Na Wspólnej – Niebiska karta, nowy uwodziciel i problemy z prawem – streszczenia odcinków

Premiera od 25 września 2017.

2552

Igor mówi Elżbiecie, że na pendrivie Marcinka są dowody na „układ”, którego celem jest wyłudzanie kamienic od miasta. Pojawiają się tam nazwiska znanych prawników, notariuszy i polityków. Nowak wie, że ma w ręku tykającą bombę. Monika dostaje alarmujący telefon ze szkoły – Kajetan pobił kolegę! Cieślikowa próbuje wytłumaczyć synkowi, że postąpił źle. Ale Kajetan zaczyna pyskować, po czym kopie mamę w nogę! Monika nie wytrzymuje – dochodzi do awantury. W trakcie kłótni pojawia się pracownica opieki społecznej. Hebel ma dzisiaj podpisać kontrakt z Sandrą i Michelem. Wspólnie pojawiają się w kancelarii Agnieszki. Kiedy były gangster widzi Olszewską, nie może od niej oderwać wzroku.

2553

Maciek jest w ciągu narkotykowym. Koledzy namawiają go, żeby zdobył więcej używek. Mężczyzna włamuje się do kliniki Bergowej. Kiedy kradnie lekarstwa, do gabinetu wchodzą Joanna i Zuza. Maciek rzuca się na Joannę! Zuza wali go w głowę ciężkim wazonem. Monikę i Damiana wzywa policja. Tam zostaje im odczytany druzgocący raport przedstawicielki opieki społecznej – wynika z niego, że Monika znęca się fizycznie i psychicznie nad Kajetanem Cieślikom zostaje założona niebieska karta. Agnieszka jest śledzona. Mówi o tym Rafałowi – ten podejrzewa, że to sprawka Darka. Po południu Olszewskiej puszczają nerwy – kiedy znowu widzi tajemniczego osobnika pod swoją kancelarią, zawiadamia Roberta. Ten natychmiast wkracza do akcji.

2554

Spanikowana Zuza przychodzi do Joanny – znalazła w Internecie wiadomość, że Maciek nieprzytomny leży w szpitalu. Hofferowa chce iść na policję i przyznać się do wszystkiego. Joanna ją zatrzymuje – mogą im nie uwierzyć. Tymczasem Franek kupuje od dilera prochy. Daria wprowadza się do ojca. Sławek bardzo się cieszy ale była żona przestrzega go, że dorastająca córka może ostro dać mu w kość. I od razu Daria informuje tatę, że idzie dziś na imprezę. Sławek wysyła z nią Dominika. Czy chłopak da radę ją upilnować? Stefan zaczyna podrywać Natalię. Zagaduje ją, czaruje, podsyła kwiaty jako cichy wielbiciel. Kiedy Halinka zaczyna coś podejrzewać, w swoje intrygi wciąga Zimińskiego.

2555

Narkoman Maciek umiera w szpitalu. Bogdan jest wściekły – nie może uwierzyć, że Joanna z Zuzą okłamywały policję. Berg prosi o pomoc Weronikę. Ta stwierdza, że sprawa wygląda bardzo źle. Zuza może zostać oskarżona o spowodowanie śmierci mężczyzny. Halinka przekonuje Dankę, że Natalię trzeba zwolnić. Przestrzega, że obecność młodej, atrakcyjnej kobiety stanowi poważne zagrożenie dla ich małżeństwa. Danka bagatelizuje problem. Zmienia jednak zdanie w momencie, kiedy niezapowiedzianie zjawia się w lokalu. Basia zamartwia się o syna i jego związek z Łucją. Smolny tłumaczy żonie, że nic tu nie można pomóc. Mimo to Krzysztof sugeruje Danielowi, żeby odwiedził ukochaną w Irlandii. Po południu w redakcji odbywa się impreza. Wieczorem zostają na niej już tylko Dominika i młody Brzozowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *