Na Wspólnej – Pogadanka z nastolatkiem, pogrzeb i kolejny romans

Premiera od 18 stycznia 2016.
Poniżej streszczenia.

2205

Joanna nie chce nic jeść. Pielęgniarka straszy ją, że może stracić drugie dziecko, które nie przeżyje bez pokarmu matki. Tymczasem Bogdan dopada lekarza obecnego przy porodzie – pyta, dlaczego Joannie nie zrobiono wcześniej cesarskiego cięcia. Kiedy Berg wraca do żony, ta wykrzykuje mu w twarz, że to on jest wszystkiemu winien! Gosia wciąż nie może sobie poradzić z II b. Na dodatek jedna z nauczycielek twierdzi, że uczennica z kłopotliwej klasy obraziła ją. Zimińska interweniuje, ale dowiaduje się, od młodzieży, że to Bednarczukowa najpierw poniżyła uczennicę. I to nie pierwszy raz! Co zrobi Zimińska? Ignaś zaczyna sprawiać kłopoty wychowawcze. Kinga jest wściekła – według niej, to wina Julii. Zdenerwowana Brzozowska umawia się z kochanką męża. Żąda, by Julia przestała ingerować w wychowanie jej syna. W dosadny sposób uzmysławia kobiecie, że jest tylko kolejną miłostką jej męża! Co na to Michał?!

2206

Lekarz prosi Bergów, żeby zajęli się pogrzebem Mateuszka. Joanna nawet nie chce o tym słyszeć! Bogdan wyrzuca sobie, że nie zapobiegł śmierci synka. Obawia się, że żona nigdy mu tego nie wybaczy. Zdybicka jedzie z Maksem na spotkanie z klientem – twierdzi, że chce mocniej zaangażować się w sprawy firmy. Jednak podczas rozmowy z inwestorem Ilona bardziej zainteresowana jest… Brzozowskim! Malewicz zleca Smolnemu opracowanie planu zwolnień w wydawnictwie. Zadowolony Krzysztof przyjmuje to jako pierwszy sygnał jego awansu do Zarządu. Tymczasem Basia przyłapuje Kubę na oglądaniu stron pornograficznych! Prosi Smolnego o poważną rozmowę z chłopcem.

2207

Weronikę nachodzą obcy mężczyźni, podający się za przedstawicieli firmy windykacyjnej! Zdenerwowana Roztocka pozbywa się ich fortelem. Jest pewna, że to ludzie Solskiego. Roztrzęsiona, prosi Sławka żeby poszukał jakiegoś „haka” na bezwzględnego prokuratora. Bruno czuje, że nie ma szans u Leny. Dlatego chce zrezygnować z pracy u pięknej bizneswoman. Jednak kiedy prosi ją o poważną rozmowę, dowiaduje się, że Lenę właśnie rzucił chłopak! Nadzieje Bruna wyraźnie odżywają. Ilona i Maks budzą się po upojnej nocy. Żartują, przytulają się… Dobry nastrój pryska, kiedy Brzozowski stwierdza, że nie chciałby by coś zmieniło się między nimi. Wzburzona Zdybicka zbiera się do wyjścia – Maks rozpaczliwie próbuje ją zatrzymać.

2208

Dziś pogrzeb Mateuszka Berga. W ostatniej chwili Joanna oznajmia Bogdanowi, że to ponad jej siły. Bogdan idzie sam. Z Joanną zostaje Renata. Bergowa wyznaje jej, że nie chce już być z Bogdanem! Olaf mdleje po powrocie z treningu! Przestraszonej Marcie tłumaczy, że to nic takiego… Konarska idzie jednak do Kamila i pyta brata o leki, które zażywa Kubicki. Hoffer jest w szoku słysząc ich nazwę i ilości jakie bierze Olaf! Tymczasem ten znowu spotyka się z Pauliną. Malewicz akceptuje przygotowany przez Smolnego plan zwolnień w wydawnictwie. Jednak zamiast pochwał, Krzysztof słyszy propozycję obcięcia swojej pensji. Wpada w furię. To nie koniec jego porażek – matka koleżanki z klasy Kuby ma pretensje, że – po rozmowie ze Smolnym – chłopak proponował jej córce seks!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *