patryk robi co może, aby zareklamować imprezę. Dodatkowo chce zwabić do Bistro najsłynniejszego krytyka zwanego Brzuchomówcą (w tej roli Sławomir Orzechowski).
Niestety mimo szczerych chęci restauracja nie jest pełna – w przeciwieństwie do „Toute Varsovie” gdzie celebryci i goście pląsają po czerwonym dywanie.
…………………………………….

Jacek spisuje kolejne pomysły na menu na otwarcie „Bistra u Antoniego”. Tymczasem „Toute Varsovie” z tradycyjnej restauracji przemienia się w istne laboratorium chemiczne- Darek ze swoim nowym zespołem również szykują się do hucznego otwarcia restauracji po rebrandingu. Wiola ma chytry plan- chce otworzyć restaurację tego samego dnia co Jacek swoje „Bistro”, tylko o godzinę wcześniej. Wiola liczy na to, że cała śmietanka towarzyska przyjdzie do „Toute Varsovie” i pominą imprezę u Jacka. Wszystko idzie jak po maśle, widać, że restauracja jest mocno dofinansowana dzięki wsparciu Serafina, a w „Bistrze u Antoniego” panuje wciąż chaos. Menu jest niedopracowane. Obrusy, kwiaty, karty z menu – wszystko idzie nie tak, nawalają dostawcy, przywieziony towar jest inny niż ten, który był zamówiony. W dodatku po kuchni i zapleczu „Bistra” pałęta się Waldek, którego nikt nie chce wysłuchać. Patryk bierze na siebie zaproszenie ważnych gości na otwarcie knajpy, niestety przy każdym kolejnym telefonie traci entuzjazm. Patryk planuje podstępem zwabić do restauracji słynnego krytyka kulinarnego „Brzuchomówcę” (Sławomir Orzechowski). Wkłada spodnie żony do joggingu i niby przypadkiem wpada na trenującego w parku krytyka. Zaprasza go do „Bistra u Antoniego”, ale krytyk wydaje się być nieprzekonany. Przez całe zamieszanie związane z przygotowaniami do otwarcia, Patryk zaniedbuje rodzinę, dzieci są niedopilnowane – między nim i Magdą dochodzi do pierwszych konfliktów. Tuż przed samym otwarciem Jacek orientuje się, że Wiola podkupiła jego personel – Jose i Ewelinę, a przecież bez zespołu Jacek nie otworzy restauracji. Jacek nie wytrzymuje napięcia panującego w knajpie i ucieka nad Wisłę… W ostatniej chwili Patrykowi udaje się ściągnąć do knajpy Mikiego (Wiesław Boguszewski) i Asię (Joanna Drozda). W „Toute Varsovie” otwarcie przebiega w blasku fleszy, po czerwonym dywanie przechodzą kolejni ważni goście z branży, dziennikarze i celebryci. Wiola z niecierpliwością wypatruje „Brzuchomówcy”- jego recenzja może zrujnować restaurację bądź dać jej sukces. Otwarcie „Bistra u Antoniego” przebiega znacznie skromniej, sala zapełniona jest w 60%, przyszła rodzina Jacka, ale niestety bez ojca, na sali jest też Waldek. W „Toute Varsovie” pojawia się „Brzuchomówca”, z nieodgadnioną miną pałaszuje kolejne potrawy. Patryk postanawia się nie poddawać- ma kolejny plan, jak ściągnąć krytyka do „Bistra”. Przychodzi do konkurencyjnej restauracji i wręcza krytykowi małe zawiniątko ze smakołykiem swojego wyrobu oraz zaproszeniem do „Bistra”. Tym razem plan wypala. „Brzuchomówca” pojawia się w Bistrze. I tu z pokerową twarzą próbuje kolejnych potraw. Obydwa otwarcia dobiegają końca. Goście wychodzą, a ekipy w napięciu śledzą Internet w oczekiwaniu na pierwsze recenzje. Wszyscy czekają, co powie „Brzuchomówca”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *