Na Wspólnej – poród, kłopoty wychowawcze, walka o klientkę i spotkanie z rywalką – streszczenia odcinków

Streszczenia od 5 do 14 stycznia 2016.

2199

Hofferowie mają dziś rozprawę w sądzie – czy sąd przyzna im opiekę nad Tosią? Podczas sesji do reklamy biżuterii – właściciel kolekcji prosi Zuzę, żeby została po pracy. Mężczyzna obsypuje Hofferową komplementami i wręcza jej piękny, drogocenny naszyjnik. Joanna dostaje regularnych skurczów – spanikowany Berg, łamiąc wszystkie przepisy, zawozi ukochaną do szpitala. Po chwili zjawiają się tam też Ziębowie. Cała rodzina jest bardzo przejęta, tylko Kasia – rozmarzona – myśli wciąż o wyjątkowych chwilach spędzonych z Dominikiem… Michał i Julia spędzili razem namiętny weekend. Płomień przygasa, kiedy Zdrojewska dostaje alarmujący telefon od sąsiada – zalała mu mieszkanie. Okazuje się, że to poważna awaria. Michał proponuje, żeby na czas remontu piękna Julia zamieszkała z synkiem u niego.

2200

Kinga po południu przychodzi po synka – drzwi otwiera jej… Julia! Ubrana w kuchenny fartuszek Brzozowskiej, przygotowuje dzieciom obiad… Kinga jest w szoku! W dodatku Ignaś wcale nie chce iść z mamą… Gosia próbuje porozumieć się z buntowniczą klasą, w której objęła wychowawstwo. Na początek zalicza porażkę – młodzież demonstracyjnie opuszcza salę! Zdenerwowana Gosia idzie za nimi na szkolne boisko. Mocno zaniepokojona Danka obserwuje poczynania córki… Zuza przychodzi do pracy z Tosią i Ulą – obiecała im, że obejrzą jej sesję zdjęciową do reklamy biżuterii. Dziewczynki są zachwycone… Tymczasem okazuje się, że zdjęcia są odwołane! Zdenerwowana szefowa agencji modelek zarzuca Zuzie kłamstwo – nie powiedziała, że jest nosicielką wirusa HIV! Czy Hofferowa straci pracę?

2201

Joanna ponownie dostaje skurczów – tym razem naprawdę zaczyna rodzić! Niestety, akcja porodowa bardzo się przeciąga… Nagle Joanna czuje bardzo silny ból! Błaga o cesarskie cięcie. Niestety, lekarz dyżurny boi się sam podjąć taką decyzję, a ordynator Godlewski zniknął! Obolała Joanna bardzo długo czeka – coraz bardziej bojąc się o swoje dzieci… Bogdan jest przerażony i wściekły! Kiedy wreszcie pojawia się Godlewski, stan Joanny jest naprawdę bardzo poważny… Łucja zaprasza Daniela na spotkanie ze znajomymi z jej pracy. Niestety, Brzozowskiego zatrzymuje załamany kumpel. Podczas imprezy, Łucja ma problem – pijany kolega natarczywie ją podrywa! W końcu w jej obronie staje informatyk Tomek. Łucja jest mu bardzo wdzięczna, a na Daniela – potwornie wkurzona… Solski znajduje swoją żonę – dopada ją na ulicy i próbuje siłą zaciągnąć do auta! Szczęśliwie, Klarze udaje się uciec… Ale kobieta jest tak przerażona, że nawet nie chce słyszeć o zgłoszeniu sprawy na policję! Tymczasem na posesję Weroniki wchodzą obcy mężczyźni!

2202

Jedno z bliźniąt Bergów rodzi się z poważnym niedotlenieniem. Próba ratowania Mateuszka, choć początkowo daje nadzieję, kończy się niepowodzeniem… Bogdan i Joanna są w rozpaczy! Łucja jest obrażona na Daniela – nie chce z nim rozmawiać. Za to Tomkowi okazuje sympatię i wdzięczność. Chłopak jest z tego bardzo zadowolony – zabiera Łucję na obiad i proponuje dziewczynie wspólny egzotyczny wyjazd. Właściciel kolekcji biżuterii przychodzi do Zuzy – wciąż chce, żeby to ona była twarzą jego kampanii. Nie przeszkadza mu to, że Hofferowa jest nosicielką HIV. Mężczyzna dalej jest wyraźnie pod urokiem Zuzy!

2203

Joanna z trudem nawiązuje kontakt z rzeczywistością – nie może uwierzy, że jej synek nie żyje… Co najgorsze, w ogóle nie interesuje się swoją maleńką córeczką! Tymczasem Bogdan wdziera się do gabinetu ordynatora Godlewskiego. Berg jest przekonany że Mateuszek żyłby, gdyby wcześniej wykonano cesarskie cięcie. Paula podstępem aranżuje pozornie przypadkowe spotkanie z Olafem. Dziewczyna udaje bardzo zainteresowaną bieganiem. Prosi Olafa, by został jej trenerem… Mężczyzna się zgadza. Paulina jest przeszczęśliwa. Ignaś bardzo chce iść na trening judo- razem z Olkiem, synkiem Julii. Michał się zgadza – ale zapomniał, że dzisiaj Kinga zabiera Ignasia do siebie. Brzozowska jest wściekła, prosi Michała o rozmowę. Ich ostrą kłótnię słyszy Ignaś – chłopiec nie wytrzymuje!

2204

Kolejni klienci rezygnują z usług kancelarii Weroniki i Agnieszki – to efekt sprawy prokuratora Solskiego. Roztocka przeprasza przyjaciółkę. Weronika odnosi jednak też sukces – uzyskuje sędziowski zakaz zbliżania się Solskiego do żony. Prokurator jest wściekły. Próbuje najpierw przekupić Weronikę a potem ją zastraszyć! Klasa II b cały czas testuje wytrzymałość Gosi. Jeden z prowodyrów – Jędrek – podczas lekcji wyciąga papierosy i zaczyna palić! Zdenerwowana Zimińska wychodzi z nim z klasy. Młodzież szydzi, że nowa wychowawczyni zabiera kolegę na skargę do mamusi… Pierwszy trening z Olafem Paulina traktuje jako randkę. Chce zrobić się na bóstwo – jednak koleżanka psuje kolor jej włosów. Dziewczyna jest załamana! Tymczasem Olaf wyraża swój podziw dla jej fryzury – w Paulinie odżywa nadzieja. Szczególnie, gdy Olaf zaczyna… masować jej nogi!

2205

Joanna nie chce nic jeść. Pielęgniarka straszy ją, że może stracić drugie dziecko, które nie przeżyje bez pokarmu matki. Tymczasem Bogdan dopada lekarza obecnego przy porodzie – pyta, dlaczego Joannie nie zrobiono wcześniej cesarskiego cięcia. Kiedy Berg wraca do żony, ta wykrzykuje mu w twarz, że to on jest wszystkiemu winien! Gosia wciąż nie może sobie poradzić z II b. Na dodatek jedna z nauczycielek twierdzi, że uczennica z kłopotliwej klasy obraziła ją. Zimińska interweniuje, ale dowiaduje się, od młodzieży, że to Bednarczukowa najpierw poniżyła uczennicę. I to nie pierwszy raz! Co zrobi Zimińska? Ignaś zaczyna sprawiać kłopoty wychowawcze. Kinga jest wściekła – według niej, to wina Julii. Zdenerwowana Brzozowska umawia się z kochanką męża. Żąda, by Julia przestała ingerować w wychowanie jej syna. W dosadny sposób uzmysławia kobiecie, że jest tylko kolejną miłostką jej męża! Co na to Michał?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *