Odcinki 2414-2417.
Premiera od 23 stycznia 2017.

2414

Miśka namawia Maksa na wyjazd do Berlina. Brzozowski uświadamia jej, że przecież nie mają z kim zostawić Wiktorka. Wkurzony Maks jedzie do firmy Zdybickiej - musi się dowiedzieć, gdzie ona jest. W gabinecie Ilony zastaje… Michała! Malwina jest załamana - ojciec się jej wyrzekł. Bruno nie może patrzeć na rozpacz ukochanej - decyduje się na męską rozmowę z Heblem. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, chłopak w ostrych słowach zarzuca biznesmenowi, że to on sprowokował córkę do kłamstwa! Aldona przeprasza Olafa za wczorajsze zachowanie - miała zły dzień. Udobruchany Kubicki decyduje się pomóc kobiecie, która po treningu ma problem z dotarciem do pracy.

2415

Kuba spotyka się z Irkiem - proponuje, że odda mu pieniądze, które ten ma zapłacić za nieuzasadnioną akcję służb ratowniczych. Ich rozmowę przerywa Krakers - zarzuca chłopakom, że spiskują za jego plecami i chcą go wydać policji! Kuba wraca do domu mocno pobity - czy wyzna w końcu prawdę? Maks podejrzewa, że Ilona uciekła i na zawsze zostawiła go samego z dzieckiem. Zdesperowany idzie do Michała i żąda, by ten powiedział mu prawdę! Kiedy dowiaduje się, co dzieje się ze Zdybicką, grunt usuwa mu się spod nóg… Mania wraca zapłakana ze szkoły - wychowawczyni oświadczyła jej przy całej klasie, że chora na epilepsję nie może jechać na wycieczkę. Żaneta chce porozmawiać z nauczycielką. Tymczasem Wojtek znajduje nową metodę leczenia Manii.

2416

Żaneta ostro sprzeciwia się pomysłowi Wojtka - nie chce bardziej ryzykować! Roztrzęsiona, mówi Marii o absurdalnym pomyśle operacji córki. Jednak Ziębowa nie jest aż tak radykalnie nastawiona… Kuba widzi jak podczas przerwy Krakers poniża Huberta. Staje w obronie kolegi. Zarzuca Krakersowi, że w sprawie fałszywego alarmu zachował się jak tchórz! Łobuz widzi zbliżającą się nauczycielkę - próbuje uciszyć Kubę. Ten jednak krzyczy coraz głośniej… W barze pojawia się bardzo atrakcyjna dziewczyna. Tomek nie może oderwać od niej wzroku. Barman próbuje zrobić na niej wrażenie - wygląda na to, że mu się to udaje.

2417

Ola zaczyna pracę w kancelarii - Darek wprowadza ją w obowiązki. Agnieszka z niepokojem to obserwuje… Tymczasem do Weroniki przychodzi Sławek - ma nowe informacje w sprawie Roberta. Pokazuje nagranie z ukrytej kamery - Roztockiej świat wali się na głowę… Maria pierwszy raz przychodzi do Bergów zaopiekować się wnuczką. Ponieważ Michalinka ma alergię, Joanna prosi żeby Ziębowa przestrzegała jej diety. Po powrocie z pracy Bergowa dostrzega, że jej córka dostała alergii! Smolny dowiaduje się, że zespół z jego teatru się nie poddaje - piszą petycje, zbierają datki. Krzysztof nie widzi w tym większego sensu… Co w takim razie powoduje, że zmienia jednak zdanie i zarządza zebranie całego zespołu?