Co wydarzy się w Na Wspólnej od 10 listopada 2014?
Streszczenia odcinków 1967 - 1970.

ODCINEK 1967

Jarek (Wojciech Rotowski) szuka Elizy (Katarzyna Chorzępa). W Starej Miłosnej nagle zauważa człowieka, który prześladował dziewczynę. Młody Berg ściga go
i dopada na terenie jego posesji. Chłopak rzuca się na mężczyznę (Mariusz Zalejski) i wyzywa od zboczeńców – na to wszystko z willi wybiega przerażona Eliza!

Danka jest w szoku - Dyrektor zlikwidował wszystkie dodatkowe zajęcia z uczniami! Za to w całej szkole zamontowano kamery… Kiedy Zimińska protestuje, Dyrektor wbija jej potężną szpilę – sugeruje wykłady na temat narkomanii z udziałem Oli, jako byłej narkomanki!

Kinga wyjmuje ze skrzynki na listy anonimową kopertę. Znajduje w niej zdjęcia, na których jest ona, Ignaś i Michał! Brzozowska jest zszokowana… Wraz z Michałem zastanawiają się kto i po co ich obserwuje?

ODCINEK 1968

Hofferowie zostają pilnie wezwani do ośrodka adopcyjnego. Kierowniczka (Ewa Dąbrowska) - bez zbędnych wstępów – pyta, na co choruje Zuza? Ta - przyparta do muru - przyznaje, że jest nosicielką wirusa HIV. Kierowniczka nie słucha już wyjaśnień Kamila - oskarża Hofferów, że oszukali sąd i ośrodek! Zuza jest przerażona - co będzie z Ulą (Ania Niedźwiecka)?

Dominik (Mateusz Gąsiewski) prosi Sławka (Mariusz Słupiński), żeby pożyczył mu „dychę” na loterię. Chłopak marzy, żeby wygrać smartfona. Dziedzic potępia hazard - odmawia. Ostatecznie Dominik zapożycza się u Kudłatego (Patryk Pawlak) i… wygrywa 500 tysięcy złotych!

U Danki w szkole nowa afera – ochroniarz odbiera jednemu z uczniów inhalator. Zdenerwowany chłopak dostaje ataku astmy. Oburzona Zimińska otwarcie krytykuje zarządzenia Dyrektora – oświadcza szefowi, że zajmie jego miejsce!

ODCINEK 1969

Kinga spotyka Smolnego majstrującego przy jej skrzynce pocztowej! Mężczyzna tłumaczy się jakoś z zimnym uśmiechem na twarzy… Brzozowska jest pewna – to on stoi za pogróżkami!

Na Dominika przed szkołą czeka Kudłaty. Chłopak domaga się części wygranej - to przecież on pożyczył mu kasę na szczęśliwy los! Dominik nie wie jak się zachować… Po szkole, razem ze Sławkiem, odbierają wygraną. Potem - bez wiedzy Renaty (Marta Jankowska) - idą na „małe” zakupy…

Miro (Marcin Przybylski) ostrzega Wojtka przed Bretnerem (Karol Wróblewski) – to podobno pies na kobiety! Wojtek uspokaja siebie i kumpla – przecież Żaneta nie z tych łatwych. Ale ziarno niepokoju zostało posiane – po południu Szulc niezapowiedziany zjawia się na treningu żony…

ODCINEK 1970

Kamil pociesza zdenerwowaną żonę – dzisiaj Zuza uzyska zaświadczenie, że nie choruje i wszystko wróci do normy. Po wyjściu męża Hofferowa stara się nie okazywać swojego niepokoju Uli… Nagle dzwonek do drzwi. Zszokowana Zuza widzi policję i 2 pracownice ośrodka adopcyjnego – przyszli zabrać jej córeczkę!

Nikita (Marta Chodorowska) nie przychodzi na trening. Bretner proponuje Żanecie, że zastąpi jej partnerkę. Podczas jazdy w terenie okazuje się, że Darek jest świetnym kierowcą i coraz bardziej imponuje Szulcowej! Tymczasem zaniepokojony Wojtek nie może dodzwonić się do żony…

Daniel znowu okłamuje mamę i zamiast do pracy, biegnie do Łucji (Magdalena Łoś). W szpitalu jest już ściągnięty przez niego profesor Patrycki (Edward Sosna). Lekarz bada dziewczynę – czy uratuje jej nogę? Tymczasem Smolny – zaniepokojony zachowaniem Daniela – rozpoczyna prywatne śledztwo…