Na Wspólnej – Poker, była żona, dług i poszukiwania – streszczenia odcinków

Premiera od 5 czerwca 2017.
Streszczenia odcinków 2488-2491.

2488

Mikołaj prosi klienta-pokerzystę, żeby ten wciągnął go do gry. Mężczyzna się zgadza. Wieczorem Leśniewski, okłamując Nicole, jedzie do kasyna. Tam czekają na niego prawdziwi zawodowcy. Ostrowski przynosi Ewie bukiet róż i oznajmia, że zapisał się na terapię. Wszystko dla niej. Hofferowa przyjmuje to dość chłodno – stracone zaufanie bardzo trudno odbudować. W szpitalu pojawia się kobieta z córką w ciężkim stanie. Zwraca się do Ostrowskiego po imieniu – widać, że tych dwoje coś łączyło w przeszłości. Tomek czai się pod domem Anastazji. Przypadkiem dowiaduje się, że ukochana ma kłopoty – mężczyzna wynajmujący jej mieszkanie, żąda zapłaty zaległego czynszu. Po południu Nowak jedzie jako reporter na konferencję biznesową. Tam poznaje atrakcyjną Beatę.

2489

Ewa proponuje Ostrowskiemu, żeby się do niej przeprowadził. Arek jest jej bardzo wdzięczny – będzie mógł zaproponować swoje mieszkanie Iwonie. Ewa zastaje kobietę w gabinecie ordynatora. Dowiaduje się, że Iwona była żoną Ostrowskiego! Smolny z Tymonem triumfują – media oszalały na punkcie Zielonej Damy. Na dodatek Marcelina dostała zaproszenie na otwarcie ekskluzywnej restauracji – Smolny ma już kolejny plan. Niestety, burzy go Gwiazda – mąż Marceliny, na oczach wszystkich, rzuca się na znanego reżysera. Tomek umawia się z Beatą, poznaną wczoraj na konferencji. Dziewczyna wyraźnie jest nim zainteresowana. Po południu Nowak, przed blokiem Anastazji, czeka na mężczyznę, który wynajmuje jej mieszkanie. Reguluje dług dziewczyny podając się za przyjaciela jej brata.

2490

Marta i Igor zdobywają namiary na jednego z mężczyzn, który zaatakował Olafa w pociągu. Warecki nie zamierza jednak mówić o tym, co naprawdę wydarzyło się tragicznego wieczora. Marta nie wytrzymuje! Ale wyjazd do Otwocka nie skończył się całkowitym fiaskiem… Olafa w szpitalu odwiedza prokurator. Mikołaj zaczyna szastać pieniędzmi wygranymi w pokera. Synowi kupuje drogie zabawki a żonę zaprasza do wystawnej restauracji. Ma pecha – w lokalu spotyka pokerzystę, którego ostatnio ograł na dużą sumę. Mężczyzna go zauważa i podchodzi do ich stolika. Czy Nicole dowie się, gdzie tak naprawdę Mikołaj zarabia teraz pieniądze?! Ilona wychodzi ze szpitala. Razem z Maksem, wzruszeni, dziękują lekarzowi. Doktor prosi Zdybicką, żeby na siebie uważała. W domu na Ilonę czeka synek i jej ojciec, który cały czas liczy na jej wybaczenie.

2491

Mikołaj od rana pochłonięty jest kolokwiami swoich studentów. Honorata martwi się, że syn zniszczy sobie zdrowie pracując na dwa etaty. Po południu Leśniewski – pod pozorem nocnych kursów – znowu idzie grać. Zajęty pokerem, nie odbiera telefonów od żony. Zdenerwowana Nicole dzwoni do korporacji taksówkarskiej – dowiaduje się, że Mikołaj od tygodnia tam nie pracuje! Sytuacja Olafa oskarżonego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym jest coraz gorsza. Olszewska pyta, czy Kubicki rozważa przyznanie się do winy – jeśli to złagodziłoby wyrok. Tymczasem Marta i Igor w Otwocku próbują znaleźć cokolwiek na młodego Rogalskiego. Niczego nie znajdują, za to znajduje ich ojciec Rogalskiego! Dziennikarka Beata zaprasza Tomka na piwo – chłopak wyraźnie jej się podoba. I chyba z wzajemnością. Tymczasem Anastazja odwiedza brata w więzieniu. Dowiaduje się od Joachima, że nie miał on nic wspólnego z zapłatą jej długu za mieszkanie. Dziewczyna domyśla się, że to zasługa Tomka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *