Na Wspólnej – Olimpiada, groźby, przekręty i zazdrośnica – streszczenia odcinków

Premiera od 2 października 2017.
Odcinki 2556-2559.

2556

Zuza wpada w depresję – nie może sobie wybaczyć, że zabiła człowieka! Kamil próbuje ją pocieszać – przecież winien jest sam Maciek, jego nałóg. Ale Hofferowa jest pewna, że pójdzie do więzienia. Najgorsze, że o wszystkim dowiaduje się Ula. Przygotowania do ślubu Tomka i Anastazji trwają. Monika pomaga Trzcińskiej wybrać suknię ślubną. Niespodziewanie, na parkingu, Anastazja spotyka swoją dawną koleżankę Beatę. Dziwnie, nie jest z tego powodu zadowolona. Tym bardziej, że Beata wprasza się na wieczór panieński! Do Daniela dzwoni z Irlandii Łucja – chce, żeby między nimi było jak dawniej. Brzozowski niezbyt szczerze zapewnia, że on też. Ich rozmowę przerywa Dominika – dziewczyna pyta, czy Daniel dobrze się bawił ostatniej nocy. Chłopak jest bardzo zmieszany. To wszystko obserwuje czujny Smolny.

2557

Robert każe Elżbiecie i Igorowi wyjechać z miasta – grozi im ogromne niebezpieczeństwo! Zamiast tego Nowak przekonuje Naczelnego, żeby opublikować newsa – ich gazeta odsłoni kulisy mafijnego układu, który przejmuje warszawskie kamienice. Efekt jest natychmiastowy – idący ulicą Igor zostaje wciągnięty przez jakichś zbirów do samochodu! Dziś mają być znane wyniki sekcji zwłok Maćka. Jeśli okaże się, że przyczyną śmierci był uraz głowy – Zuza zostanie oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka! Rodzina i przyjaciele starają się podtrzymać Hofferową na duchu. Policja węszy u Cieślików – Maria uświadamia Monice i Damianowi, co mają robić! W mieszkaniu Cieślików zjawia się dzielnicowy – przeprowadza wywiad z Kajetanem pod kątem przemocy rodziców. Monika skarży się matce, nie może znieść przykrości, jakie spotykają ją i Damiana. Maria jest wściekła, uświadamia córce, że bardziej martwi się o siebie, niż o swoje dziecko!

2558

Do Igora dzwonią porywacze Marcinka. Bandyci chcą dziś wymiany – w zamian za Jakuba Nowak ma przekazać wszystkie posiadane materiały o mafii. Robert obiecuje Igorowi, że on i jego ludzie będą w pobliżu i instaluje mu w kurtce podsłuch. Nowak wsiada do samochodu i jedzie na miejsce spotkania z porywaczami. Daniel przyznaje się Smolnemu, że ma romans z Dominiką! Krzysztof stara się przekonać pasierba, że postępuje niedojrzale i kiedyś przyjdzie mu za to słono zapłacić. Czy Brzozowski zrezygnuje z podwójnego życia? Iza znowu od rana kłóci się z mężem – tym razem o to, kto dziś zajmie się Klementynką. W końcu to Brzozowska jest zmuszona zabrać córkę do pracy. Przeprasza za to wspólnika. Ale Warski nie widzi problemu, od razu łapie z Klementynką świetny kontakt. Mówi Izie, że bardzo chciałby mieć taką córkę.

2559

Franek całą noc uczył się do olimpiady. Przed wyjściem do szkoły jest nieprzytomny. Żeby jakoś funkcjonować, bierze tabletkę kupioną od dilera. Narkotyk stawia go na nogi, ale podczas lekcji WF-u młody Berg traci przytomność! Daria chce wyjść do szkoły mocno umalowana – między nią a ojcem dochodzi do bardzo ostrej scysji. Renata przekonuje Sławka, żeby próbował znaleźć z córką kontakt, a nie tylko krytykował. Tymczasem Dominik rezerwuje dla siebie i Kasi domek na Mazurach – Daria jest wyraźnie zazdrosna! Do Nowaka i Elżbiety przychodzi Jakub. Chce zabrać matkę a przy okazji podziękować za uratowanie życia. Ela prosi Igora, żeby nie zajmował się już sprawą mafijnych przekrętów w stolicy. Nowak obiecuje jej to – ale czy dotrzyma słowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *