Na Wspólnej – Nowy adorator, kara i kradzież – streszczenie odcinków

Na Wspólnej 2297-2300.
Premiera od 27 czerwca 2016.

2297

Roman ma dość – Honorata nie daje mu żyć! Hoffer pyta Martę, jak obłaskawić ukochaną. Nieoczekiwanie to Ksawery podpowiada dziadkowi rozwiązanie problemu. Roman, po prostu, musi się oświadczyć! Co zrobi Roman? Pomimo próśb swoich bliskich, Smolny obsesyjnie szuka ludzi, którzy zniszczyli mu życie… Tymczasem Basię odwiedza Malewicz – członek Zarządu nie ukrywa, że przyszedł nie tylko w sprawach zawodowych. Spanikowany Kuba alarmuje Krzysztofa. Agnieszka z Rafałem wybierają się na coroczny Bal Prawnika. Jednak tuż przed wyjściem Sobczak otrzymuje telefon z ośrodka opiekuńczego – jego matka gorzej się poczuła. Agnieszka idzie na imprezę sama. Ale przed wejściem czeka na nią jej aplikant, Darek!

2298

Kamil i Marta przygotowują prowokację przeciwko znachorowi Babińskiemu. Marta ma udawać chorą – Hoffer daje siostrze spreparowane wyniki jej badań. Przed wejściem do znachora Konarska włącza dyktafon… To, co słyszy od Babińskiego podczas wizyty wprawia ją w osłupienie! Kinga i Michał nie mogą się nacieszyć, że znów są razem. Szczęśliwe chwile przerywa powrót ze szkoły Ignasia – chłopiec jest pobity! Uderzył go Olek – syn Julii – w odwecie za to, że jego mama cały czas płacze przez Michała. Brzozowski ma zamiar rozmówić się ze Zdrojewską. Igor pożycza bratu pieniądze na opłacenie egzaminu powtórkowego. Niestety, Tomka odwiedza kolega, który kradnie mu wszystkie pieniądze! Kiedy dowiaduje się o tym Igor – wpada we wściekłość. Nie wierzy Tomkowi.

2299

Aneta zarzuca Darkowi, że chce zrobić karierę prawniczą na skróty – przez łóżko szefowej. Ich rozmowę słyszy Weronika. Kiedy mówi o tym Agnieszce, ta jest w szoku. Zastanawia się kogo zwolnić, Anetę czy Darka. Dziś pierwszy dzień kary Moniki – dyrektorka domu spokojnej starości przedstawia jej zakres obowiązków. Cieślikowa poznaje swojego podopiecznego – pan Stanisław okazuje się schorowanym i… bardzo złośliwym staruszkiem! Tomek zniknął. Igor uspokaja wkurzonego ojca – zamiast kary, proponuje dać bratu jeszcze jedną szansę… Tymczasem Tomek sprzedaje swój telefon i oddaje Igorowi pieniądze. Ale – obrażony – nie chce słyszeć o ponownym zamieszkaniu u brata.

2300

Sylwek mówi Kalinie, że ma dziś rozmowę o pracy. Boi się, czy jako były więzień nie będzie miał problemów. Kalina myślami jest jednak przy Norbercie… Kiedy tylko mąż wychodzi, kobieta odwiedza ukochanego – lądują w łóżku. Po południu Sylwek sprawdza telefon żony – odkrywa jej intymne sms-y do Norberta! Monika zabiera pana Stanisława na spacer. Mimo starań senatorowej, staruszek jest wobec niej potwornie złośliwy. Dlatego Cieślikowa z ulgą przyjmuje jego prośbę, żeby poszła do kiosku po gazetę… Ale – kiedy wraca – okazuje się, że pan Stanisław… zniknął!!! Basia mówi Kubie, że idzie dziś na obiad ze swoim szefem. Chłopak za wszelką cenę nie chce do tego dopuścić! Używa fortelu – dzwoni do mamy i w panice mówi jej, że właśnie przyszli panowie, którzy chcą odciąć prąd w ich mieszkaniu! Czy Kubie uda się „ochronić” Basię przed Malewiczem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *