Na Wspólnej – Nowa koleżanka Oli, problemy z pacjentką i zmiany w wydawnictwie

Premiera od 8 lutego 2016.

2218

Do uczniów Gosi Zimińskiej dociera, że przez swój dramatyczny wygłup stracą najlepszą nauczycielkę. Próbują zapobiec tej sytuacji, zanim w szkole pojawi się kurator… Tymczasem polonistka – Bednarczukowa – robi wszystko, żeby zdobyć od młodzieży nagranie dokumentujące pobicie uczennicy przez Gosię… Bruno i Lena świetnie bawią się podczas jej firmowego bankietu. Chłopak jest zaskoczony i szczęśliwy, gdy Lena zaczyna go obejmować… Niestety, tylko po to, żeby zagrać na nosie swojemu byłemu! Korzystając ze sprzyjającej atmosfery Bruno decyduje się wyznać ukochanej, że podmienił jej pupilka… Ostrowski odkrywa, że Kamil zainstalował kamerkę i nagrywa Maję. Ordynator jest wściekły – to przestępstwo! Hoffer, mimo polecenia przełożonego, nie ściąga kamery i kontynuuje swoją grę – mówi dziewczynie, że dzisiaj zostanie wypisana do domu. Zaraz potem Maja dostaje kolejnego ataku serca!

2219

Smolny zamierza przeprosić szefostwo i wrócić na posadę dyrektora, choćby za połowę wynagrodzenia… Tymczasem Malewicz proponuje jego stanowisko Basi! Jak Krzysztof przyjmie tę wiadomość?! Kamil przeprowadza poważną rozmowę z Mają – chce wiedzieć dlaczego ryzykowała własnym życiem. Podejrzenia Hoffera sprawdzają się – przyczyną są rodzice Mai! Kamil radzi dziewczynie, żeby wyznała im całą prawdę. Maja jest przekonana, że rodzice jej nie zrozumieją. Michał i Kinga nie mogą się dogadać w sprawie urodzin syna. Dochodzi do ostrej kłótni, której świadkami są Ignaś i jego koledzy z klasy. Dziecku jest bardzo przykro… Wieczorem chłopiec wyznaje mamie, że jedyne czego pragnie to, żeby urodziny spędzić razem z rodzicami.

2220

Michał i Kinga wciąż się kochają? Michał wspólnie z Kingą organizuje urodziny Ignasia. Julia nie ukrywa, że jest zazdrosna – Brzozowski uspokaja kochankę. Podczas przyjęcia Ignaś jest bardzo szczęśliwy – ma oboje rodziców obok siebie. Dobry nastrój udziela się też Michałowi, który – gdy Ignaś idzie spać – rzuca się na Kingę i zaczyna ją całować! Gosia straci pracę? Gosia przestraszona – w szkole pojawia się kurator, by wyjaśnić sprawę uderzenia przez nią uczennicy. Bednarczukowa namawia pobitą Izę, by dla własnego dobra oskarżyła Zimińską. Koledzy próbują ją przed tym powstrzymać. Co zrobi dziewczyna? Tosię śledzi jej własny ojciec! Kiedy Zuza odbiera Tosię i Ulę ze szkoły, ktoś z ukrycia robi im zdjęcia. Hofferowa myśli, że to paparazzo i to ona jest celem. Ten sam mężczyzna zaczepia wracającą z lekcji angielskiego Tosię – podaje jej breloczek, który dziewczynka zgubiła. Tosia nie wie, że przez chwilę rozmawiała ze swoim biologicznym ojcem.

2221

Michał od rana jest mocno rozkojarzony. Zauważa to Julia – Brzozowski tłumaczy się kłopotami w pracy. Po południu spotyka się z Kingą. Oboje są bardzo skrępowani – Michał prosi byłą żonę, żeby ich wczorajsze miłosne uniesienia puścili w niepamięć. Kinga się zgadza – ale po powrocie do domu płacze… Na roku Oli pojawia się nowa studentka – Klaudia. Dziewczyna robi na wszystkich duże wrażenie swoją błyskotliwą i oryginalną osobowością. Błyskawicznie zaprzyjaźnia się z młodą Zimińską – Indiana i Konrad wprost szaleją z zazdrości! Basia obawia się pierwszego dnia na dyrektorskim „stołku”. Krzysztof obiecuje pomóc żonie. Kończy się to jednak wyproszeniem go z dyrektorskiego gabinetu Brzozowskiej! Teraz przed Smolnym kolejna próba – jak poradzi sobie jako szary pracownik wydawnictwa? I to wśród ludzi, którymi wcześniej pomiatał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *